kategoria: A600
[#1] Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu
W końcu znalazłem czas na zainstalowanie płyty A600 i wykończenie tego projektu. Niektórzy z Was może widzieli moją custom'ową obudowę do A500. Mam też prawie identyczną obudowę do A1200 ale muszę ją(płytę) wysłać na recapping zanim zacznę ją składać.
Proszę nie mówić że brakuje otworu na napęd 5.25, w czasach adapterów PCMCIA nie widzę najmniejszej potrzeby.


















Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:11:56 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:13:11 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:13:52 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:15:19 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:17:35 przez SimonGK
[#2] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Ładnie, spartańsko OK
[#3] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Bardzo staranny projekt. Wykonanie tez PRO.Bedziesz to jeszcze rozwijal?
[#4] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Bardzo zgrabnie to wygląda! OK
Korzystałeś z gotowej obudowy, czy nasz dostęp do gilotyn i zaginarek? Jaki jest orientacyjny koszt budowy? Szukam czegoś do płyty A3000 by tower zrobic. Mirage 3000 dawno nie ma.
[#5] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@arturB, post #3

Zależnie od zainteresowania, mogę wykonać na zamówienie, ale nie jest to tania zabawka (około £150 sama obudowa pomalowana plus wysyłka), robię to raczej hobbystycznie dla swojej kolekcji. Jeśli widziałeś moją obudowę do A500, tych wykonałem kilka (5 w tym jedna dla mnie) z myślą o sprzedaży, ciągle dwie mam, pewnie w końcu włożę w nie moje "zapasowe" płyty. Pewnie by się sprzedawały jak by były po 100zł. Naprawdę dużo pracy trzeba włożyć w wykonanie takiej obudowy, materiał, programowanie, CNC laser, spawanie i obróbka, to wszystko kosztuje. Zrobiłem też fajną obudowę do Atari STE 1040, które dotarło do mnie z rozbitą w pył obudową, zdjęcia mogę wysłać na priv, bo tu nie zamieszczę.
[#6] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Rafał A-3000, post #4

To mój autorski projekt. W moim miejscu pracy mam dostęp do CNC lasera i "zaginarek".
Moje umiejętności w AutoCad'zie są za słabe żeby zrobić taki projekt z koszykiem na karty Zorro/Isa. Kiedyś przerobiłem tower dla mojej A1200 z mediatorem, ale ze szlifierką, wiertarką i pilnikiem, mogę podesłać zdjęcia, dużo roboty.
[#7] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Szacun. Wygląda na super wykonanieOK.
[#8] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #6

moja sugestia:

mając małe dzieci i jakąkolwiek obudowę ...

ma z niej max 1cm wystawać cokolwiek, inaczej wróżę wielkie kłopoty,

pomyśl o tym, aby nie wystawało z żadnej obudowy nic więcej niż na 1cm
[#9] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Cezarykl, post #8

Mam dzieci w wieku 11 i 13 lat, coraz mniej szkód wyrządzają ,przynajmniej moim zabawkom.
A co tam wystaje więcej? Pcmcia adapter nie musi być włożony. Pendrive do Goteka mam naprawdę krótki. Z tyłu trochę wystaje CF card, ale tam i tak sporo kabli będzie. Switch do myszy i joysticka w środku schowałem. Zrobiłem nawet dedykowane pcb do "loopback" do zewnętrznej stacji dyskietek. Muszę tylko zaizolować jakoś ten "loopback" i power adapter.
Pozdro.
[#10] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Doceniam inżynierię i staranność wykonania, ale zero klimatu moim zdaniem. Wygląda jak stary pecet.
[#11] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Piękna robota.
Wygląda solidnie i osobiście nie mam żadnych skojarzeń ze starym PC
Jest elegancko minimalistycznie, fajne detale jak chromowane włączniki.
Gratuluję i podziwiam kawał dobrej roboty i świetny sprzęt do wygodnego grzebania w bebechach. Fajnie jest coś takiego otworzyć i poopowiadać na tak pięknie wyeksponowanym przykładzie o małej acz dopalonej Amidze.
[#12] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Szymon, mówiłem Ci przy okazji Twojego poprzedniego pomysłu. Masz super talent i możliwości, jeszcze żebyś tylko wykorzystał to na duże amigi. Teraz jest susza na a3000/4000 z racji reprodukcji ich płyt. Spróbuj zrobić coś w tym kierunku.
[#13] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Ralpheeck, post #12

Niestety osobiście nie posiadam żadnej dużej Amigi. Może jak ktoś ma jakąś martwą A4000 lub A3000 i jakieś padnięte rozszerzenie Zorro i zechciałby mi wypożyczyć do pomiarów to może bym coś wyczarował. Boję się tylko że to może przerosnąć moje umiejętności w Cad'zie ze względu na dopasowanie koszyka na rozszerzenia Zorro/Isa. No i żadnych "fancy" kształtów nie zrobię, tylko takie skromne (ascetyczne).
[#14] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #13

Dałbyś radę. Zamiast roszerzenia zrorro, zrób zwykłą case replacement z wycięciami na karty. Wiem że mieszkasz w ukeju, to ciężko mi będzie Ci pomóc, ale myślę że warto byłoby zainwestować, bo klientów na takie obudowy byś znalazł.
Co do wzornictwa, to nawet gdybyś ściął pod kątem krawędzie z przodu i zrobił linie jak na panelu a4000, to już by wystarczyło.
[#15] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@cossack, post #11

nie mam żadnych skojarzeń ze starym PC
Nie, no, oczywiście, że nie...

[#16] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Ciekawy projekt. Jeszcze bym jakieś logo Amigi dał na przodzie, bo takie puste przestrzenie metalu :)
[#17] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Krashan, post #15

Wszystkim w zasadzie się podoba, "konstruktywna krytyka" tylko z Białegostoku płynie. Czy to dlatego że ja z okolic Łomży pochodzę? Dałem drugie życie Amidze którą ktoś zniszczył.
[#18] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Docieniam prace jaka w to wlozyles.
Jednak uwazam ze gabarytowo jest wg mnie strasznie przewymiarowana.
Przy projektowaniu bardziej bym sie skupil na wykozystaniu wolnych przestrzeni.
[#19] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #17

Podlasiaki spokój
Obudowa jest ciekawa...pewnie kolega jeszcze nad nią popracuje...Rozumiem,że to jest w obecnej formie prototyp?
[#20] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #13

Napisz do Corano. Miał do zwymiarowania moją obudowę A3000D. Może pracujecie na podobnych systemach.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 22:40:38 przez Rafał A-3000
[#21] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #13

Omyłkowo powtórzony post.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 22:40:16 przez Rafał A-3000
[#22] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Phibrizzo, post #18

Jak projektowałem miała być uniwersalna do dwóch Amig 600 i 1200 (tak jak pisałem mam w zasadzie identyczną do 1200, ale nie wiem kiedy złożę bo muszę najpierw kondensatory wymienić). Cutout na porty jest w zasadzie identyczny w obydwóch Amigach nie licząc mysz/joystick, niestety port PCMCIA jest przesunięty (niedużo ale jest), no i otwory mocujące płyty w innych miejscach (ale to nie problem). To będą i tak pewnie jedyne egzemplarze, dałem sobie na spokój z przewymiarowaniem tej do 600tki. Przynajmniej jedna na drugiej będą ładnie stały. Dzięki.
[#23] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Krashan, post #15

Nie zgadzam się. Obudowa do A600 jest wręcz unikalna bez zasranej plastikowej atrapy.
Ile znasz komputerów desktop bez atrapy z plastiku?
Obudowa do A600 jest zrobiona skromnie i ze smakiem i przede wszystkim z tego co widać świetnie zaprojektowana.
Masz skojarzenia z starym PC ok, ja to widzę zupełnie inaczej jako praktyczną nowoczesną obudowę z świetnymi rozwiązaniami.
[#24] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Na początku obudowa mi się "nie podobała" i nie wiedziałem dlaczego. Po spokojnym przeanalizowaniu jej stwierdzam, że jest super, dużo miejsca w środku na rozbudowę. Jedynie obniżył bym ją trochę (o ten odstęp między FDD a Gotekiem?). Wykonanie bardzo profesjonalne. Mocne 9,9/10OK
[#25] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@Krashan, post #10

Doceniam inżynierię i staranność wykonania, ale zero klimatu moim zdaniem. Wygląda jak stary pecet.

Zgadzam się. Wykonanie poprawne, ale brak tego amigowego polotu i finezji, ale może nie takie było założenie. Grunt że buda spełnia swoją funkcjonalność.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 08:04:08 przez amikoksu
[#26] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@amikoksu, post #25

Moze i design moglby byc inny stylistycznie ale to projekt w stylu , powiedzmy NASA. Prosty, latwy w uzytkowaniu, montazu/demontazu, wytrzymaly i spelniajacy wszystkie zalozenia projektu. No i jeszcze jedna rzecz - " JEST ". Jak juz cos jest to wtedy plyna wnioski. Zapewne Szymon sam wie jak by to zrobil ponownie inaczej/lepiej. Dopoki nie zrobie swojej( a nie zrobie) lub jest tylko ta, to nie ma lepszej. Kwestie gustu to indywidualny temat. Szymon ujawnil co zrobil , a nie zrobil narady inzynierow. W takiej sytuacji krytyka jest nawet nie na miejscu. Mi sie podoba. Twórz dalej. Jestes kreatywny. Tacy ludzie wciaz daja zycie Amidze.
[#27] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@arturB, post #26

W takiej sytuacji krytyka jest nawet nie na miejscu.

To w takiej sytuacji nie na miejscu jest też krytykowanie filmów amatorskich i generalnie wszystkiego co amatorskie. Natomiast można wychwalać, bo to już nie krytyka. A mi się wydawało że dobra krytyka zawsze w cenie ależ jak ja się myliłem. Przepraszam.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 10:01:39 przez amikoksu
[#28] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@BenHur, post #2

Nie ma wstydu, wygląda jak najnowsze sprzęty hi-fi polskiej produkcjiszeroki uśmiech
[#29] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@arturB, post #26

Szymon ujawnil co zrobil , a nie zrobil narady inzynierow.
Akurat z inżynierskiego punktu widzenia ta obudowa jest wykonana bez zarzutu. Ale jest zaprojektowana jak komputer przemysłowy.
W takiej sytuacji krytyka jest nawet nie na miejscu.
Dlaczego?
[#30] Re: Amiga 600 w obudowie desktop mojego pomysłu

@SimonGK, post #1

Mi się podoba. Lubię mieć dużo miejsca w środku (może trochu nawet za dużo), a widać, że wszystko ładnie poukładane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem