kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Gdzie najlepiej schować GOTEKa?
Witam wszystkich.
Dziś zamontowałem GOTEKa z Chin do mojej A1200. Działa wyśmienicie.

Zmiana softu na FlashFloppy od keirfa: przebiegła pomyślnie dzięki informacji na stronie cortexamigafloppydrive, a konkretnie dzięki jednemu z 1k komentarzy. Jeden user: Ash napisał tam, że udało mu się zmienić soft za pomocą kabla USB A-A. Wykonałem sobie dziś taki kabel na prędce. Czynności, jakie należało wykonać zostały pięknie opisane na stronie binarydevotion (podstrona p=228) oraz przedstawione na filmie, na yt: yUOyZB9cro4.

Piszę o tym tutaj bo gdybym wiedział wcześniej o możliwości zmiany softu (a czytam już informacje na ten temat od dłuższego czasu) za pomocą kabla USB type A-A to nie zamawiałbym programatora. Przyda się kiedyś ;)

Pozostaje mi tylko zamontować buzzer, led oraz enkoder. Tylko na wyświetlacz jeszcze czekam.

Moje pytanie brzmi. Jak i gdzie według Was najlepiej umieścić GOTEKa?
Istnieje kilka możliwości:
- podpiąć zamiast dyskietki zewnętrznej. Odpada. Mam stację dysków zewnętrzną, z której chciałbym korzystać. No i ta cena za kable... 40pln na aledrogo. Albo zrobię sobie taki, tylko schematu nie mogłem namierzyć,
- kupić sanki do A1200 na aledrogo drukowane 3d ale enkoder musiałbym montować na obudowie, grillu czego nie za bardzo chce robić. Nie chcę niszczyć Amigi,
- kupić dłuższą taśmę FC-34P oraz kabel zasilający i wyciągnąć z prawej strony, przez szczelinę na dyskietki. Gdzie to kupić, albo sobie zrobić?
- schować wewnątrz Amigi??? Chyba gdzieś widziałem taki mod.
Jeżeli macie inne pomysły, napiszcie proszę.

Dzięki za uwagę!

PS. Nie spamowałem linkami, bo to mój pierwszy post.
[#2] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Zetar, post #1

Może to ci da jakąś inspirację
FF_OSD


Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 00:31:37 przez snifferman
[#3] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Zetar, post #1

Albo zrobię sobie taki, tylko schematu nie mogłem namierzyć


Kto szuka - ten znajdzie...

tju

enjoy
[#4] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@snifferman, post #2

Fajne, ale już goteka kupiłem :/
Szkoda, że wcześniej nie znalazłem tej wiadomości. Z drugiej strony cena wysoka ale zrozumiałe, to autorski projekt.
[#5] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Zetar, post #4

Ale obsługe z klawiatury i wyświetlanie na ekranie można zrobić w zwykłym goteku z FF.
Wszystko jest w linku. Musisz tylko dokupic STM32 blue pill.
Co do interfejsu zewnętrznej stacji dysków- sam kabel bez logiki nie jest 100% kompatybilny.
[#6] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@yoo_gas, post #3

Dziękuję za link do schematu. Jednak teraz zastanawiam się nad zamontowaniem mojego goteka do zewnętrznej stacji, o której wcześniej wspominałem. Sprawdziłem ją. Niestety nie działa. Rozkręciłem, stacje wyjąłem i podpiąłem emulator dyskietek. A1200 ma na szczęście możliwość wybierania stacji dysków dzięki czemu gotek startuje przed DF0. Muszę tylko nowy kabel ładnie schować, ponieważ moja stacja posiada odwrotnie zamontowane wyjścia dane oraz zasilanie.
[#7] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Zetar, post #6

Fajnie to w tej obudowie wygląda. Dziurka gotowa na enkoder. Będzie robione
[#8] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Zetar, post #7

No i pięknie: enkoder, głośniczek oraz oled. Trochę to trwało ale satysfakcja jest :D
[#9] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@snifferman, post #2

No ale jak ktoś ma scadubler wewnętrzny to nie wyświetli obrazu pewnie ?
[#10] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Dorian3d, post #9

nie.
[#11] Re: Gdzie najlepiej schować GOTEKa?

@Zetar, post #1

Jak dla mnie Goteka najlepiej schować do szuflady.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem