kategorie: A1200, Karty CF, Programy, Sklepy, Sprzęt
[#61] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@wali7, post #60

O! Dziękuję. To mnie zaciekawiło. Idę poszukać w duckduckgo (ggle unikam).
Edyt:
Znalazłem to:
https://www.s-config.com/repairing-wico-retro-gaming-joysticks/
Ale przyznam, że nie chciałbym grzebać w kontrolerach, które działają.


Znalazłem też adapter TOM R2 za około 95zł od electronica4you. Wygląda, jakby to był Rys MKII, tylko ze zmienioną nazwą. W opisie jest napisane, że obsługuje Myszy/Joysticka/Pada dla komputerów Retro w tym wszystkie Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 00:26:51 przez Zetar

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 00:28:09 przez Zetar
[#62] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Zetar, post #61

Jednak poszukuję adapterów. Nie będę ingerować w działające pady.
Widzę na aledrogo, u sprzedającego electronica4you tylko jeden model adaptera, który wygląda na działający i bezproblemowy w użytkowaniu, nie tylko z Amigą.
Ktoś z Was ma kontakt z producentem adaptera TOM R2? Może sprzedający/producent skusi się na upust w przypadku większej liczby zainteresowanych? Ja piszę się na dwie sztuki.
[#63] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Zetar, post #62

Jest super!
Adaptery działają i z kabelkiem i bez. Piękna robota PEA-IT. Dziś przetestowałem na padach Apollo, w grze Barbarian, a myszki w grze Settlers.
Powtórze: jest super!
[#64] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Zetar, post #63

I kolejne elementy do mojej Amigi dotarły dziś szczęśliwie pod moją strzechę.
Kickstart ROM 3.x A1200 45.064 od 1 zł z aukcji: 9309224492
Dziwne, ponieważ w aukcji jest napisane, że otrzymam dodatkowe pliki drogą mailową: "workbench.library" oraz SetPatch, a nic nie jeszcze nie dotarło. Oczywiście zapytałem sprzedającego, czy może mi podesłać te pliki. A może te pliki są ogólnie dostępne w sieci? Może ktoś mi podpowie?
Druga sprawa, która kość idzie gdzie? Oglądałem kilka filmów w sieci ale wolę podpytać się Was. Nie chcę zamontować kości do góry nogami i nie chcę popsuć ich oraz komputera.

[#65] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Zetar, post #64

Przeczytaj dokładnie treść aukcji.
[#66] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Zetar, post #64

W aukcji masz opis:

U6A - Amiga 1200 - kość z naklejką Cloanto z nr seryjnym - położenie dół

U6B - Amiga 1200 - kość z napisem "ROM 2" - położenie góra


Workbench.library i SetPatch ściągniesz z netu. Workbench.library też chyba musi być w odpowiedniej wersji, o ile dobrze pamiętam to musiałem kiedyś podmieniać bo nie taką wgrałem i Workbench się nie ładował.
[#67] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@SimonGK, post #66

W opisie aukcji stoi, że workbench.library jest w kości.
[#68] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Arturo, post #67

Rzeczywiście masz rację, ale są tam sprzeczne informacje, w jednym miejscu jest że zawiera tą bibliotekę a w drugim że trzeba dograć.
[#69] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@SimonGK, post #68

Dziękuję za informacje. Podpytam sprzedającego. Co do dzisiejszego montażu, jeszcze się wstrzymam.
Teraz uruchomiłem test pamięci: SysTest z AmigaTestKit-v1.7. Jest na "Round 15.1" Ciekawe, ile to jeszcze czasu będzie potrzebować na ukończenie, a mam tam Chip: 2MB oraz Fast: 8MB z rozszerzenia A1208.
[#70] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Zetar, post #69

Test jest zapętlony i nie ma końca. Każda runda to poprawnie przetestowana przestrzeń pamięci
[#71] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@snifferman, post #70

O! Dziękuję za informację :D
[#72] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@SimonGK, post #68

Zgadza się, są sprzeczne. Tu prośba do JacekK84 o zrewidowanie opisów dot. sprzedawanych ROMów.
[#73] Re: Co kupić do gołej Amigi 1200 aby cieszyć się nie tylko retro grami?

@Arturo, post #72

Dzięki za info. Pliki były podesłane może coś wciął antyspam? Czasem zabezpieczenia poczty uniemożliwiają przesyłanie załączników w postaci ZIP/RAR/BIN. Jeśli nie ma plików proszę o ponowny kontakt email/priv PPA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem