kategoria: Sprzęt
[#1] Problem z SCSI...
Czy w temacie SCSI znajdzie się na forum jakiś znachor/ egzorcysta ??? szeroki uśmiech
Przy starcie mam taki błąd:

[#2] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #1

problem z zasilaniem ?
[#3] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #1

mzoe sterownik sie wywalil, eprom dobry?
[#4] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #1

A z ide ten sam konfiguracji działa?
[#5] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #1

Skąd przypuszczenie że to SCSI? Bez kontrolera tego błędu nie ma? Mało informacji by coś poradzić.
[#6] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #1

Dzieki za podpowiedzi.

@Cezarykl - chyba raczej nie. Zaraz się wytłumaczę poniżej.

@michal_zukowski - nie wiem, ale ten błąd wywala zaraz po starcie, nawet nie mogę się dostać do Kickstartu i ten sam błąd był kiedy SSD był niesformatowany.

@Risc - A3000 także nie mam IDE.

@Rafał A-3000 - bo tylko ta konfiguracja wywala ten błąd.



Więc żeby wyjaśnic sytuację najdokładnie jak mogę, zacznę od konfigu:

A3000 - 16MHz, 2MB Chip / 16MB Fast (ZIP SC), podmienione PAL-e na GAL-e, bez FDD czy HDD na kontrolerze Amigi, KS 3.1.

CyberStorm MK3 060/50MHz, 128MB Fast (EDO)

HDD - Fujitsu MAN3184MP HDD (68-pin)

M-System FFD-35-U3S SSD (80-pin + adapter 68-pin)

kabel Adaptec-a U320, dwa aktywne terminatory (SE nie LVD).

Jeżeli podłącze tylko SSD, to wywala ten błąd, ale jeżeli dorzucę HDD do tego, wszystko śmiga aż miło - startuję z SSD, HDTools poprawnie rozpoznaje SSD, itp.



Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:58:19 przez AXm777
[#7] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #6

Poczytaj w tym niedawnym wątku: link
[#8] Re: Problem z SCSI...

@Rafał A-3000, post #7

Przeczytałem cały wątek i nie łapię....
[#9] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #8

Problem leży prawdopodobnie w wartości maxtransfer.
Poprawiłem to u siebie i od tamtej pory błąd nie występuje. Ponadto przy starcie miałem oba dyski, a nie tylko SSD. Fizyczny przed zmianą nie zdążył się nawet rozkręcić... Może masz inne priorytety i u Ciebie dysk fizyczny ma wyższy. U mnie miały te same stąd może system startował z SSD. Może SSD miał ,lepszy' unit.
[#10] Re: Problem z SCSI...

@Rafał A-3000, post #9

Byłeś blisko. Maxtransfer zawsze ustawiam na 1fe00 ( na kartach i SSD ) ale przy tworzeniu partycji na SSD, HDToolBox pokazał mi PS3 z mojego HDD i tak naprawdę nigdy go nie skopiował na SSD. Więc startowałem z "pustym" RDB i to był problem.
[#11] Re: Problem z SCSI...

@AXm777, post #10

To aż tak blisko nie byłem ale dobrze, że się udało. Też muszę rozgryźć swoje filesysteny, bo na dysku WB1.3 wykrywa jedną z partycji 3.1, a na SD na razie tego nie uzyskałem. Jak już coś wykryje to tylko błędami sypie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem