kategorie: A500, Sprzęt
[#31] Re: Zamiennik stacji dyskietek na nowy działający z pendriva??

@SimonGK, post #11

Nie wiedziałem że HxC obsługuje OLED, teraz już za późno. Z FlashFloppy jestem zadowolony.


Dlaczego za późno? Nie ma możliwości wgrać z powrotem HxC?

Mam goteka z flashfloppy i planuję zamienić na HxC właśnie.
Chociaż flashfloppy nie spotkałem się póki co, aby jakieś
oprogramowanie nie chciało działać.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 19:54:29 przez mmarcin2741
[#32] Re: Zamiennik stacji dyskietek na nowy działający z pendriva??

@mmarcin2741, post #31

Nie wiedziałem że HxC obsługuje OLED, teraz już za późno. Z FlashFloppy jestem zadowolony.


Dlaczego za późno? Nie można wgrać z powrotem HxC?


Można, tylko że HxC jest na licencji(płatny) i musiałbym ponownie zapłacić za "wsad", bo nie zrobiłem kopii (chociaż moje Goteki z HxC miały już chyba po 4-5 lat, nie wiem jaki postęp nastąpił w tym oprogramowaniu na przestrzeni 4-5 lat) o ile to jest możliwe (nie szukałem informacji o tym). I tak większość odpalam z WHDLoad, FlashFloppy mi wystacza.
[#33] Re: Zamiennik stacji dyskietek na nowy działający z pendriva??

@SimonGK, post #32

Jak masz HxC nawet pięcioletni, to można zrobić aktualizację, wrzucając pliczek update`u na pena i podczas włączenia zasilania trzymać dwa przyciski na goteku. Taka sama procedura aktualizacji jest na FlashFloppy
[#34] Re: Zamiennik stacji dyskietek na nowy działający z pendriva??

@snifferman, post #33

Ale tak jak pisałem wcześniej HxC przeflashowałem na FlashFloppy (pewnie to nie było najrozsądniejsze posunięcie). Gotek z FlashFloppy ze starszym firmware updatowałem w ten sposób o którym piszesz. Żeby teraz zmienić firmware w Goteku z FlashFloppy na HxC potrzebuję pliku .hex a nie .upd, za który musiałbym zapłacić. O FlashFloppy trochę poczytałem i pooglądałem fimików na youtube, niestety nie uczyniłem tego samego z HxC. Brak wiedzy lub też pośpiech kosztuje niestety. Tak jak pisałem wcześniej FlashFloppy mi wystarcza.

Mam też jednego Goteka z Cortex'em (firmware ma także ze 4-5 lat), też go miałem przeflashować na FlashFloppy. Czy może jednak tego nie robić?
[#35] Re: Zamiennik stacji dyskietek na nowy działający z pendriva??

@SimonGK, post #34

Mam też jednego Goteka z Cortex'em (firmware ma także ze 4-5 lat), też go miałem przeflashować na FlashFloppy. Czy może jednak tego nie robić?


Cortex nie był aktualizowany od wielu lat i ma dużo niedociągnięć. Zalecam zmienić na FF. Pozatym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby później wrócić do Cortexa.

Nie rozumiem dlaczego nie przeflashowałeś cortexa i poświęciłeś HxC?
[#36] Re: Zamiennik stacji dyskietek na nowy działający z pendriva??

@snifferman, post #35

Nie rozumiem dlaczego nie przeflashowałeś cortexa i poświęciłeś HxC?


Dzięki za odpowiedź.
Gotek z Cortex'em siedzi w A600 którą jakiś czas temu kupiłem, nie chciało mi się go wyciągać narazie. HxC miałem luzem, używałem do testów w różnych Amigach. Brak wiedzy (żeby nie powiedzieć głupota) kosztuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem