kategoria: A1200
[#1] Problem z PCMCIA sieciówka prism2
Mam problem z sieciówka na PCMCIA. Karta na chipsecie prism. Amiga 1200 040/40, OS3.1. Problem polega na szybkości połączenia z AccessPointem.

TX Rate na AccessPoincie ustawia się na 1MBit/s - RX Rate jest ok 11Mbit.
Dodatkowo CCQ = 12%(czyli stosunek pakietów poprawnych do błędnych jest dramat)

Mam 3 szt takich kart i na każdej ten sam objaw, że access point wysyła dane tylko 1MBit/s.
AccessPoint to mikrotik, ale próbowałem nawet odpalić Prism do Prisma czyli AP IWE1100 do którego wsadziłem kartę prism i w amidze prism i dalej TX Rate 1MBit. Próbowałem różnych kanałów i to samo.

Skąd to może wynikać? Sterowniki prism2 na amidze tak ustawiają rate'y?

Mam przez to takie spektakularne transfery: :)
https://drive.google.com/file/d/1zOd905Lkf1H-vLCLJOLAYXBShbZucusu/view?usp=sharing


Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 09:42:35 przez Maffi
[#2] Re: Problem z PCMCIA sieciówka prism2

@Maffi, post #1

Z routerem Mikrotik próbowałem uzyskać połączenie Amigi ale z mizernym skutkiem więc odpuściłem, dopiero zwykły router TPlink zadziałał po serii prób z ustawieniami. W tym wątku męczyłem połączenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem