kategoria: A600
[#1] Obudowa do A600
Moja oryginalna obudowa do Amigi strasznie się zużyła, jest popękana. Z chęcią zamienił bym ją na coś innego. Niestety nie widziałem nowych obudów jak jest w przypadku A500/A1200, znalazłem tylko coś takiego:
https://www.checkmate1500plus.com/Products.aspx?id=342
Pomysł spoko, ale ktoś nie przemyślał tej obudowy bo gdzie mam klawiaturę podłączyć i jak.
Jest jakaś alternatywa, oprócz kupowania jakiejś zepsutej A600, ale ze sprawną obudową?
[#2] Re: Obudowa do A600

@QkiZ, post #1

Jak mozesz to daj zdjęcia tej popekanej obudowy na maila. Ja swoje maluje więc nie sa mi potrzebne super hiper kosmos dobre obudowy. Dam ci swoją w dobrym stanie.
[#3] Re: Obudowa do A600

@QkiZ, post #1

Witam.
- Interface klawiatury od PC
albo
- Klawiatura od A500 + prosta przeróbka A600
Pozdrawiam.
[#4] Re: Obudowa do A600

@QkiZ, post #1

Przejrzyj mój post: link
[#5] Re: Obudowa do A600

@QkiZ, post #1

Nie po to się ma A600, żeby zajmowała miejsce...

I dlatego zdecydowanie odradzałbym zakup Checkmate1500Plus pod płytę A600. Ta obudowa powstała pod A500 i to z rozszerzeniami typu ACA500 i coś na Zorro II np. karta Picasso na raz. Ale oczywiście Steve nie chciał dyskryminować żadnej z małych amig. A płyta A600 się w niej gubi i jest z nią szereg problemów, tak jak pisał Ted, adaptacja klawiatury od PC lub A500/A1200 i konieczność wyprowadzania portów DB9 z boku na tylny panel partyzanckimi metodami/przedłużaczami. Teraz Steve prototypuje Checkmate Mini, ale za to "mini-ITX-only", a szkoda, bo A600 akurat mógł przewidzieć. Będą też jego klawiatury pod te obudowy.
[#6] Re: Obudowa do A600

@Michciu, post #5

Witam.
Można też przełożyć płytę główną A600 do obudowy od A1200.
Da się wtedy upchać do środka dysk talerzowy 3,5” i CD-ROM Slim.
Zrobiłem sobie kiedyś taki zestaw.
Wyjdzie taniej niż Checkmate.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 13:05:40 przez ted
[#7] Re: Obudowa do A600

@Stoopi, post #2

Jak mozesz to daj zdjęcia tej popekanej obudowy na maila. Ja swoje maluje więc nie sa mi potrzebne super hiper kosmos dobre obudowy. Dam ci swoją w dobrym stanie.

Zdjęcia poniżej



Obudowa jest pęknięta po obu stronach, to jakoś skleiłem, wzmacniając od spodu szynami z metalu. Dodatkowo obudowa ma otwory na przełącznik kickstartu i HxC więc nie wiem czy Ci się taka przyda.
Największym problemem są miejsca gdzie wkręcają się śrubki aby wszystko trzymało się kupy. Śrubki trzymają się na słowo honoru. Może ktoś zna sposób na zregenerowanie gwintów w plastiku?

Nie po to się ma A600, żeby zajmowała miejsce

Tak, to prawda. Wolałbym zachować oryginalny wygląda obudowy na ile to jest możliwe. Szkoda że nie ma obudów jak do A1200 z gotowymi wycięciami pod HxC. Wtedy wziąłbym czarną, do tego dodatkowe czarne klawisze z https://www.a1200.net/.

Można też przełożyć płytę główną A600 do obudowy od A1200.

Jak później podłączyć klawiaturę od 1200 do płyty głównej 600?
[#8] Re: Obudowa do A600

@QkiZ, post #1

z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kosmetycznie lepszy efekt niż klej zapewnia aceton, który ładnie scala elementy obudowy bez pozostawiania pęknięć z widocznymi śladami kleju. W taki sposob 'naprawilem' obudowy Atari STE, A500 czy Macintosha 128k.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem