kategoria: A500
[#1] A500 2MB Chip RAM
Witajcie , mam pytanie techniczne, zakupiłem rozszerzenie pamięci BooBip które z założenia miało mi dać 2MB pamięci graficznej , wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją , czyli adapter na GARRY plus zwora JP2 środkowy pin , teoretycznie wszystko działa , w Amidze mam też Proteine z 8MB FAST , po całej operacji komputer widzi 1MB Chip , 1.5MB Slow i 8MB FAST , tak jest w Sysinfo , w WB 3.1 widzi 1MB Chip i ponad 9MB FAST , co zrobiłem nie tak ???? , mam płytę rev8A AGNUS to 8375 318069-10 , więc teoretycznie powinien widzieć 2MB CHIP , Sysyinfo pokazuje mi info ECS Denis 1MB .

Z góry, dziękuję za pomoc .
Pozdrawiam.
[#2] Re: A500 2MB Chip RAM

@AGlowacki, post #1

Brakuje odpowiedniej konfiguracji zworek i demultiplexera. Pozdro OK
[#3] Re: A500 2MB Chip RAM

@viger, post #2

Hej sorki możesz mi to opisać bardziej łapotologicznie :) , o które zworki chodzi ???? , jeśli chodzi o to rozszerzenie w instrukcji montażu nie ma nic poza JP2 .
http://www.boobip.com/hardware/A500_2MB/A500_chip_RAM_mod

Pozdrowionka .
[#4] Re: A500 2MB Chip RAM

@AGlowacki, post #3

Tym rozszerzeniem nie rozszerzysz Chipu do 2 MB : Tekst z strony :
With this mod all 2MB of the upgrade memory is accessible, 1.5MB as slow/ranger RAM and the remaining 0.5MB as extra chip RAM.
Czyli dodajesz 0,5 chipu do tego co masz i dodatkowo 1,5 mb slow ramu.
Żeby na rewizji 8A lub 8A.1 mieć 2 mb chipu poczytaj to :
link
lub ten wątek
link OK
[#5] Re: A500 2MB Chip RAM

@viger, post #4

Oki dzięki za pomoc , chyba sobie już daruje póki co :) . Pozdrawiam.
[#6] Re: A500 2MB Chip RAM

@AGlowacki, post #5

nic sobie nie daruj tylko rób 2 mb chip ,tej pamieci nigdy za dużo.
[#7] Re: A500 2MB Chip RAM

@viger, post #4

A o SOJ-MOD`dzie wszyscy zapomnieli?
SOJ-MOD
Gotowiec od Lotharka
[#8] Re: A500 2MB Chip RAM

@snifferman, post #7

hmm
jeszcze niedawno było to po 73zł
a teraz jest po 89zl ...

hmm
[#9] Re: A500 2MB Chip RAM

@snifferman, post #7

A mam to w jednej z moich A500.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem