kategoria: A1200
[#31] Re: Amiga 1200 + KS Hyperion 3.1.4 - nie działa mi poprawnie Tools Daemon

@KoFi, post #28

Zatem podsumowując temat - to nie problem z KS 3.1.4 od Hyperionu tylko problem z KS 3.1.4 od Janusza Byznesu z Alledrogo, który musiał pewne elementy z KS usunąć, by tam wrzucić brakujące biblioteki. Temat chyba można uznać za - do zamknięcia.
[#32] Re: Amiga 1200 + KS Hyperion 3.1.4 - nie działa mi poprawnie Tools Daemon

@Mandi, post #31

Jeld
Tak samo mam jak system ruszy z dysku twardego - wtedy łapie workbench.library z dysku.
Ten rom był by super fajny jak by latały na nim dyskietki które latały na zwykłym OS 3.1 bez dysku twardego. Ale tak nie jest bo: Mam grę która odpala się przez amiga dos np. PinBallDreams fix Aga na 1 dyskietce i ta gra już nie odpala się wcale - zapewne by się odpaliła jak bym wczytał cokolwiek z dysku twardego - złapało by dyskowy wb.libs - wrąbało by go do pamięci później dla sprawdzenia odpalam programik NoIDE żeby całkiem wyłączyć kontroler dysku twardego i reset i bez wyjmowania karty cf widzę czołówkę z dyskietką v46.143 a nie jakieś 46.546753474595 że aż włazi na animację dyskietki.
Normalnie to jest jakiś biedny wb.libs dodany z ks2.0x aby tylko odpalać stare programy z dyskietek jak ktoś nie ma wcale dysku i jak na dysku nie ma jeszcze żadnej bibloteki z workbench.library to system ruszy i można spokojnie dodać wb libsa z os 3.1.4 i wszystko wtedy wygląda normalnie.

Ogólnie to teraz olewam ten hyperion modowany (bo straciłem na niego z tym T-D 2 dni i nic nie dało się zrobić konkretnego nawet na patchowanym Tools Daemonie 2.2 (za to stary daemon 2.1 nie paczowany z Magic Menu latał normalnie :D
Szukam teraz kogoś kto zaprogramuje mi normalny ks 3.1 tylko ze zmienionym scsi.device dla obsługi większych dysków twardych - bo nic nie potrzebuje lepszego więcej. Jak by ktoś miał programator i wiedzę jak podmienić stary scsi na nowy to niech napisze do mnie. OK
[#33] Re: Amiga 1200 + KS Hyperion 3.1.4 - nie działa mi poprawnie Tools Daemon

@KoFi, post #32

Ogólnie mówiąc wprowadziłeś nas w błąd już tytułem wątku, bo to nie KS Hyperiona tylko jakiś homemade z Allegro.
W tym przypadku nie powinno paść zdanie:
Też miałem takie wrażenie że zanim to zostało dobrze przetestowane zostało wypuszczone.
...odnosząc to do Hyperionu i doprowadzając innych do podobnych wniosków.
Taka dezinformacja idzie niepotrzebnie do przestrzeni publicznej.

Nie wiem co Cię skusiło na OS 3.1.4 i jego kick, skoro wiedziałeś, że on nie spełnia Twoich oczekiwań?
Tobie wystarczyłby spokojnie 2.1 do tak starych programów na dyskietkach
Które programy czy gry nie odpalają Ci się przez brak pamięci po użyciu loadmodule, bo nie wiem skąd taka awersja do tego rozwiązania?
[#34] Re: Amiga 1200 + KS Hyperion 3.1.4 - nie działa mi poprawnie Tools Daemon

@AmiClassic, post #33

wystarczy zobaczyć bootscreen amigi po załadowaniu workbench.library z os 3.1.4, i niczym to się nie różni od Hyperiona bez dogranej skromnej bibloteki workbencza.
Dyskietki z grami które chodziły na KS 3.1 kiedy mamy załadowaną do pamięci workbench.library uruchomią się normalnie. Tyle że to zjada ramu z 200kb do tego zjadają też bufory partycji HD CF i zostaje mało na WHDLoad. Mimo że partcje mają ustawiony minimalny bufor po 4 i 2kb tylko to po zaladowaniu workbencha z TD i MM bez żadnych pizdryków upiekrzających zostaje 5,3mb ramu więc 700kb idzie na bzdury w ramie. Nic bym nie kombinował jak bym miał Fastu 8mb ale że nie chce dokupować żadnej karty to kombinuje tak żeby zostać przy zwyklej skromnej karcie elboxa 4mb. (bo i tak na tym uruchomię większość tego co chcę z whdload czy 4 x RAD tak jak np. odpalam Diggers'y bo najlepiej działają a zwłaszcza w NTSC - i wtedy potrzeba więcej ramu - a hyperion zjada go za dużo na workbenczowe fjuczery :)
KickStart ten modowany kupiony u dobrej osoby, która sprzedaje wiele kickstartów na licencji Amiga Forever i ma wiele różnych rzeczy amigowych, i nie ma tych rzeczy od pana Gienka który ma programator i miesza sobie wsadami. (trochę mam pojęcia o programowaniu układów, bo sam programowałem kiedyś, i nawet posiadam programator ale mi się po prostu nie chce dochodzić co z czym gdzie i jak dla jedno razowego działania - zbyt dużo czasu to kosztuje jak na 1 raz).
A co mi wystarczy to ja już dobrze wiem i napisałem to KS 3.1 i scsi.device z obsługą większych dysków.

Mój wniosek jest następujący i nie dlatego że ja go kupiłem to go chwalę. Ten Hyperion modowany wcale nie jest taki zły - trza mieć tylko 8 fastu minimum do niego żeby wsio odpalać i tyle. (pinballa też da się odpalić z dyskietki ale musi być załadowany z dysku wb.libs OSowy, a nie ten z romu, i to się robi automatycznie jak tylko dostępny jest HD czy CF). A jak ja się cisnę z 4megami fastu to musze skromniej używać amigi - czasy kiedy miałem 32mb ramu i w amidze siedziało apollo 1240/40 z fast ata w tower'ze i innymi pizdrykami dawno minęły i nie wrócą. Zacytuję Borga z YT. Dziś tak naprawdę najlepsza amiga to PeCet - a fizyczna amiga to czysta nostalgia i sentyment do pięknych czasów w serduszkach

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 18:07:11 przez KoFi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem