kategoria: A500
[#31] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@koczis, post #30

Ewentualnie, klapka z dołu, to by nie trzeba było otwierać obudowy.

Pokrywa zasłania tylko górną część obudowy. Dzięki temu PCMCIA ma w obudowie szczelinę i jest możliwość wkładania kart. Niestety moduł zasilania znajduje się dokładnie nad PCMCIA i uniemożliwia zastosowanie złącza kątowego wewnątrz obudowy. W A500 zasilanie razem ze slotem zorro musi być umieszczone w konkretnym miejscu ze względu na śledzie w obudowie ale w A1200 mogli zrobić dodatkowe trzy gwinty trochę bliżej przedniego panelu aby moduł zasilania był przesunięty w tą stronę i odsłaniał PCMCIA. Przy okazji zrobiłoby się trochę mniej plątaniny przewodów nad płytą.
[#32] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@koczis, post #30

JPRD, jak można tak zaprojektować obudowę do A1200


[url= https://eab.abime.net/showthread.php?p=1347532]link[/url]
7
[#33] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #32

Ta obudowa poza wyglądem jest słabo zaprojektowana. Cena takiego zestawu z zaślepkami i zasilam i dvd to ok 2.5 k pln.
jeżeli miałbym wybierać to zamiast płyty A1200 i tej obudowy kupił bym A4k lub A3k Jak to wszystko policzyć to duża różnica nie wychodzi.

To jest obudowa typu mam za dużo miejsca na biurku i nie wiem co z nim zrobić.Dodatkowa funkcjonalność minimalna.
1
[#34] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #32

Rety, faktycznie jest to trochę żałosne. szeroki uśmiech
1
[#35] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@MDW, post #34

Przeglądam ten wątek - bo kiedyś chciałem kupić tą obudowę , ale to co tu widzę to jest jakaś porażka.
Wygląd przypominający A3000 to atut - reszta jest tak nieprzemyślana, że głowa mała.
To trochę wygląda tak jakbyś miał włożyć płytę i to wszystko - o kartach turno czy innych rzeczach zapomnij...
A już kuriozum dla mnie to metalowa obudowa klawiatury... ;-( ech,,,,

Wyleczyłem się skutecznie z zakupu...
2
[#36] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kwiatki, post #35

To trochę wygląda tak jakbyś miał włożyć płytę i to wszystko - o kartach turbo czy innych rzeczach zapomnij...

Tak to wygląda. Ciekawe czy jest ktoś kto wsadził A1200 w obudowę "pozaklawiaturową" bez zamiaru rozbudowy Amigi.
[#37] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #32

No niestety jest to problem, miejsca jak na lekarstwo.
Wystarczyło zbudować o oryginalną szerokość obudowy A1200.

Ja w mojej mam problem z wkładaniem TF1260... Brakuje dosłownie 1 cm
[#38] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@luka, post #33

Ta obudowa poza wyglądem jest słabo zaprojektowana.

Myślę że większość tych problemów wynika z faktu że projekt przeznaczony jest do wielu różnych płyt. Gdyby to było do płyt A500 i A1200 to obudowa mogłaby mieć mniejszą głębokość ale wtedy nie wejdzie od A4000 i pewnie ATX. Największa porażka to szerokość i karty turbo do A1200, do karty Warp brakuje 0,5-1cm.
Cena takiego zestawu z zaślepkami i zasilam i dvd to ok 2.5 k pln.

Tego chińskiego zasilacza od nich to nawet bym nie podłaczał. W tej samej cenie kupisz nowego BeQuiet SFX 300W.

Projekt jest już kilka lat, wystarczająco długo żeby niedoróbki wyprostować. Autorzy jednak zajęli się tworzeniem nowej, mniejszej obudowy "mini" dla Vampirów i tym podobnych zabawek. Pewnie ilość sprzedanych obudów do klasyka jest niewielka. Jak na przykład rozwiązać problem niewystarczającej szerokości dla A1200? Trzeba wydać sporo kasy na formę poszerzonego o 1cm przedniego panelu, to się nigdy nie zwróci.

Zupełnie nie mam ochoty wyciągać płyty razem z kartą Warpa, poważnie się zastanawiam nad wycięciem otworu z prawej i zrobieniu zaślepki.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 19:48:51 przez Kefir_Union
1
[#39] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #38

Ja bym pewnie wyciął z prawej strony otwór na wiatrak, i obsadził go na spacerach.
Ale krótkie ACE od Jensa pewnie pasują idealnie :)
[#40] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #32

A1200 + mostek Mictronika + A12400 + RTG i koncepcja obudowy rozjeżdża się jak żaba w deszczu na asfalcie.
1
[#41] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #38

Miałem 2 takie obudowy i pożegnałem się z nimi. (bez żalu z mojej strony)
Na początku było fajnie bo mam "dużą" Amigę. ale jedne co można zrobić to większe kanapkowanie i entualnie dodać dvd.

Nie licząc tego że panel przedni A3000 jest naładniejszy ze wszystkich Amig to funkcjonalność tego pudła jako bazy do rozbudowy jest najmniejsza.

Gdyby postarano się o możliwość włożenia płyty od A3000/4000 to może miało by to ręce i nogi. Zwłaszcza jak już wspomniałem, że obudowa nie jest tania.

Jedyny plus to miejsce na wentylayory.

Problem z kartami turbo znany jest od dawna, aż wstyd ze nie zaprojektowali risera który by obracał karte o 90 stopni w celu łatwiejszego montażu. (troche miejsca pod tą blachą na napędy jest)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 23:19:27 przez luka
[#42] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@luka, post #41

Gdyby postarano się o możliwość włożenia płyty od A3000/4000 to może miało by to ręce i nogi. Zwłaszcza jak już wspomniałem, że obudowa nie jest tania.

Zestaw do montażu płyty A3000 był dostępny w komplecie z niższą daughter board (Simon Marston z UK oferował), też chyba były jakieś problemy z tym.
Nad zestawem do montażu płyty A4000 chyba zaczął pracować ale sprawa ucichła.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 23:55:46 przez SimonGK

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 23:56:05 przez SimonGK
[#43] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #32

Fun Fuckt: Właśnie przyszła, otwieram a w środku chackmate mini... jeszcze na luzaku mi wrzucili backplate do A1200 wiekszy niż cała obudowa... Dzwoniłem mają dzisiaj wysłać dobrą i zrobić pickup przy odbiorze... Coś czuje że mogłem jednak brać Elboxa :D
[#44] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@MaroB, post #43

Zerknij na mój wątek link w którym opisuję pracę nad panelem do Fractal Focus G. Myślę że w drugiej połowie lutego (może w marcu) zestawy będą dostępne.
[#45] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #26

Mam dobra wiadomość. Znalazłem taki wtyk z gniazdem USB-9 z którym da się włożyć kartę bez wyjmowania płyty.



Teraz jeszcze HDMI i kolejny problem. wtyczka wychodzi prosto w radiator, który musiałem podmienić z oryginalnym bo wchodził na zasilacz. Tak na marginesie, wyszarpałem go ze starej płyty gigabyte, ma idealne 45x45x30mm. Mocowanie będzie na taśmę termoprzewodzącą. Da się na niego przykręcić wentylator 4cm zamiast oryginalnego blowera od Warpa. Nvidia Jetson Nano - 40x40x10mm 5V, kosztował 8zł.





Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 20:15:01 przez Kefir_Union
[#46] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@SimonGK, post #44

Jak mi znowu przysla miniacza to kaze zwracac kase i biore Twoja :D narazie niemiec obiecal wyslac dobra a mini ma zabrac kurjer.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 21:06:07 przez MaroB
[#47] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #45

Warp przygotowany do włożenia w obudowę Checkmate wygląda tak:





Od prawej:
- Złącze kątowe 360 stopni miniHDMI->HDMI. Musiałem je potraktować pilnikiem żeby weszło w zagłębienie karty.
- Złącze kątowe 90 stopni HDMI->HDMI. Bez niego nie da się włożyć wtyku HDMI bo przeszkadza radiator. Adapter skręca "w dół" bo inaczej wchodzi na złącze CF. Oryginalny adapter CF od Warpa już nie wejdzie, trzeba użyć taśmy IDE 44.
- Radiator z chipsetu Gigabyte 45x45x30mm z wiatraczkiem Jetson Nano - 40x40x10mm 5V. Radiator przyklejony na termopada Gelid GP-Ultimate 0.5mm

Jak widać, teraz HDMI w ogóle nie przeszkadza przy wkładaniu karty bo wystaje nie więcej niż 1mm poza jej obrys. Pomęczyć się trzeba z USB ale też wchodzi bez wyjmowania płyty Amigi z obudowy.
4
[#48] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #21

Zamówiłem wydruk tych czterech elementów. Koszt 50zł + przesyłka.

1.
https://www.thingiverse.com/thing:4284809

2.
https://www.thingiverse.com/thing:4935540

3.
https://www.thingiverse.com/thing:6296216

4.
https://www.thingiverse.com/thing:4841753


Przyszła paczka. Żaden z elementów nie pasuje :D
Wszystko jest o ułamki mm za małe, rozstaw otworów do HDMI za mały, osadzenie "beczki" HDMI za małe, osłona wtyczki zasilającej nie wchodzi na wtyczkę, karta CF nie wchodzi w podstawkę. Sanki na urządzenie do zatoki 3.5" za wąskie ale możliwe że po przyszlifowaniu będą dobre. Niestety popełniłem błąd i zamówiłem w żywicy zamiast miękkim filamencie, wkręty łamią brzegi otworów. Spróbuję zrobić gwinty.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 16:37:37 przez Kefir_Union
[#49] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #48

Może drukarka ma za luźne paski klinowe. Ja zamówiłem sanki z allegro na napęd, obudowa ma przyjść jutro, mam nadzieje że znów nie przyślą Mini... :D
[#50] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #48

Zamówiłem wydruk tych czterech elementów. Koszt 50zł + przesyłka.

Było pisać do Martina Yoshitaki
[#51] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #48

A co na to producent/sprzeawca?
[#52] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@koczis, post #51

A co na to producent/sprzeawca?

Sprawa w toku.
[#53] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@mkdevil666, post #1











Rozpocząłem ten build. Przerobiłem plastikowe elementy na podstawki, aby nie latały. O dziwo, elektryka od Gifta pasuje do rozstawu śrubek na boku, ale niestety guzik musi mieć dwa stany. Mam więc zagwozdkę, jak to przerobić na klikalny guzik z obudowy. Chyba zapytam jakichś elektroników, żeby zmontować taki flip-flop. Hxc jest w szynach, ale wysłali mi tylko jedną pasującą śrubkę i garść losowych, więc na razie druga szyna jest na druciku. Jeszcze będę nad tym pracować.
1
[#54] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@MaroB, post #53



znalazłem taki przełącznik samoblokujący, może się go uda wpasować, to był błąd, że nie zajrzałem do przełącznika przed skręceniem... :D
[#55] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@MaroB, post #54

Nowa porada praktyczna, można wyjąć włącznik bez rozkręcania :D Chyba będzie pasować ten z 2 stanami, wymiary się zgadzają, co znaczy, że nie trzeba zamawiać elektryki za 64 euro. Jupi!
[#56] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #47

Karta zamontowana z nowym chłodzeniem oraz scandoublerem.
Jak widać dało się to jakoś wcisnąć ale gdyby obudowa była 0,5cm szersza to wszystkie te kombinacje nie byłyby potrzebne. System startuje z micro SD.
Żeby nie tracić złącz usb z Warpa, klawiatura i mysz są podłączone do amikeya i toma. Tom po lekkim obcięciu obudowy mieści się do wnętrza checkmate i z zewnątrz widać tylko ładny port USB. Na zdjęciach nie widać bo znajduje się pod zasilaczem w miejscu oryginalnego pcb z portem myszy (płyta 1D).

Rzeczy do zrobienia:
- Połączenie dvd oraz czytnika CF do gniazda IDE w Warpie. Brakuje mi przejściówki z 44->40pin.
- Wyprowadzenie HDMI na zaślepce 'expansion'. Wytnę otwór dremelem.
- Wyprowadzenie USB z amikeya. Będzie na śledziu.




Hub USB, który widać po lewej na dole nie działa z Warpem i jak się dowiedziałem obsługiwany nie będzie :)

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 22:09:36 przez Kefir_Union

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 22:10:29 przez Kefir_Union
2
[#57] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #56

Miał bym do odstąpienia taką przejciówkę, jak tylko mi przyjdzie zamówione tydzien temu 4xide niestety idzie z UK wiec pewnie jeszcze z 2 tyg.
[#58] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@MaroB, post #57

Mam 4xIDE ale do tego potrzebne jest złącze M-M 44 pin bo do karty wepnę tylko taśmę, nic tam innego się nie zmieści. Na taśmie wyprowadzę złącze IDE z Warpa, wepnę ją adapterem M-M w 4xIDE a dalej już taśmą 40pin do czytnika CF i dvd.
[#59] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #48

Widzę, że projekty elementów każdy od kogoś innego - na thingiverse, skoro każdy wychodzi tak samo wymiarowo, że nie pasuje to obstawiam problem z wykonaniem. Jak by to był jeden gość co zaprojektował i udostępnił, to problem z drukarką. Nie mając sprzętu, do którego to idzie trudno dopasować z powodu wielu czynników - skurcz materiału, flow - przepływ filamentu wpływający na grubość ścianek itp. - dużo by pisać. Czyli podsumowując: skoro to projekty różnych autorów a efekt podobny z wymiarami to na 90% ktoś ma źle skalibrowaną drukarkę i wydruki nie trzymają wymiarów. Jak to byłby jeden autor tych elementów to pod jego drukarkę wszystko pasowało - obstawiam pierwszą myśl.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 23:40:58 przez Adinfo
1
[#60] Re: Praktyczne porady przy budowie Checkmate A1500 Plus

@Kefir_Union, post #56

Wygląda sensownie, otrzymujesz order amikanapki OK

6
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem