kategoria: A1200
[#31] Re: ACA1211 pytań kilka

@kempy, post #30

To co jest w tym "ClearRAM" to jest output systemowego Avail, zapewne z parametrem flush.
[#32] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #18

A tobie chodzi o konfigurację, czy ilość wolnej pamięci?
[#33] Re: ACA1211 pytań kilka

@san_u, post #32

Ok sprawa się rozwiązała na belce pojawił się fast ram (choć chyba opisany jako pamięć graficzna). Wrzucam screena

Screenshot

[

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 13:37:15 przez Szynsz
[#34] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #33

Jeżeli pamięć graficzna to pamięć Chip nie Fast
Fast jest pokazywany jako "other mem"
Fastu Tobie nie wykrywa


Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 13:48:14 przez RokiS
[#35] Re: ACA1211 pytań kilka

@RokiS, post #34

O kurczę, to co sprawdzać czy jest dobrze wciśnięta karta najpierw? Tylko kurczę dostać się tam to jest masakra. Ktoś ma jakieś patenty jak łatwo i przyjemnie wsadzić ACA w slot pod klapka? Niestety nie mam małych chińskich rączek
[#36] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #35

Tak, zacząć od pewnego wpięcia karty :)
Najprościej, najszybciej a po za tym najbezpieczniej to otworzyć Amisie :)

A co do sprawdzania pamięci - w dolnym prawym rogu masz ikonkę Shell - klikasz w nią dwa razy - w oknie w którym wyskoczy wpisujesz Avail i zatwierdzasz Enter-em
W górnym lewym rogu przy Ram disk-u masz Clear ram - dwuklik i też będzie przez chwilę info o pamięci :)

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:07:29 przez RokiS
[#37] Re: ACA1211 pytań kilka

@RokiS, post #36

Hmm tylko otwierając babcie i zdejmując górna pokrywę wraz z klawiatura wiele lepszego dostępu nie mam. Tak próbowałem teraz. Wiem że da się wyjąc z obudowy całe wnętrze amigi ale nie wiem jak to zrobić
[#38] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #37

No ja niestety nic więcej nie poradzę.
Nowa karta - to trzeba ją z siłą ale i z wyczuciem wepchnąć na złącze. Toż to sama przyjemność roz...yć kartę :)


Złącze w Amidze czyściłeś z jednej i z drugiej strony np spirytusem? (wacik, spirytus i do dzieła ;) )

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:33:53 przez RokiS
[#39] Re: ACA1211 pytań kilka

@RokiS, post #38

Ok wsio działa po prostu nie wcisnąłem dobrze karty teraz mam w other memory odpowiednia liczbę :)
[#40] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #39

OK
[#41] Re: ACA1211 pytań kilka

@pong777, post #4

Pong napisałeś że za mocna karta może być problemem. Niestety whdload wypluwa mi błąd przy odpalaniu gier (roby i pliki alokacji są wrzucone wedle poradnika ze strony WHDLoad. Powiedz proszę czy błąd z linku poniżej może być spowodowany za duża mocą ACA1211

link
[#42] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #41

Już raczej nie istotne bo zaczęło działać, usunąłbym mój poprzedni post ale sie nie da, tak samo jak edytować. Od jutra zaczynam maraton z babcia szeroki uśmiech
[#43] Re: ACA1211 pytań kilka

@Szynsz, post #42

Napisz co było z tym recoverable alert dla potomnych.
[#44] Re: ACA1211 pytań kilka

@pong777, post #43

Okazało się, że to była przedwczesna radość, szczegóły w tym temacie: link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem