kategoria: Karty CF
[#31] Re: Karta cf

@lisulisu6, post #19

Nie o tych zworkach pisałem. Jeśli masz ten sam rom co ja to zworki na IDE emulatorze muszą być zmodyfikowane. Jeśli masz jeszcze inny rom to możliwe że nie trzeba modyfikować ustawień zworek.
[#32] Re: Karta cf

@Norbert, post #30

Tego nie wiem kość dostałem i miało działać ale jak to jest nie wiem, sprzedało się wiec teraz to mój problem. Wydaje mi się że nie bo tak to by jakieś błędy wywaliło. Miało być pięknie a lipa. Niby sterowniki ide trzeba wrzucić tylko co i gdzie
[#33] Re: Karta cf

@SimonGK, post #31

som to samo co na foto
1
[#34] Re: Karta cf

@lisulisu6, post #33

No to pewnie karta " niekopatydebilna ". Co prawda Amiga jest mniej wybredna co do kart CF jako IDE HDD ( niż w porcie PCMCIA) ale podobno też nie wszystkie działają. Ewentualnie ten adapter Ide Cf jest walnięty, miałem też jeden nowy niedziałający.
[#35] Re: Karta cf

@SimonGK, post #34

Jeśli emulator IDE wymaga sterownika ide.device to musi być on w kiclstarcie.
Jeśli tam jest, to należy go wpisać w tooltypes hdtoolbox, aby Amiga mogła zobaczyć ten napęd i umożliwic rozpoznanie.
Jeśli nie ma tego device w kick, to pozostaje uruchomienie Amigi z dyskietki na której jest ide.device i podmontowanie dysku za pomocą SCSIMount ( należy ten dobrze skonfigurować program).
[#36] Re: Karta cf

@Norbert, post #35

Nie wiem który device jest w romie, ale któryś jest. Kartę konfigurowałem pod WinUAE, nie pamiętam żebym któryś wybierał, pewnie poszedł domyślny. U mnie to się autobootuje.
[#37] Re: Karta cf

@SimonGK, post #31

U ciebie w join jest zworka u mnie nie ma
[#38] Re: Karta cf

@SimonGK, post #36

Jeśli używamy dysk spartycjonowany pod WinUAE, to nie ma znaczenia jaki sterownik jest w kickstarcie fizycznej Amigi, ważne aby był, i aby obsługiwał RDB. WinUAE obsługuje fizyczne dyski z użyciem RDB, tak więc zakładając partycję na CF informacja o niej zapisana jest w RDB. Po przełożeniu do Amigi jedyne co musi się stać, to sterownik HDD musi RDB odczytać i zamontować znalezione partycje. A na końcu uruchomić się z partycji bootowalnej (to już zależy od ustawionego priorytetu).
Nazwa sterownika ważna jest jeśli chcemy z poziomu Amigi dobrać się do partycji z użyciem HDToolBox, wtedy trzeba program poinformować, czy ma szukać partycji na scsi.device, oktagon.device, czy ide.device. Podanie nieistniejącego sterownika dysku nie wyrzuca błędu, tylko program pokazuje brak podpiętych dysków.
2
[#39] Re: Karta cf

@SimonGK, post #31

chciał bym spróbować ustawień jak u ciebie z tymi zworami
[#40] Re: Karta cf

@lisulisu6, post #39

Jak masz jak nagrać adf na dyskietkę to możesz sprawdzić czy po uruchomieniu z dyskietki zrobionej z pliku MemIdeBoot2.0.zip z postu https://www.a1k.org/forum/index.php?threads/33003/page-14#post-582472 zadziała, na niej jest sterownik (ide.device) do tego adaptera.
[#41] Re: Karta cf

@grpw, post #40

Faktycznie trzeba było ustawić zworki. Do instalacji systemu użyłem ide-os-310-install.adf. I teraz mam zagadkę posiadam dwie kart cf jedna bez firmowa a druga to kingston obie 1GB pojemności. Na bez firmowej system się zainstalował i działa, za to na drugiej wywala błąd: software failure c:Mount program failed (error #8000085) wait for disk activity to finish. Zrobiłem kopie działającego systemu programem Win32diskimage i po wgraniu obrazu na kingstona nadal to samo
[#42] Re: Karta cf

@lisulisu6, post #41

A co montujesz komendą MOUNT w s-s czy w user-s ?
Co masz w devs:dosdrivers/ ?
[#43] Re: Karta cf

@Norbert, post #42

w dosdrivers mam plik PIPE. Nic nie montuję tak mam przy starcie wb z karty. Druga działa normalnie
[#44] Re: Karta cf

@lisulisu6, post #43

To przenieś PIPE w inne miejsce i zrób reset Amigi
Jeśli nadal będzie błąd przy mount to masz coś dopisane w s-s czy u-s
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem