kategoria:
[#1] Symulatory Lotnicze na A600
Hej. Chciałbym zniwelować swoją kupkę wstydu.

W pierwszej połowie lat 90tych symulatory mnie przerastały (podobnie jak rpg i p&c). Teraz chciałbym móc popatrzyć w lustro i nie unikać swojego wzroku ;).

Stąd pytanie:

Które z symulatorów lotniczych mogę odpalić na A600 i grać bez przeszkód pozbawiony klawiatury numerycznej. Nie interesują mnie programy emulujące dodatkowe klawisze.

Dzięki!
[#2] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Na A600 grałem dużo w Gunship 2000 i sporo emerytur doczekałem.
Patrząc po twoich sprzętach masz klawe numeryczną w 1200

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 21:39:32 przez Blady
[#3] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Gunship 2000 (miód!!), F-117A Stealth Fighter (miodzio!), F-19 Stealth Fighter (też zajefajna).
Dodam jeszcze Birds Of Prey i możesz wrócić w 2024r po kolejne szpile.
3
[#4] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@waldiamiga, post #3

Dzięki. Będzie grane. Na pewno bez numerycznej? 😉
Klawiszologię mam googlować, czy jest jakaś dedykowana strona?
[#5] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Najwięcej na sześćsetce latałem w Combat Air Patrol.

https://hol.abime.net/3067

Klawiszologia a blok numeryczny. Wycinek z instrukcji:

"ROTATE EXTERNAL AND INTERNAL VIEW
(1-9)

As if an external camera was circling the aircraft to give a 360 degree view
angle. Note to A600 users: Where a numeric keypad is not available, number
keys 4-9 allow for a view manipulation. Key 4 immediately moves to the
internal or external views to a central/forward view. Keys 5-6 pan the
external views up/down. 7-8 Zooms in/out on both internal/external views and
9-0 rotates all views to the left/right."

PS. Da się grać po serialu z kumplem.
[#6] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

DAWNPATROL oraz Red Baron !
[#7] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Król: Gunship 2000
Też dobre: F15 Strike Eagle II
[#8] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Mir3k, post #7

Moim zdaniem jedne z najlepszych: Gunship 2000, Birds of Prey. Dyskusyjnie za prosty symulator można uznać Wings, a jeszcze bardziej dyskusyjnie Desert Strike. Co nie powoduje, że te gry nie są świetne - wprost przeciwnie moim zdaniem to jedne z najlepszych na Amigę.
1
[#9] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #4

W tego typu grach najlepiej jest dostać instrukcję. Chociaż obecnie to coraz łatwiejsze. Czasem w instrukcji masz podstawy lotu itp. Chyba, że wiesz, że np. rak. na podczerwień zwal. się flarami, do czego służą paski metalu, sztuczny horyzont itp.
[#10] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@pgru2, post #9

Najdłużej męczyłem Armour Geddon II, no i Elite trochę też. w AG był helikopter i myśliwec, a w Elite wiadomo.


Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:11:32 przez ryshard
[#11] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Ja w symulatory grałem na komputerach ośmiobitowych (Atari 65XE): "Silent Service", "Tomahawk", "F15 Strike Eagle", "Solo Flight". Na komputerach 16/32-bitowych jakoś mnie już nie wciągały. Trochę to jest dziwne, bo skoro lubiłem pierwsze "Silent Service" to drugie "Silent Service" powinno mi się tym bardziej podobać, bo to jest to samo ale pod każdym względem kilkakrotnie lepsze.
Ale może to dlatego, że po Atari 65XE kupiłem Amigę, która (paradoksalnie) nigdy mi się z grami nie kojarzyła i nie używałem do grania.
[#12] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@MDW, post #11

Raczej stały się zbyt skomplikowane, mam to samo OK
1
[#13] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@lopezpb, post #12

No ale te prostsze były jeszcze do ogarnięcia. "Silent Service II" wyglądał tysiąc razy lepiej niż jedynka ale grało się w miarę podobnie.
Oczywiście były też bardzo skomplikowane jak np. "Shuttle: The Space Flight Simulator". Ale o takich nawet nie wspominam, bo "Shuttle" nawet przy dzisiejszych profesjonalnych symulatorach jest trudne. szeroki uśmiech Nie wiem jak można było w ogóle wypuścić coś w co grać potrafią tylko technicy z NASA pracujący bezpośrednio przy lotach kosmicznych. szeroki uśmiech
[#14] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@MDW, post #13

B17 flyinng fortress ...klawiatura numeryczna tylko do widoku zewnetrznego ..obracanie ,zoom
Gra ma 21 misji (o ile cie nie zlapia po zestrzeleniu) ..jest swietna kilka razy przeszedlem na A600 HD
Z dyskietek grac nie polecam bo doczytuje bardzo
1
[#15] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

GS2000, Combat Air Pilot, Dogfight (walki myśliwców z różnych epok, ale mnie też przyciągał mocno F-16 Combat Pilot (może to uwielbienie F-16)
A, no i obowiązkowy przelot pod mostem w F/A-18 Interceptor z genialną muzyką tytułową OK

Z najnowszych gier schyłku Amigi: Dawn Patrol, Overlord i Tornado, ale ledwie liznąłem Overlord.



Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:23:06 przez Jacques
2
[#16] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Jacques, post #15

Ja osobiscie dobrze wspominam jak MDW symulator z czasow C64 ktory jest tez na Amidze Fighter Bimber :)
A najszybsze symulatory na gola Amige to F29 i polski Desert Wolf

Ps.niektore te pierniki dzis sa dostepne w przegladarce

https://playclassic.games/games/combat-flight-simulator-dos-games-online/play-f29-retaliator-online/

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:56:18 przez HOŁDYS
[#17] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Jacques, post #15

Combat Air Pilot


Yyyy.... chyba Combat Air Patrol ;)
[#18] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Madman, post #17

Zdecydowanie tak, Combat Air Patrol oczywiście
Myślami byłem już przy następnie wymienionym F-16 Combat Pilot
[#19] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@HOŁDYS, post #16

A najszybsze symulatory na gola Amige to F29 i polski Desert Wolf


Desert Wolf to gra zręcznościowa. Nie ma nic wspólnego z symulatorem.
[#20] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Polecam WSZYSTKIE symulacje Microprose, no może poza Subwar2050 (na siłę zrobiona konwersja z PC no i chyba tylko AGA więc 600 odpada).
1
[#21] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Jacques, post #15

Równiez polecam F/A 18 Interceptor. Klawiatura numeryczna jest potrzebna do zmiany kamery z tego co pamiętam, a tak poza tym da się grać na A600. W przeciwieństwie do wielu innych gier wspomnianych tutaj, ta jest exclusivem amigowym, nie ukazała się na żadną inną platformę i chodzi żwawo na zwykłym 68000.
2
[#22] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Jacques, post #15

A, no i obowiązkowy przelot pod mostem w F/A-18 Interceptor


Ja przelatywałem do góry nogami .
Raz nawet udało mi się wylądować na lotniskowcu, chyba z 20 prób było super
[#23] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@karolb, post #22

Mnie się zamarzyło latanie na ekranie w czasach CPC i kupiłem pirackie Fighter Bomber i F16 Combat Pilot, ale się odbiłem bo wszystko było za skomplikowane, za wolne, za brzydkie. Na A1200 popykałem trochę Combat Air Patrol, z wyłączonymi kolizjami każde lądowanie na wodzie lub lądzie się udawało nawet grzejąc pionowo w dół na maksa i bez wysuniętego podwozia. Ale nigdy mi sie nie udało nawet buchnąć w lotniskowiec. Dopiero Ace Combat 3 na PSX mnie zadowolił i przeszedłem wszystkie 6 zakończeń w japońskiej wersji na średnim poziomie. Do dziś uważam że ta gra jest piękna, zwłaszcza jak na maszynę z 33MHz i 1MB pamięci graficznej. No ale to nie symulator i nie na A600. A są tam misje do których mam sentyment jak niektórzy do River Raid.
[#24] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@wilkwcieniu, post #1

Ło Panie! W sumie to chyba wszystkie symulatory lotnicze na Amige są nadal grywalne. F-19/F-117A - niesamowity klimat skrytego lotu, błyskawicznego ataku i równie skrytej ucieczki. F-15 Strike Eagle II - fantastyczna nawalanka, przy bardzo dobrej jak na Amigę grafice. Birds of Prey - no tu chyba nie muszę pisać, ile tam jest symulowanych samolotów, jedyny minus to taki sam kokpit dla każdego modelu. Ale różnorodność misji, cała kampania jest naprawdę świetna. F-29 Retaliator - dobra grafika, realizm. Reach for the Skies / Overlord - doskonała muzyka tytułowa, dobrze odwzorowana fizyka lotu, ciekawe misje (po stronie niemieckiej). B-17 Flying Fortress - dobrze oddana atmosfera lotu bombowcem (godzina nudy i 2 minuty emocji. Do tego zarządzanie załogą). Dogfight - możliwośc sprawdzenia, co by było, gdyby F-16 zmierzył się np. z Sopwith Camelem. Gunship 2000 - no tu za całokształt. F-16 Combat Pilot - też bardzo dobry i realistyczny symulator. Naprawdę, jest w czym wybierać.
2
[#25] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@OSH, post #24

Udało Ci się w F-29 Retaliator uzyskać dostęp do piątego (chyba) terenu działań? W jakimś opisie o tym czytałem, że po przejściu czterech podstawowych jest jeszcze bonus. Podobno też działa w sieci na dwie osoby ale tego nie testowałem.
[#26] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@MDW, post #13

"Shuttle: The Space Flight Simulator" - najlepszy z możliwych. Kilka misji ukończyłem, aż nie udało mi się wrócić do wahadłowca wypuszczonym MMU. Zajefajny. Druga misja 24h, bo nie znałem klawiszologii i nie włączałem przyspieszenia czasu. Ogólnie uwielbiam. Oryginał miał plakat ze wszystkimi panelami kabiny. Mega. Ale trzeba lubić taki klimat.
[#27] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@diecast64, post #26

Jesli ktos chce to mam Shuttle: The Space Flight Simulator z plakatem w boxie
1
[#28] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@OSH, post #24

B-17 Flying Fortress - dobrze oddana atmosfera lotu bombowcem (godzina nudy i 2 minuty emocji. Do tego zarządzanie załogą)

No z tym zarządzaniem to bym nie przesadzał. Ustawiam sobie samolot aby leciał na cel, zmieniam na karabin aby se postrzelać a samolot skręca, bo pilot uznał że poleci inną trasą. Przez tego typu akcje przestałem grać w tą grę.
Nikt nie wspomniał o Tornado. Choć nie wiem czy to nadaje się na A600. Działa ale wolno.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:17:16 przez QkiZ
[#29] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@QkiZ, post #28

Wspominał w #15
[#30] Re: Symulatory Lotnicze na A600

@Jacques, post #29

Przeoczyłem. Na jakiej konfiguracji Tornado jest w miarę używalne?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem