[#31] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@Biegu86, post #24

Dla mnie dziwny byt.
Swoją drogą jaka różnica czy emuluje "tylko" procesor i ram czy całą Amigę?


Taka, że można korzystać z Amigi i dodatkowych opcji, które w klasycznym rozwiązaniu do najtańszych nie należą, lub są nieosiągalne tak jak np.: najszybszy CPU. Jeśli kasa nie jest problemem to najlepszym rozwiązaniem jest mieć wszystko.
2
[#32] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@koczis, post #31

Taka, że można korzystać z Amigi i dodatkowych opcji, które w klasycznym rozwiązaniu do najtańszych nie należą, lub są nieosiągalne tak jak np.: najszybszy CPU. Jeśli kasa nie jest problemem to najlepszym rozwiązaniem jest mieć wszystko.


To samo uzyskuje obecnie majac podlaczony laptop hdmi do dużego telewizora, a na dysku zainstalowany AGS. To samo uzyskam na samym RPI4b.
Dodatkowo mam możliwość zmiany konfiguracji. Ten PiStorm odbieram podobnie, z ta roznica ze on udaje konkretne rozwiązanie. Więc nie widzę sensu wsadzania go do Amigi aby mi tam coś udawał. Chcę poemulować to emuluję, gdy chcę amigować Amiguję tym co mam. Tak samo nie wiem po co na amidze wsadzac emulatory innych komputerów.
Nie mniej jednak niech każdy se swoimi komputerami robi co uważa za słuszne. Wyraziłem tylko swój pogląd na ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 13:47:43 przez Biegu86
2
[#33] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@Capricornus, post #27

Hey
Ja też jestem zdania że Amiga tylko bez emulacji. Posiadam ACA1221lc i kartę SD zamiast dysku talerzowego, większośc gier działa, także demka mniej wymagające, a od Doom-a wolę Cytadelę. Gierki z PC wolę grac na laptopie a demka na MC68060 oglądam na Youtube. Także tak trzymaj OK
1
[#34] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@Biegu86, post #32

To samo uzyskuje obecnie majac podlaczony laptop hdmi do dużego telewizora, a na dysku zainstalowany AGS. To samo uzyskam na samym RPI4b.


Tak, masz zupełną rację, no prawie zupełną rację z drobnym ale. Jak na laptopie uruchamia się prawdziwy dźwięk z Amigi, lub wyświetla się prawdziwą grafikę, czyli tą nie emulowaną, bo ja na Pistormie to mam.
[#35] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@Biegu86, post #24

Swoją drogą jaka różnica czy emuluje "tylko" procesor i ram czy całą Amigę?


No właśnie taka. Czego nie rozumiesz?

@koczis

z drobnym ale.


No właśnie kolega najwyraźniej nie rozumie, czym różni się emulacja jednej "rzeczy" od emulacji całości.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 15:18:29 przez Drakon
[#36] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@Biegu86, post #32

To samo uzyskuje obecnie majac podlaczony laptop hdmi do dużego telewizora, a na dysku zainstalowany AGS. To samo uzyskam na samym RPI4b.

No nie to samo.
To ma być akcelerator do Amigi. Laptopa w taki sposób nie podepniesz.
Pistorm z EMU68 zachowuje się tak samo jak każda inna karta turbo do Amigi.
Dostajesz szybką A1200 i więcej pamięci, tak samo jak w przypadku Apollo 1240.
Nikt Ci nie każe korzystać z karty graficznej, szybkiego dysku czy WIFI.
Te dodatki, jakie udostępnia RPI, dostępne są dopiero po uruchomieniu sterowników po stronie AmigaOS.
[#37] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@Norbert, post #36

Na dodatek jest wygodna opcja na odpalenie gołej amigi 1200 (ew. z hdd podlaczonym do ide) z wylaczonym pistormem32. Tak gdyby komuś zależało na uruchomieniu czegos w tak ascetycznej konfiguracji. Kilka razy z tego korzystalem.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 17:01:59 przez kempy
[#38] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@BenHur, post #33

Ja też jestem zdania że Amiga tylko bez emulacji.

Na forum proponuję pisać gęsim piórem lub lepiej rylcem. Nie będziesz ich przecież emulować klawiaturą w celu ułatwienia sobie pracy?
1
[#39] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@prz, post #38

Gdyby trzeba było pisać rylcem, to o ile mniej bełkotu byłoby na PPA.
2
[#40] Re: Amiga 1200 - HDD ciągle podświetlone, nie czyta dyskietek, nie ładuje systemu

@BenHur, post #33

Ja też jestem zdania że Amiga tylko bez emulacji.

Posiadam
kartę SD zamiast dysku


To karta SD z adapterem SD-IDE to nie jest emulacja urządzenia IDE?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem