[#61] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #53

a tak na poważnie dzieje się coś w temacie kiedy kikstarter ????? bo już doczekać się nie można
[#62] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@francdt, post #61

Wystarczy czytać uważnie posty...
[#63] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@francdt, post #61

Cały czas pracujemy w pocie czoła ok, racja, w tej chwili bardziej skupiamy się na tym żeby o naszym joysticku usłyszał świat.
Dziś np. na YT AtariOnline PL powinno się pojawić nagranie ze spotkania z 28 grudnia, jak ktoś nie oglądał na żywo, to polecam, przez ponad 2 godziny nawijamy o joysticku, co już jest i nad czym pracujemy.

cdn.


Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 03:22:16 przez UJP
2
[#64] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #63

„ponad 2 godziny nawijamy o joysticku” - a będzie wersja dla zabieganych, ale lubiących czytać?
[#65] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #63

To jakiś chłam kanał o atari .



dramat
lepiej gra muza na c64 !


Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 15:52:13 przez Dorian3d
[#66] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #63

2 godziny nawijamy o joysticku

Ciekawe jak joy będzie radził sobie w decalthonah. Nie takie
josticki się przerabiało na klekoty w 2h
[#67] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #65

tak tak, to wszyscy wiemy, jednak w tym przypadku atari jest zdecydowanie lepsze





Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 16:54:27 przez ritzu
[#68] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@ritzu, post #67

porównaj to do a3000 plus

a nie do amigi 1200 z procesorem 20
do Falcona z 30 i z drugim procesorem do muzycznym

może do tego do tego porównaj Falcona


ja mam lepszy dźwięk w komputerze za 200 zł czyli w amidze 500
a ty z Falcona za 5tys



mp3 do ja sobie słucham na amidze 500



Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 20:36:13 przez Dorian3d
[#69] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@ritzu, post #67

Żeby ocenić różnicę w muzyce należy podłączyć jakieś dobre zgrywadełko do Amigi i Falcona, zgrać i policzyc odległość zsamplowanego utworu od utworu źródłowego, nagrywanie takich filmików chociaż efektowne raczej niewiele daje.
[#70] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@michal_zukowski, post #69

Nie chcę tutaj zaczynać kolejnej długiej dyskusji na temat wyższości jednego nad drugim, ale jak już Amigowcy mają w zwyczaju dodać więcej węgla. To pomijając ciąg dalszy dyskusji, biorąc pod uwagę datę premiery Falcon'a i podobną historię Atari i Commodore, Atari (Falcon) wyprodukowało lepszy sprzęt niż Commodore. Pomijam dalsze losy firm trzecich.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 22:56:19 przez ritzu
[#71] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Dorian3d, post #68

Ale lamisz w tego Wipeouta
1
[#72] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@_arti, post #71

Tak grałem na pad od ps3 i zacinała sie gałka .



Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 23:30:39 przez Dorian3d
[#73] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@ritzu, post #70

Porównuj do A4000/030 a nie do A1200. A4000/030 była o tyle droższa od Falcona, o ile Falcon byl droższy od A1200.
[#74] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@francdt, post #61

Dobra! Zreanimujmy trochę ten wątek odrobiną akcji :) Ruszamy z serią gameplayów. Na pierwszy ogień Turrican 2 na 2 fajerki:

4
[#75] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #74

Jak widzimy, joystick wychodzi zwycięsko ze starcia z kosmitami szeroki uśmiech
Zawsze joya trzymałem na kolanach. Fajnie, że joyem można grać
"z ręki", jak waśnie czytam na stronie.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 01:04:23 przez mmarcin2741
[#76] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@aristo6, post #74

Hmm... martwi mnie to, że na tym filmie ten joy się giba. Wniosek taki, że jednak trzeba go trzymać drugą ręką.
1
[#77] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #76

Hej

Zależy od twardości sprężyny i mikrostyków. Przy sztywnych (które lubię np na Mortal Combat przydaje się druga ręka (zresztą ja nie potrafię inaczej grać - i to widać :)) Natomiast przy "wrażliwym" secie (np takim jak grał ostatnio Borg) da się jedną ręką. W tym tygodniu wrzucimy interesujący film na którym będzie można między innymi zobaczyć jak się gra na precyzyjnym secie jedną ręką.
[#78] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #76

Nie grałeś na party jak udostępniali te dżoje?
Też po testach opisałem że dżoj odbija w drugi kierunek co jest niedobre.
Dostałem odpowiedź że zmienią sprężyny, więc pewnie docelowo też będą dżoje twardsze.
[#79] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Vato, post #78

Nie byłem na party. Może pomyliłeś mnie z tym drugim Madmanem tutaj
1
[#80] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #1

Czy temat umarł? Już cztery miesiące minęły od zapowiedzi.
[#81] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #80

juz? chyba tylko :D
[#82] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #80

Nie umarł
Walczymy z tematem, dopieszczamy szczegóły i walczymy o odpowiedni zasięg.
Nie było jakiejś przełomowej informacji, więc nie chcieliśmy spamować, jak częściej było info to też nie wszystkim odpowiadało.
Do końca miesiąca będzie odnowiona strona i news z informacją jakie są postępy, na przykład w tym miesiącu zajmowaliśmy się znalezieniem optymalnego oporu jaki stawia joystick, "złotego środka" jaki byłby zastosowany w basicu, oraz sposobu na przekazanie ludziom jak się to ma do joysticków z epoki jakie znają.
Fajny materiał na ten temat zrobił Borg ( no może poza tym że przekręcił nazwę naszego jaoya )


niedługo na stronie też pojawi się konfigurator w którym będzie można sobie złożyć ( na razie wirtualnie ) joystick marzeń.
Zachęcam do odwiedzenia co jakiś  czas naszej strony

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 15:33:15 przez UJP
[#83] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #82

Aż boję się oglądać bo nie wiadomo co jeszcze poprzekręcał w tym materiale...
3
[#84] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Madman, post #83

Na pewno stwierdził że najlepszym joystickiem i tak jest klawiatura bo "na niej" można grać i pisać :p
3
[#85] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #82

czy będzie uniwersalna możliwość podłączenia 1 joya do db9 i usb?
np poprzez jakąś przejściówkę ?
1
[#86] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@RokiS, post #84

Hahaha, dobre
[#87] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cezarykl, post #85

czy będzie uniwersalna możliwość podłączenia 1 joya do db9 i usb?

w przypadku DB9 taka możliwość jest ( i była od lat ), każdy joystick DB9 można podpiąć pod USB przez adapter, jest na rynku sporo takich adapterów wykorzystujących mikrokontrolery, ale i gotowy układ ASIC w cenie kilkudziesięciu zł
Prawdopodobnie będziemy też oferować takie adaptery, chyba że wymyślę jak elegancko pogodzić oba standardy w jednym joy-u ?
DB9 dla joysticka USB to po prostu pominięcie elektroniki, ale trzeba by wyprowadzić dwa kable, na samym kablu USB potrzebna jest dodatkowa elektronika w adapterze co jest dodatkowym kosztem i źródłem dodatkowego laga.

Na pewno stwierdził że najlepszym joystickiem i tak jest klawiatura

no i tu chyba Cię zaskoczę ? W pewnym sensie takie stwierdzenie jest całkiem zasadne !
Ostatnio testujemy kompatybilność naszego joysticka z nowymi grami pod Windowsa i okazało się że w wielu przypadkach ciężko jest ustawić tak żeby gra prawidłowo widziała joystick, nie pomaga tu nawet korzystanie z najbardziej podstawowej klasy USB HID, okazuje się że dla większości gier pod Windowsa  podstawowym ( dla niektórych nawet jedynym, po klawiaturze oczywiście ) kontrolerem jest gamepad od Xboxa, a tego ze względów chociażby licencyjnych udawać nie możemy :(
Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zamapowanie poszczególnych  mikrostyków joysticka  pod konkretne klawisze klawiatury ( np. kierunki pod strzałki lub WASD, a fajery pod CTRL, ALT czy spację ), wtedy w większości gier nawet nie trzeba nic konfigurować żeby dobrze działały, "myślą" że steruje się klawiaturą !
tak więc najlepszym joystickiem i tak jest klawiatura ... bo obsługuje ją każda gra pod Windows
a klawiaturę emulować możemy


Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 19:41:29 przez UJP
[#88] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #87

no to wam współczuję tyle pracy na marne poszło. skoro stwierdzacie że najlepszym joystickiem jest klawiatura - możecie w sumie już zamknąć swój projekt joysticka - bo po co go robić?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 19:43:37 przez RokiS
[#89] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@RokiS, post #88

Mam świadomosć że na PC nigdy klasyczny joystick nie będzie najlepszy dla większości gier, ale jest grupa gier w które gra się dużo lepiej na takim joysticku niż na klawiaturze, czy nawet padzie, są to np. Limbo, czy Cuphead, no i oczywiście emulatory komputeró 8 i 16 bit.
Gry na Amigę, Atari czy C64  są pisane z myślą o klasycznym joysticku cyfrowym i w tym przypadku moim zdaniem żaden pad nie zastąpi porządnego joya, a to jest główny target naszego joya.


Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 19:59:55 przez UJP
[#90] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #89

No i trzeba było od razu napisać że sterownie w pecetowych grach ( po za symulatorami ) było spiernczone ( czego jestem tego świadom )-
w sumie aż do czasów pojawienia się xzłoma 360 i jego integracji z Windowsem ( pady ).

I tak, klawiatura nigdy nie była wygodna do grania :)

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 20:17:38 przez RokiS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem