[#151] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mccnex, post #147

patrzę dzisiaj 741/1000 followersów; wydawało mi się, że takim dżojem to więcej osób będzie zainteresowanych


Nie rozumiem, skąd przekonanie, że wszyscy zainteresowani zalogowali się na Kickstartera, żeby coś tam kliknąć - skoro to i tak nic nie da.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 10:48:15 przez Cedrat
[#152] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #151

Zapewne nie wszyscy zainteresowani kliknęli, ale też pewnie nie wszyscy co kliknęli ostatecznie kupią. To jest bardziej dla nas info, że dotarliśmy do zakładanego minimum ludzi, a także wskazanie dla Kickstartera, że projekt zyskuje popularność, co z kolei pozwoli na skuteczniejsze promowanie naszej kampanii na samej platformie
[#153] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Cedrat, post #151

Nie rozumiem, skąd przekonanie, że wszyscy zainteresowani zalogowali się na Kickstartera, żeby coś tam kliknąć - skoro to i tak nic nie da.

Piszesz jakbyś miał sceptyczne podejście do tematu tego joysticka i wątpił, że to wszystko wypali? Jak ktoś się zainteresował tym joyem to wie ze strony, że to ma wystartować przez kickstartera więc chyba wie również, że by go kupić, będzie musiał to zrobić przez kickstartera (przynajmniej na początku, dopóki nie ruszy oficjalna dystrybucja). Ostatnio czytałem na atariage dyskusję, ktoś wspomniał o tym joyu a ktoś z "zagranicznych" napisał coś w stylu "eeee... tylko jeden fire na górze? do bani, nie interesuje mnie coś takiego" po czym zaczął pisać, że po co kolejny joystick na rynku skoro jest jakiś tam adapter. Nie wiem skąd takie nastawienie niektórych, zwłaszcza takich co nawet nie zadali sobie trudu spojrzenia na choć jedno zdjęcie joya na którym jak byk widać, że w rączce joya są na górze dwa przyciski a nie jeden, no trzeba być ślepym by nie zauważyć...
[#154] Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
Wklejam:

Uni-Joy:
Startujemy z Kickstarterem. (...) Pierwszego dnia kampanii będzie duża zniżka, więc może część osób będzie zainteresowana. Adres się nie zmieni, jest taki jak teraz nasza wizytówka:

https://www.kickstarter.com/projects/uni-joy/unithor-a-brand-new-joystick-for-retro-computers

Planujemy start o 14:00, ale jest to nasz pierwszy projekt na KS, nie wiemy po jakim czasie to ruszy.
2
[#155] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@jhusak, post #154

SUPER

ps.
moim zdaniem jedyne sensowne ustawianie/wyświetlane dat jest takie:
ROK-miesiac-dzień
ROKmiesiacdzień

i ie ma żadnych problemów z sortowaniem itp
[#156] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #155

WYSTARTOWAŁO!!!!!
ps.
W bazach danych tak :)
2
[#157] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@jhusak, post #156

No to czekam na realizację ;) $wysłany
Ciekawe ile potrawa zbieranie.
[#158] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@jhusak, post #156

Super, 2 player bundle zamówiony :)
1
[#159] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@jhusak, post #154

Jeden dla mnie z dodatkową elektroniką OK
[#160] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@szczupi26, post #159

Ale która opcja jest pod joya z dodatkową elektroniką? Chciałbym taką opcję i dodatkowo 3 niezależne fire (wraz z tymi dodatkowymi na rogach w podstawie), no i na razie widzę tylko DB9, a co z usb?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:24:03 przez Madman
[#161] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #160

Po wyborze opcji podstawowej możesz w następnym etapie dobrać dodatki
1
[#162] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #161

A jakiś wybór kolorystyki fire (nie mam na myśli LEDów, rączki, podstawy? Jest jakiś pixel art ale nie wiem do końca o co chodzi? Brakuje przy wyborze jakiegoś podglądu na obrazku.

"Four small buttons (Extra Sidekicks)" to są te przyciski A, B, C i D a nie fire na rogach podstawy i z tyłu, zamiast tych abcd, te extra-fire-buttons są w podstawowej wersji?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:41:01 przez Madman
[#163] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #162

Szkoda, że nie ma 2 player bundle ze zniżką na 1-sze 12h.
[#164] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #152

Jest sporo dodatków do wyboru. Nie jestem jednak w temacie. Da się to gdzieś sensowniej omówić? Takich osób jak ja pewnie będzie więcej. Opis dodatków jest lakoniczny. Przykładowo ... zx spectrum. Przecież tam działa zwykły joy jaki pasuje do atari czy amigi. No chyba że chodzi o modele wyprodukowane przez Amstrada, które miały inny pinout. Większość i tak korzysta z interface kempston, który jest zgodny z pinout atari, więc o co kaman. Ponadto nie rozumiem co obejmuje kwota 49E (przez 12 godzin od staru kampanii). Czy to jest w pełni działający joystick na db9, a dodatek elektronika db9 obejmuje dodatkowe funkcjonalności m.in. turbofire czy jest to wydmuszka wymagająca wyboru elektroniki db9 za 12E albo usb za 12E.

Co oznacza Elektronika USB 12 € OKOŁO 56 ZŁ + 0 € wysyłka OKOŁO 0 ZŁ Mózg joysticka UNITHOR: rozszerzenie umożliwia podłączenie UNITHOR do USB i dalsze aktualizacje. Obejmuje Autofire/Rapidfire, tryb konfiguracji, sterowanie, mapowanie i inne zaawansowane funkcje. Ten dodatek zastępuje domyślny przewód DE9 (DB9). *Możliwe jest połączenie tego DODATKU z DODATKIEM elektroniki DE9 (DB9) Co oznacza możliwość połączenia elektroniki z usb z elektroniką z db9? Będą wtedy 2 elektroniki w 1 joyu i 2 kable na wyjściu?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:44:54 przez misiek2

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:45:39 przez misiek2
1
[#165] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #162

Ja akurat brałem bez dodatków, te dodatkowe opcje mnie nie interesowały, więc nie zagłębiałem się w nie specjalnie
[#166] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #164

No właśnie, czy standardowo otrzymujemy joya bez elektroniki sterującej, że musimy ja i tak wybrać (czyt. dopłacić do ceny bazowej)? Jeszcze raz - interesuje mnie:
- joy na usb
- z 4-extra fire buttons
- matowy, bez ledów ale chciałbym wybrać kolor obudowy i fire'ów (o ile jest to możliwe bo tutaj nie widzę)
Nie do końca wiem co jest w podstawowej wersji bo raz zdjęcia są z extra buttonami a raz bez, jeszcze z fazy projektu. Martwi mnie, że za chwilę "nakład" ze zniżką się wyczerpie a ja nadal nie wiem co wybrać...

pixel art to już wiem co to, jest zdjęcie niżej na stronie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:46:31 przez Madman

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:47:23 przez Madman
[#167] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #165

Możliwe że to błąd. Możliwe że taki joystick jest pozbawiony podstawowej elektroniki i będzie służyć jako eksponat w gablocie.
[#168] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@misiek2, post #167

Myślę, że nie - zakładam, że bazowa wersja pozwala na granie bez dodatkowych ficzerów czy bajerów.

Tak to jest opisane na stronie kampanii:
"Your foundation is a joystick that features:
- DB9 plug (for computers from 8-bit/16-bit era).
- Quality components. We’ve used a forged head and carefully selected industry-grade microswitches capable of withstanding at least 1 million clicks.
- Two uniformly working fire buttons (2 x Fire1), comfortably positioned on the stick - just where they should be, i.e. under your thumb and index finger.
- Attractive design and ergonomic shape.
- Equilibrium of mass and compact size. The materials and components that comprise UNITHOR tally up at 500 grams (1.1 lbs), thus ensuring solidity, stability and durability.
- Basic matte colour scheme (Black Devil - black joystick with red fire buttons).
- An elastic cable.
- Rubber bumpers underneath.

Out of the box, it will work with the key platforms (Amiga, Atari and Commodore 64/128/VIC-20). It does not feature autofire or electronics inside - it's purely mechanical. Autofire as well as compatibility with Amstrad CPC, MSX and ZX Spectrum available as add-ons - more details below. "
1
[#169] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #168

ok
[#170] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@misiek2, post #167

Dobra panowie, czytać, czytać i jeszcze raz czytać ale na stronie uni-joy.com (a powinno być też na kickstarterze), wersje:

BASIC (czyli bez add-onów):

wtyczka DB9 dla komputerów 8/16-bitowych
dwa przyciski fire w rączce (2 x Fire1)
atrakcyjny i ergonomiczny design
podstawowy schemat kolorystyczny Black Devil (czarna obudowa + czerwone przyciski)
matowe wykończenie
długi elastyczny kabel
gumowe podkładki

ASSEMBLER (z addonami):
wtyczka USB
płytka z elektroniką (autofire/rapid fire, obsługa dodatkowych przycisków fire i możliwość ich mapowania)
wkręcane przyssawki
podświetlenie RGB LED (FlashBack)
silnik wibracyjny w rączce (KickBack)
cztery pomocnicze przyciski w podstawie joysticka (Extra Sidekicks)
cztery pełnowymiarowe przyciski fire w podstawie joysticka (Extra Firepower)
gładkie wykończenie podstawy (Extra Polish)
dostosowanie do ZX Spectrum, Amstrad CPC oraz MSX (Rewired)

Tylko, że:
- na kickstarterze nie ma opcji extra firepower (!) Na stronie projektu jest napisane "* Opcja dostępna pod warunkiem zebrania 150% kwoty minimum na Kickstarterze.". Jak mamy to rozumieć? Mogę teraz "zakupić" a później, po osiągnięciu 150% będę miał opcję dobrania tych extra firepowerów czy nie a jeśli nie to rozumiem, że już na zniżki się nie załapię?
- nie ma opcji wyboru kolorystyki podstawy, rączki, fire buttonów
- brak opcji dodatkowej wiązki w rączce na dwa niezależne fire (a miało być)

No i teraz jak to się ma do promocji zniżkowej która za chwilę się skończy (a miała być czasowa) bo w tym momencie jest dostęnych sztuk 79 z 200 w pierwszej opcji (16% zniżki)???

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 15:03:27 przez Madman
[#171] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #170

Są dwie zniżki czasowe ale ta bardziej opłacalna (16% przez 12h) ma dodatkowo ograniczenie ilościowe. Więc albo kończą się dżoje albo czas choć zakładam ze prędzej wyjdą kontrolery
[#172] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@misiek2, post #164

tak, za 49e jest w pełni działający joystick DB9 ( bez elektroniki, tylko 4 kierunki i dwa fajery )
jak Chcesz mieć Autofire, mapowanie fajerów na pozostałe przyciski to trzeba dobrać elektronikę.
elektronika jest też konieczna jeśli chce się mieć joystick USB, albo LEDy lub silnik
w dalszej części opisu jest grafika obrazująca co i jak ?

koszt wysyłki na teren Polski to 5e, reszta świata 12e, natomiast 0e przy wyborze dodatku oznacza że nie zwiększa to kosztu wysyłki.
1
[#173] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #172

Na stronie jest informacja wprowadzająca w błąd (IMO) Przy dodatku elektroniki napisano "Możliwe jest połączenie tego DODATKU z DODATKIEM elektroniki DE9 (DB9)" co wskazuje że mogą być 2 elektroniki. To można usunąć i nie będzie wątpliwości.
[#174] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #172

No dobra ale skoro jest do wyboru opcja "extra side kicks" to czemu nie ma do wyboru opcji extra fire power? Czy kupując teraz, będę mógł tą opcję dodać później jak osiągniecie 150% wsparcia?
[#175] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #170

na kickstarterze nie ma opcji extra firepower (!)


ta opcja będzie dostępna jak uzyskamy odpowiednią poziom sprzedaży żeby sfinansować dodatkowe formy, w tej chwili są dostępne tylko 4 małe przyciski nawigacyjne ( takie pchełki ) tu jest infografika co będzie przy jakiej ilości odblokowane

w chwili odblokowania pchełki zamienią się w pełnowartościowe, zgodne z designem joysticka fajery.

podobnie jest z kolorami, po sprzedaży kolejnych partii odblokują się kolejne kolory, po prostu zmiana koloru tworzywa opłacalna jest dopiero przy odpwoeiedniej ilości sztuk ( ABS w kolorze pod zamówienie nikt nam 1kg nie zrobi, trzeba zamawiać setki kg, a poza tym zmiana koloru we wtryskarce to przerwa w produkcji i sporo odpadów zanim przepcha się nowy kolor )

jak zostaną odblokowane kolejne opcje będzie jeszcze można zmienić zamówienie do końca kampanii
[#176] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #175

Pytałem kilka dni temu czy ten joy może mieć zamienny kabel DB9 z USB, dostałem odpowiedź, że nie bo testowaliście to i port szybko ulegał zniszczeniu natomiast w FAQ, na kickstarterze pojawiły się pytania;

pyt. "can i have db9 and usb in the same joy?"
odp. "Yes, of course, it will have DB9 cable and USB port :)"

pyt. "How will this arrive as I have chose both DB9 and USB electronics? Will it have two cables or will I need so swap the boards?"
odp. "It will be DB9 cable and USB port"

To jak to w końcu jest z tymi portami? Zamówiłem wersję USB (czyli z dodatkową elektroniką) z myślą, że będę joya mógł używać również z innymi kompami (nowszymi, z usb) a z retro-komputerami przez (kupiony gdzie indziej) adapter usb-db9 a teraz, po przeczytaniu w/w pytań i odpowiedzi, popadłem w konsternację Proszę o wyjaśnienie o co chodzi bo już nie wiem kiedy rozmawiamy o wtyczce, kiedy o porcie a kiedy o kablu (w ogóle nie wiem co znaczy "kabel db9", wtyczka db9 owszem ale kabel to kabel, co najwyżej różni się ilością żył)? Z joya wychodzi kabel zakończony jakąś wtyczką (db9 lub usb) to o jakim porcie piszecie w FAQ "będzie miał kabel DB9 i port USB"? Nie kumam...

Czy znana jest orientacyjna kwota dopłaty do opcji extra firepower? (jeśli oczywiście zostanie odblokowana)

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 16:17:48 przez Madman
1
[#177] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #175

Wziąłem też wersję standardową. Teraz tylko czekać. OK
[#178] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #176

Elektronika jest uniwersalna, obsługuje USB i DB9, tylko że kabel na stałe może być jeden, albo USB, albo DB9.
Pierwotnie planowaliśmy w wersji USB wstawiać gniazdo miniUSB, tak żeby użytkownik mógł sobie podpiąć kabel jaki mu pasuje w danej chwili, ale z tego się wycofaliśmy, ponieważ takie gniazdo w joysticku bardzo łatwo wyłamać ( po 3 dniach Pixel Heaven wszystkie wystawiane sztuki miały wyłamane lub bardzo luźne gniazda )Z chwilą wyboru i USB i DB9 kabel będzie DB9/DE9, a obok gniazdo mUSB, takie rozwiązanie jest mniej narażone na uszkodzenie niż samo złącze mUSB ( odgiętek kabla DB9 chroni wtyczkę mUSB przed dociśnięciem do ściany lub obudowy komputera  co jest najczęstszą przyczyną wyłamania gniazda ), przy czym trzeba mieć świadomość że nadal jest to dużo mniej wytrzymałe połączenie niż wlutowany, zabezpieczony elastycznym odgiętkiem przewód na stałe.
[#179] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@nostrum666, post #177

ja pokibicuje temu fajnemu projektowi jednak z daleka.
ponad 400 PLN jak dla mnie za wymarzoną i sens nadająca zakupowi wersję ( czyli auto fire, led, przyssawki, wibracje ) to że tak powiem "bogato"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 16:46:32 przez RokiS
1
[#180] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #178

Dołączam do pytania o drugi fire. Nie było opcji wyboru dodatkowego przycisku fire, dlatego wybralem wersję podstawową a chętnie wziąłbym z 2 niezależnymi przyciskami fire.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem