[#301] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #300

Ja jestem psychicznie nastawiony, że akcja zakończy się przed wakacjami przyszłego roku. Jeśli uda się wcześniej to będę się bardzo cieszył. To jest chyba projekt na sfinalizowanie którego najbardziej czekam.
4
[#302] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Grzegorz_P, post #301

Witam. Będę chciał kupić joya, tak do dwóch tygodni. Proszę o info:

- czy są/będą dostępne od ręki?
- jeśli tak, ile trzeba czekać na dostawę?
- jeśli nie, kiedy planowana dostawa?
[#303] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #302

Yyy... Chyba nie ta parafia, przyjacielu; to tutaj to jest akcja na Kickstarterze, nie wiem czy można jeszcze się dopisać. Ponadto jest obsuwa i joye będą w późniejszym terminie.
[#304] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #303

ON juz !! dostał
i się cieszy
:)


https://youtu.be/ZHTEAC_aj1A?t=62


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 02:10:04 przez Cezarykl
[#305] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #303

Chyba nie ta parafia


Ta parafia; UniThor z tego co wiem, lada-dzień, w sprzedaży.

W Kickstartera mnie nie mieszaj, tanie pożyczki społecznościowe jego mać.
[#306] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #305

Jak to w sprzedaży? Przecież to akcja na KS, wspierasz, produkują i dostajesz reward. Czy o co chodzi???
[#307] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #306

Zawsze (zwykle) tak jest z KS, że finansowane jest powstawanie jakiegoś produktu. No i jak jest gotowy, premię i pierwszeństwo mają Ci co się złożyli na KS. A następnie, uruchamiana jest zwykła sprzedaż.

Czyli doprecyzowując, ja pytałem nie o "kiedy UniThor będzie wysyłany do backerów", tylko "kiedy będzie w normalnym sklepie".
3
[#308] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #307

Na Amiparty były pytania tego typu i z tego co pamiętam jeden z autorów projektu mówił, że nie wiadomo czy joysticki będą dostępne poza kickstarterem albo z grą Jump tj. czy trafią do normalnej sprzedaży. Na chwilę obecną joysticków nie ma, mimo że być miały do końca ubiegłego roku. Nie idzie jak planowali, więc nie nastawiałbym się na zakup w sklepie, a jeśli tak się stanie, to będzie miła niespodzianka.
[#309] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@misiek2, post #308

jeden z autorów projektu mówił, że nie wiadomo czy joysticki będą dostępne poza kickstarterem


Wydaje się to co najmniej dziwaczne.

Panowie odwiedzający AmiParty pracują w firmie co zajmuje się elektroniką.

Jeszcze nie było w najnowszej ekonomii firmy, która by nie sprzedawała, jak kupują.

Podkreślam: na szczęście UniThor to nie wymysł rozwydrzonego nerda, który "sprzeda 100 sztuk, a potem spali całą dokumentację", tylko normalnych ludzi.

Dlatego cytowana wyżej wypowiedź wydaje mi się wprost nieprawdopodobna.

albo z grą Jump tj. czy trafią do normalnej sprzedaży.


Jump nie Jump, jak pisałem wyżej. Nie ma bata że nie będą w sprzedaży. Rozmawiałem z ww. Panami na AmiParty, jeszcze przed całym tym pomysłem z KS (2019?).

Zresztą, często kupuję rozliczne po-kickstarterowe rzeczy (zasadniczo retro) i byłby to jeden przypadek na tysiąc, że kończy się KS, kończy się pula supporterów KS, zwijamy kramik, dobranoc.
3
[#310] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #309

Myślę, że jakaś aktualizacja od twórców Unijoya by się przydała, zwłaszcza, że zaglądają tu na forum.

Miały być grudniu u wspierających i choć oczywiście każdy jest w stanie zrozumieć, że coś poszło nie tak na różnych poziomach, to dwa zdania wyjaśnienia dla wspierających chyba by nie zaszkodziły... Ani na stronie unijoya, ani na fb, ani na stronie projektu na kickstarterze nie ma żadnej sensownej informacji od bardzo dawna. A potrzebne są tylko dwie:
- na jakim etapie jest projekt
- jaka jest planowana data zakończenia.

Niemniej, trzymam kciuki, że autorom uda się dowieźć to do końca ;)
2
[#311] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #310

jakaś aktualizacja od twórców Unijoya by się przydała

sądzę, że maksymalny czas realizacji projektów na kickstarterze,
to około 6 LAT.


Ostatnia aktualizacja: 05.01.2023 12:09:12 przez Cezarykl
3
[#312] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #311

sądzę, że maksymalny czas realizacji projektów na kickstarterze,
to około 6 LAT.


Hehe, tyle to wiem z autopsji, ostatnio wszystkie które wsparłem jakoś leżą w odmętach i nie wiadomo kiedy wyjdą na powierzchnię Ale przy unijoy-u się łudziłem, że jednak będzie lepiej, może niepotrzebnie szeroki uśmiech
[#313] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #312

Ja właśnie z tego względu nie wspieram już żadnych projektów typu kickstarter i inne. Zbyt często jest tak że zrzutka się kończy, a projekt umiera i kasy nikt nie oddaje. Ten cały kickstarter nie był też dla mnie do końca przejrzysty. Projekt polski, a płatność w obcej walucie za pośrednictwem zagranicznego serwisu.
Taki numer wykrecono na Franko a odpowiedzialności nie poniósł nikt mimo iż wszystko z naszego podwórka. Dlatego nie płacę za coś co nie istnieję.
Poza tym mimo iż też miałem nadzieję że ów unithor będzie dostępny normalnie po zbiórce do kupienia w sklepie wszak popyt jest to jednak cena tak mocno wysoka mnie jednak zniechęciła.
5
[#314] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Biegu86, post #313

Co do Franko 2, o ile pamiętam w końcu jeden z twórców postanowił jednak żeby doprowadzić Franko 2 do wydania i pracuje nad tym studio Blue Sunset Games.

https://polskigamedev.pl/franko-2-jest-zawiadomienie-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa/

https://store.steampowered.com/app/2114970/Skinny__Franko_Fists_of_Violence/
https://www.facebook.com/SkinnyAndFrankoFOV/
[#315] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Biegu86, post #313

Wiesz, w społeczności retro takie zrzutki to często jedyna szansa żeby powstało cokolwiek ;) Ja przez lata wsparłem całkiem sporo różnych inicjatyw i generalnie z większością z nich było ok. Ale fakt, że z częścią bywa różnie i na pewno to co z mojej perspektywy jest problemem - to brak komunikacji. Bo przy dobrej i uczciwej komunikacji można mieć po swojej stronie ogromną większość wspierających nawet przy mniejszych lub większych problemach, opóźnieniach, itp. Gorzej jak są opóźnienia, w projekcie nic się nie dzieje i nie ma żadnego konkretu ani żadnej informacji o projekcie. Oby Unijoy nie poszedł tą ścieżką.
2
[#316] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #315


Oby Unijoy nie poszedł tą ścieżką.


UniJoy’u i joysticku UniThorze - nie idzcie ta droga!
[#317] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #316

No zobaczymy, póki co zawiedziony jestem trochę... Hype był dopóki się zrzutka nie skończyła. Teraz dziwnie cicho.
[#318] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Rafael/ARMO, post #314

W te Franko uwierze jak zobacze. Ciekawe czy dadza tą grę tym którzy wsparli czy bedzie trzeba znów wydawać cebuliony.
Tam też zaczęło się od braku komunikacji. Oby uni-joy się stworzył. Może później uda się go gdzieś dostać.
[#319] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #317

Hype był dopóki się zrzutka nie skończyła. Teraz dziwnie cicho.


Na Kickstarterze???

Być nie może...

[#320] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #319

Cóż. To moja druga akcja, pierwsza dotyczyła obudów do Commodore 64 (przezroczyste, niebieskie, czerwone, białe, klasyczne) i poszła znakomicie aczkolwiek obudowy sprzedałem dalej. Przezroczysta była mało efektowna i nie miała dziury na LED, a biała mi się średnio podobała. Zostałem przy starych budach, które w sumie dają radę.
[#321] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Grzegorz_P, post #301

jestem psychicznie nastawiony, że akcja zakończy się przed wakacjami przyszłego roku

Obsuwa będzie wg mnie blisko rok, skoro właściwie trzeba
zaczynać od nowa i szukać nowego wykonawcy form.
Niedorzeczne wydaje się, aby joy'e nie były dostępne
w normalnej sprzedaży sklepowej, skoro, mając już formy,
może tego wyprodukować każdą ilość.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 10:52:25 przez mmarcin2741
[#322] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mmarcin2741, post #321

Niestety raportuję, że UniJoy przestali odpowiadać na maile.

Swego czasu, wymieniłem z Nimi kilka maili i odbyło się to w normalnym tempie.

W 2023 r. wysłałem do Nich 2 maile i żaden nie doczekał się odpowiedzi.

Oj... Żeby nie było to, że przez: COVID, Konflikt na Ukrainie itd. itp., Projekt wyceniony pierwotnie na KS na jakąś kwotę, okazał się celem zrealizowania... 2x droższy... I pieniądze się już skończyły...

NIENAWIDZĘ Kickstartera BTW, nazywam to "strzyżeniem owiec". Dlatego nigdy nie zakładam kasy.
1
[#323] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #322

Cóż, dzięki za update. #BlueMonday
1
[#324] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #322

Może po prostu za bardzo ich spamujesz, a nikt nie lubi odpowiadać w kółko na te same pytania lub na pytania, na które nie może dać pewnej odpowiedzi w danym momencie
[#325] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@BULI, post #324

No tak, nie mniej mogliby dać jakieś ogólne info co się dzieje. Chociaż z drugiej strony się nie dziwie, bo czego by nie napisali to i tak pare osób by ich grillowało, a tak przynajmniej jest cicho.
[#326] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Mir3k, post #325

Może parę osób by ich grillowało, a tak będą to robić wszyscy pozostali czyli większość. W tych zbiórkach najbardziej .... mnie to, że po jej zakończeniu ciszaaaaa, zero, null, zapadli się pod ziemię, zamiast mieć nas za partnerów i informować na bieżąco o postępach czy problemach. O ile opóźnienia są wkalkulowane w takie zbiórki, to brak jakichkolwiek informacji z ich strony można określić słowami podlegającymi cenzurze.
[#327] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@misiek2, post #326

Może być tak, że ten projekt nie dojdzie do skutku.
Pewnie koszty będą wyższe od zbiórki, wobec
czego musieliby wyłożyć kasę z własnej kieszeni.
[#328] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mmarcin2741, post #327

A kasa? Bye bye 300+ euro?
[#329] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mmarcin2741, post #327

Niestety żyjemy w takich czasach że ceny rosną bardzo szybko z dnia na dzień.
1
[#330] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Dorian3d, post #329

Krótko mówiąc - żyjemy w czasach kiedy każdy kto wpłaca kasę na jakikolwiek projekt przez Kickstartera jest frajerem, który nie otrzyma ani produktu, ani zwrotu kasy?
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem