[#331] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@recedent, post #330

Haha, a nie mówiłem, że wkrótce wątek o klawiszach ze zbiórki będzie "kontynuowany" w wątku o unijoyu...? Ktoś tu napisał, że nikt nie lubi odpowiadać na wciąż te same pytania... no ale w tamtym wątku takie właśnie się pojawiały... no ale tam grillowano Phila a tu przecież nasi "krajanie" więc pewnie się boją, że ich ktoś pozwie czy coś to lepiej się nie odzywać...

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 16:02:54 przez Madman
[#332] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@recedent, post #330

Tak ja wpłaciłem na klawisze i nie mam na obudowy i nie ma , oraz HISTORIA C64 PIKSEL PO PIKSELU ( brak),
Na tą grę Jump! nie ma .
I na mega 65 ale tam to jak będzie to z karty pociągną dopiero
Więc jestem fajer pompka
2
[#333] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Dorian3d, post #332

A to nie polega na tym, że wpłacie kasę na kicku i od razu czujecie się lepiej, bardziej dowartościowani ze świadomością że bierzecie udział w czymś wielkim?? ;) i to ma wam wystarczyć ;)

Mnie w joyu tym jednie zaciekawiło to podświetlanie i wibracje. Szkoda że projektanci nie udostępnili więcej info na temat integracji ich joya z grami typu Lotus, Jaguar, Knights of the Sky, Wings, Wing Commander, Turrican, Alien Breed Tower Assault - - bo kasę którą sobie krzyknęli za bajer działający z jedną grą ( która nomen omen też jeszcze nie wyszła) to jak dla mnie dużo za dużo.
[#334] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@RokiS, post #333

joyu Bardzo fajny podświetlany szmery bajery
ale dość mam zbiórek jak narzazie na nic się nie zapisuje
2
[#335] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@BULI, post #324



Może po prostu za bardzo ich spamujesz, a nikt nie lubi odpowiadać w kółko na te same pytania lub na pytania, na które nie może dać pewnej odpowiedzi w danym momencie



A Ty oczywiscie, znajac mnie dobrze, takie tresci akurat sugerujesz?

To dosc przykre.

Wysylam do Nich maile raz na pol roku, pytam zwykle o dostepnosc i/lub status projektu (cos co sie raczej zmienia po pol roku).

Ocen sam.
[#336] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #335

Wydaje mi się, że Wasze żale na cały świat i wszystkie kampanie Kickstartera z nieszczęsnymi klawiszami Phila na czele są jednak trochę krzywdzące dal twórców Unijoya, bo obsuwa jest, ale to jeszcze nie ten kaliber.

Ale zgadzam się z zarzutami dotyczącymi braku informacji- myślę, że macie prawo tego wymagać, aczkolwiek na podstawie braku odpowiedzi na twoje maila Michale, świadomie lub nie, kreujesz wizje końca świata, a chętnych lub podatnych owieczek na taki przekaz jak widać nie brakuje ok, racja

Dla przypomnienia, ostatnia informacja od Chłopaków na tym forum jest z 02.11.2022, co jak na amigowe standardy nie jest żadną tragedią (informacja dla nowych amigowców i świeżych na tym forum )
Poza tym wszyscy chyba macie świadomość, że to kampania Kicktartera, która może, ale wcale nie musi zakończyć się Happy Endem (jest taka świadomość?!).

Ja osobiście chłopaków nie podejrzewam o złą wolę, ale życie jest życie- nie wszytko zależy od Nas.
I nadal trzymam za nich kciuki OK
3
[#337] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@BULI, post #336

Odpowiem krotko:


ostatnia informacja od Chłopaków na tym forum jest z 02.11.2022, co jak na amigowe standardy nie jest żadną tragedią


Nie, nie mamy jeszcze stanu tragedii z UniThorem.

Alleluja!!
[#338] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #337

No ktoś tam się odezwał w grudniu z życzeniami na KS i tyle, komentarze też się pojawiły...
https://www.kickstarter.com/projects/uni-joy/unithor-a-brand-new-joystick-for-retro-computers/posts/3694025

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 18:53:02 przez Madman
1
[#339] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Dorian3d, post #332

Akurat Jump! to zamówienie produktu z przedpłatą, a nie zbiórka, więc są faktyczne zobowiązania.
1
[#340] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Jacques, post #339

Tak miała być w tamtym roku
2
[#341] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Jacques, post #339

A to nie to samo?
[#342] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Madman, post #338

No ktoś tam się odezwał w grudniu z życzeniami na KS i tyle

Jakby mieli coś sensownego do powiedzenia, to by powiedzieli.
Oznacza to, że jest słabo.
Widoczenie nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z produkcją
czegoś nowego od zera i się przejechali.
[#343] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@_DiskDoctor_, post #341

Nie to samo.
2
[#344] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Jacques, post #343

No cóż to była moja ostatnia zbiórka jaką wsparłem
7
[#345] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@UJP, post #249

Dziś ostatni dzień naszej kampanii na Kickstarterze, kończy się przed północą.
Więc jak ktoś się jeszcze zastanawia nad zakupem, to dużo czasu nie zostało.
Zapraszamy na stronę kampanii

Aaa, no przypominam że kampania już uzyskała finansowanie ponad 100%, wiec joystick wejdzie do produkcji

W związku z powyższym kiedy można się spodziewać zakupionego joya?
[#346] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@diobou, post #345

W związku z powyższym kiedy można się spodziewać zakupionego joya?

TU
masz
odpowiedź


https://www.youtube.com/watch?v=ZHTEAC_aj1A&t=62s
[#347] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Cezarykl, post #346

Nie rozumiem dlaczego autorzy tego projektu milczą, czy to znaczy, że nic nie robią i nie ma o czym informować "inwestorów"? Bo jeśli coś poszło nie tak (a wg nich "książkę by można było na ten temat napisać"), to chyba należy spinać poślady, żeby wrócić na właściwe tory i zrealizować projekt, a tu nic ... czekamy kilka tygodni od grudnia. No przydałoby się coś powiedzieć, przynajmniej na temat tego, co się dzieje z €82,717 :)
4
[#348] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #347


Na tym filmie można pooglądać sobie UniTHORA w akcji. Czyli rozumiem że coś się w temacie dzieje.
[#349] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@nostrum666, post #348

Tak widziałem jest tych filmów trochę ja czekam na mega 65
[#350] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@nostrum666, post #348

Info sprzed dwóch miesięcy. Tak jak i reszta "newsów" od autorów.
[#351] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Dorian3d, post #349

Jeden z userów PPA dostał swojego Mega65 kilka dni temu :)
[#352] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@diobou, post #345

kiedy można się spodziewać zakupionego joya

Nie kupiłeś joya a jedynie obietnicę, że takowy będzie.
Zawsze polecałem pada od Segi, bo lepszy wróbel w
garści niż gołąb na dachu
[#353] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@wali7, post #351

O fajne no ja czekam z 2 lata
[#354] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@mccnex, post #347

Nie rozumiem dlaczego autorzy tego projektu milczą, czy to znaczy, że nic nie robią i nie ma o czym informować "inwestorów"? Bo jeśli coś poszło nie tak (a wg nich "książkę by można było na ten temat napisać"), to chyba należy spinać poślady, żeby wrócić na właściwe tory i zrealizować projekt, a tu nic ... czekamy kilka tygodni od grudnia. No przydałoby się coś powiedzieć, przynajmniej na temat tego, co się dzieje z €82,717 :)


No też mi się wydaje, że kilka słów wyjaśnienia i info o sytuacji w projekcie by się przydało. Zwłaszcza, że na etapie zbiórki odpowiedzi pojawiały się natychmiast, a teraz zero informacji. Zwłaszcza, że w kampanii kickstarterowej autorzy zapewniali, że ryzyko jest minimalne a jak się pojawi będą informować o nim na bieżąco:
UNITHOR differs from most Kickstarter campaigns in that we don't just have an operational prototype - in the course of the past year it's been also extensively tested by ourselves, a number of people with technical edge and - last but not least - regular gamers focused on actual experience rather than technical aspects. As we've completed The Research & Development phase, we don't expect any R&D risks.

We have done everything we can to anticipate and pre-empt production issues INCLUDING CAREFULLY SELECTED COMPONENTS, but we are aware that some unforeseen obstacles may appear between now and when we ship UNITHOR. The only risks we see at this stage are delays and interruptions in supply chains caused by ongoing global crises (COVID and war in Ukraine) that may ultimately affect our schedule. We will keep you informed along the way - should something arise, we will keep you duly updated.


Ja na razie społecznościowych zbiórek mam dość, bo jest to któraś kolejna tego typu sytuacja, w której wsparłem projekt a potem nie wiadomo co się dzieje - podobnie jest z książką C64 Piksel po Pikselu, już ponad pół roku opóźnienia, a wartość informacyjna aktualizacji pojawiających się na stronie projektu jest minimalna.
4
[#355] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #354



Weźcie chłopaki z projektu coś napiszcie, bo dziwnie to wygląda. Całe środowisko nie będzie teraz miało zaufania do takich projektów.

Żeby nie skończyło się jak z książkami Zalepy albo z jakąś zbiórką na Seicento.

Do klawiatur, długo bo długo, ale wczoraj swoje dostałem.
2
[#356] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#357] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#358] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#359] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)
[#360] Re: Uni-Joy Kickstarter rusza DZIŚ (środa, 22062022)

@Splavinho, post #354

Tadam!

At the crossroads – In this awkward way, we would like to assure you all, that nobody ran away with your money here! We are facing a really difficult time and we can only apologize for lack of communication- it's our first time with crowdfunding, maybe not exactly prepared for full and unconditional openness. Nevertheless, being deeply sorry about it, we are obliged to inform you that Marcin, our joystick designer, has resigned and stepped down from the position of Member of the Board. There were agreements between Board Members before the start of the Kickstarter campaign regarding development of the project and the company, Marcin's work and commitment, that according to his statement, unfortunately has not been fulfilled in relation to him. Marcin did not draw any gratification for his hitherto contribution. In the same time, he did not close the possibility to continue the project by the UNI-joy and we will do our best to do so. In the same time we would like to inform you that in accordance with Marcin's suggestions, in case of lack of significant progress with the production phase within upcoming weeks, we will seriously consider to disclose a statement of our expenses so far and refund you the remaining funds. Unithor Team


Mam wrażenie że pisane Google translatorem ale chyba widać, co się mniej więcej zadziało.

Wolałbym, żeby projekt doczekał się realizacji ale jak się nie da to trudno.


Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 13:16:34 przez mccnex
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem