kategoria: CDTV
[#1] Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV
Hej,

proszę o Wasze opinię i pomoc w temacie nagrania na PC zwykłej płyty CDR z danymi, którą odczyta CDTV.
Chce w ten sposób nagrać WHDLoad oraz gry, a następne zgrać je na dysk SCSI.
Niestety płyty nagrane pod menagerem Windows 10 czy też True Burner niestety w CDTV nie są odczytywane. Nagrywam na CDR 700 MB Verbatim. Szukałem 650, jednak są trudne do kupienia.
Z tego co wiem CDTV czyta 700 mb. Natomiast powinna być nagrywana jak najwolniej. Proszę polećcie program, który u Was działa.

Dobra edycja, 17.10.2021 13:54 :
Mam CDTV z dyskiem HDD SCSI. Dysk bootuje system 1.3 (tak wiem...) jednak daje radę do gier. Ponieważ mam rozszerzenie pamięci jest opcja aby bawić się grami z dysku SCSI poprzez WHDLoad.... Stąd temat, muszę wrzucić na CDR instalator WHDLoad aby pod CDTV pod właczonym Workiem 1.3 zainstalować ten program i dalej fruuuu...

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 13:54:31 przez tyrpo
[#2] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #1

nalezy wykonac sobie iso programem isocd bezposrednio na amidze, nastepnie iso nagrac czymkolwiek na czymkolwiek :)

w isocd nalezy wybrac cdtv.tm (options -> TM FILE)

wszystko jest dostepne na cd amiga developer (webarchive)

ps: nie widze sensu nagrywania plyty jak najwolniej, zwlaszcza ze "nowsze" nagrywarki najwolniej rozumieja jako 16x o ile w ogole :)

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 11:05:34 przez juen
[#3] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@juen, post #2

ps: nie widze sensu nagrywania plyty jak najwolniej, zwlaszcza ze "nowsze" nagrywarki najwolniej rozumieja jako 16x o ile w ogole :)

Z tego co zauważyłem, zależy dużo od nagrywarki. Na komputerze PC nagranych CDR czytnik CD-ROM w Amidze w ogóle nie widzi. Z kolei płyty nagrane na Laptopie widzi dobrze - wszystko OK.

Nie wiem, czy nie mam coś nie tak z nagrywarką w komputerze PC - planowałem wymienić.

Z programów do nagrywania polecam CDBurnerXP

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 11:32:52 przez Hexmage960
[#4] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #1

z nowym romem link będziesz mógł nagrywać dowolnym programem
[#5] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@juen, post #2

Ale po co mam robić obraz ISO na Amidze? Przecież mam przenieść dane z PC na Amigę :/
Po co mi płyta bootowalna do CDTV skoro mam zgrać dane z PC na Amigę wyposażoną w dysk SCSI ?
[#6] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Co to wnosi pod kątem czytania przez CDROM CDTV płyt nagranych z danymi na PC ? Nie wiem...
[#7] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #1

Czy płyta się nie rozkręca? Czy się kręci, ale jej nie widać?

Płyta powinna być nagrana z prędkością, przy której nagrywarka robi najmniej błędów, trudno to określić bez nagrań próbnych i testu płyt, nie zawsze jest to prędkość najmniejsza (chyba, że jest 16x do wyboru najmniej, to wtedy raczej tak).

Nagrywane gry działają?
[#8] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #6

Płyty dla CDTV standardowo aby się bootowały muszą mieć przygotowane ISO z wgranym plikiem CDTV.TM (ten plik po wgraniu nie jest widoczny przez filesystem).
[#9] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #5

Jak twój napęd w CDTV niie czyta nagranych płyt to zmień nagrywarke.
[#10] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #1

Może tu znajdziesz częściowo odpowiedź na swoje pytanie: link
[#11] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #1

Użyj innego CDfilesystemu, niż wbudowany w CDTV, do odczytu płyt.

Polecam BabelCDROMfs

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 17:32:33 przez Norbert
[#12] Re: Program do nagrania płyty CD z danymi dla CDTV

@tyrpo, post #1

Stąd temat, muszę wrzucić na CDR instalator WHDLoad aby pod CDTV pod właczonym Workiem 1.3 zainstalować ten program i dalej fruuuu...


Tylko że Whdload wymaga minimum kick2.x
Chyba że go masz, tylko używasz na nim Wb1.3.
Jeśli tak...., nie było "pytania"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem