kategorie: Instalacja gier, Szukam gry
[#31] Re: Cdtv płyta z grami.

@luke82, post #30

Ja również pozwoliłem sobie przygotować poradnik, ale video szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 17:44:47 przez AmiClassic
[#32] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #31

Świetny poradnik, którego można używać do stworzenia dowolnej kompilacji na CDTV! Możliwość wypalenia własnego nośnika daje dużo dodatkowych możliwości użytkownikom tej Amigi, zwłaszcza tym, którzy nie posiadają twardego dysku.
[#33] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #12

Tak.jak piszesz ;))) kick 1.3 ;))) 1mb szukam, jakiegoś ramy, ale ciężka sprawa ogolnue narazie wszystko przywracam do życia po 20 latach w stodole ;))). Nowe dyskietki, gierki, regeneracja myszki, pilota, joya, interfejsu, wymiana konserwatorów, wszystko powoli idzie do przodu ;))) Nie pamiętam jak to było z tą płytą, bo to był rok 93;))), ale płytka, którą miałem zawierała masę gier i programów, pamiętam że zrzucalem je sobie na dyskietki i grałem, ale jak to robiłem nie ma m pojęcia ;))) z checią przytulił bym 2 płyty jedną z której zarzucał bym sobie coś na dyskietki, a drugą botowalną ;))) do gierek które nie potrzebują save tylko korzystają z kodów na misje jak lotus czy superfrog itd.w 93 miałem taka płytę i to nie było piractwo tzn może było, ale Full legal. Teraz chyba te gry można ściągać na emulatory za Free ale nie można ich dystrybułować w celach zarobkowych. Więc skoro są legalnie do ściągnięcia, ktoś powie pomoże bezinteresownie je uruchomić to raczej piractwem też nie będzie;))), ale jak ktoś napisał wcześniej o rzuceniu kamieniem to się podpisuje ;))) jedynagra że sklepu jaka mam.to Kajko i kolosz 100% ori pudełko instrukcja,))) wszystko się uchowało;)))
[#34] Re: Cdtv płyta z grami.

@luke82, post #32

U mnie jedno w.na cdtv płyta nie bangla wypalania z.prsdkoscia 4 , 8, 10 zobaczymy moze uda s8e opaniwac sytuację.
[#35] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #34

Przepraszam za nieczytelną wiadomość pisze z tel. czasami podczas jazdy autem, nie zawsze przeczytam co napiszę i niestety bywa że wygląda to jak powyżej ;))) wracając do tematu, u mnie na CDTV płyta nie działa, wypaliłem 3 szt. CDR firmy Sony z prędkościami x4, x8, x10 dodam ze płyty ori dedykowane do CDTV działają, audio również, także problem nie leży po stronie napędu. Moja CDTV: kick1.3, 1mb ram także podstawowa wersja. Skopiuje jeszcze jakąś oryginalna płytę do CDTV z prędkością x4 sprawdzę jeszcze czy to nie problem z nośnikiem. Pytanie do Vader w jaki sposob nagrywałeś ISO. Ja korzystałem z Nero może to jest błąd.
[#36] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #35

Czy masz dostęp do płyty jeśli Amigę odpalisz z dyskietki?
Czyli dyskietka z jakimś filemanagerem.
[#37] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #35

Też nagrywałem w Nero
[#38] Re: Cdtv płyta z grami.

@Vader_CH, post #37

Cześć

CDTV ma cd-rom z prędkością x1 i w takiej prędkości musisz wypalić CD.
[#39] Re: Cdtv płyta z grami.

@łysy0800, post #38

nie ma juz takiego wyboru w nagrywarkach najmniejsza jaka znalazlem to x2
[#40] Re: Cdtv płyta z grami.

@HOŁDYS, post #39

Na Elektrodzie znalazłem takie coś:

link

i jeszcze tu:

link

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 10:54:53 przez łysy0800
[#41] Re: Cdtv płyta z grami.

@łysy0800, post #38

Nagrywam x8 i szybciej płytki CDR i CDTV normalnie je czyta.
Używam CDBurnerXP, który jest darmowy.
[#42] Re: Cdtv płyta z grami.

@misha, post #41

Ja polecam skupic sie na nośniku.
4-8X + dobry nośnik i powinno być poprawnie.
Różowa esperanza z hipermarketu w opakowaniach po 10 szt często w ogóle się nie chce nagrać...

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 16:41:35 przez Mikrobi
[#43] Re: Cdtv płyta z grami.

@Mikrobi, post #42

Też jak sobie wypalałem płyty dla CDTV to szybkość była zdecydowanie wyższa niż 1x. Ważne tylko było, żeby zamykać sesje, bo płyt z otwartą multisesją CDTV nie czyta.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 17:32:01 przez Jacques
[#44] Re: Cdtv płyta z grami.

@łysy0800, post #38

Ten mit został już dawno obalony. Nagrywarka jak i sam nośnik, którego logo nie jest gwarantem jakości, są o wiele bardziej wpływającym czynnikiem niż prędkość nagrywania, we "współczesnych" nagrywarkach możesz nawet trafić na przypadki, w których płyta nagrana z prędkością 8x ma mniej błędów niż nagrana 4x na tej samej nagrywarce (to jest cecha nagrywarki, strategie zapisu nagrywarki mogą być mało optymalne dla niskich prędkości, z których "nikt" nie korzysta). Ceny nagrywarek z epoki, w której jakość nagrywania CD się liczyła, dochodzi nawet do 800zł jak w przypadku Yamaha CRW-F1. Sam nagrywam 16x na LITEON iHBS212, bo mniej się nie da i CDTV je łyka bez problemów, prawdopodobnie dlatego, że trafił się też dobry nośnik. Nośnik robi różnicę, dla przykładu z osobistych doświadczeń podam, że miałem płyty Verbatim, takie lazurowe, jedne były jaśniejsze i posiadały podkład z innej fabryki i innego typu (DVD Identifier pokazuje zdaje się takie rzeczy), płyty DVD no name miały dużo błędów PIF/PIE na wykresie ze skanu płyty, ciemniejsze Verbatimy były lepsze, ale wciąż ilość błędów była niezadowalająca, na płytach no name gry dla PS2 nie działały, czasem się bootowały nagrane prędkością 8x, bo w takiej liczba błędów spadała z katastrofalnej do tragicznej ( na PC płyta była odczytywana prawidłowo), ciemne verbatimy działały bardziej niezawodnie, za to jasne lazurowe Verbatimy charakteryzowały się bardzo niską ilością błędów nieznacznie różniącą się pomiędzy zapisami 4x,8x,16x, istna przepaść w stosunku do płyty noname i spory dystans nawet do płyty tego samego producenta, oczywiście jasne lazurowe działały w PS bez żadnej czkawki, czy spowolnień w ładowaniu, tych różnic w jakości nie była w stanie skompensować prędkość zapisu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem