kategorie: Instalacja gier, Szukam gry
[#1] Cdtv płyta z grami.
Za dzieciaka, miałem płytę którą nagrał mojemu tacie dla mnie jego znajomy. Płyta odpalała się na ami cdtv było to 700mb gier i programów które można było przegrywać na dyskietki. Tytuły od klasyki po polskie gry jak franko czy magiczna księga. Płyta niestety zagineła. Pytanie jest następujące czy ktoś może ma, lub potrafi nagrać takie cudo???
[#2] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #1

to musialbyc jakis pirat.
[#3] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #1

MaxSoft takie plytki przygotowywal
[#4] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #1

Ta płyta to wychodzi na to że to był pirat. Z tego co się zdążyłem zorientować to na tej stronie nie promuje się piractwa i takie rzeczy są zgłaszane i konta blokowane.
[#5] Re: Cdtv płyta z grami.

@amikoksu, post #4

Kolega tylko zapytał, po co te nerwy szeroki uśmiech Zresztą kto nie ma w domu ani jednego pirata niech pierwszy rzuci kamień
[#6] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #1

Nagraj sobie sam.
Pamiętaj aby ISO była bez JOLIET.
Amigę odpalasz z dyskietki z dowolnym filemanagerem.
Programy do nagrywania i obsługi adf czy dms umieszczasz albo na dyskietce lub na płycie CD.
[#7] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #1

link Tu poczytaj.
[#8] Re: Cdtv płyta z grami.

@Norbert, post #6

Norbert ale mu chyba o plytke bootowalna a to juz nie jest takie banalne
[#9] Re: Cdtv płyta z grami.

@HOŁDYS, post #8

Możliwe.
A tak sobie nagra na CD co będzie chciał, łącznie z programami do nagrywania na dyskietki.
Myślę że posiada jakąś dyskietkę bootowalną, dzięki której miał dostęp do cdromu
[#10] Re: Cdtv płyta z grami.

@Pawka, post #1

Napisz jaki masz kickstart i ile masz pamięci w tej Amidze, to może coś da się zrobić
[#11] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #10

Przyjmijmy że kick1.3 i 1MB pamięci.
Na tym bez problemu zadziała każdy program do nagrywania obrazów dyskietek, jak i obsługa CD
[#12] Re: Cdtv płyta z grami.

@Norbert, post #11

Pytam, bo zakładając jak Ty, że być może to tylko kick 1.3, więc raczej WB 1.3 - ostatni raz kontakt z tym OS miałem w 93

Na tym bez problemu zadziała każdy program do nagrywania obrazów dyskietek...
Jakieś propozycje gui do DMS'a lub coś do ADF'ów działającego pod WB 1.3?
[#13] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #12

Na przykład TsGui który obsłuży adf i dms.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 11:03:34 przez Norbert
[#14] Re: Cdtv płyta z grami.

@Norbert, post #13

Dzięki! Zaraz sprawdzę.
[#15] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #14

Więc tak: TSGui daje radę z ADF'ami, ale nie mogę go zmusić do pracy z DMS'ami (przetestowane z DMS 1.11 i DMS 2.04 - wiesza się ).
Znalazłem jakiś stary DMS WBench i on zgrywa DMS'y bez problemu.
Testowe ISO jest gotowe, proszę autora wątku o jakiś znak życia, bo trzeba poświęcić płytkę CD-R do przetestowania tego na prawdziwej CDTV (pod emulatorem śmiga bez problemu, ale to tylko emulacja).
Jak ruszy to możemy nagrać coś wypełnionego po brzegi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:00:48 przez AmiClassic
[#16] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #15

Jak kolega pideśle to ISO to chętnie wypalę i sprawdzę
[#17] Re: Cdtv płyta z grami.

@Vader_CH, post #16

Nie widzę problemu, bo jestem sam ciekaw czy na prawdziwej CDTV to zadziała.
[#18] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #17

daje 5-taka ze nie zabangla na CDTV ..na CD32 da sie to ze strzalu zrobic w makeCD a CDTV nie udalo mi sie dopiero MAX SOFT ktory naprawde sie zna na tej amidze umie to jakos wypalic x 4 (bo wypalenie szybciej da efekt szurania CD i nic pozatym)
jak pisalem powyzej na CDTV nie jest to takie banalne
[#19] Re: Cdtv płyta z grami.

@HOŁDYS, post #18

Nie jest skomplikowane. Wystarczy wykorzystać sekwencje startową z dowolnej autobotujacej płyty od cdtv.
[#20] Re: Cdtv płyta z grami.

@Shredder, post #19

Robilem tak ale „wejscie na sciezke” tak jakby bootblock zeby zainicjowac plyte nie byl czytelny dla cdtv ...
Prawdopodobnie plyty nie byla odpowiednio wypalona z (opowiednia plyta x4 ..i predkosc wypalanja x4) ale nie pamietam dokladnie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 12:41:25 przez HOŁDYS
[#21] Re: Cdtv płyta z grami.

@HOŁDYS, post #18

No to tak. Wypaliłem obraz na Verbatim CD-R z prędkością x8 bo moja nagrywarka nie potrafi wolniej i..... bootuje się bez problemu, programy się odpalają. Nie nagrywałem jeszcze adf-a ani Dms-a na dyskietkę bo muszę odkopać stację dyskietek do CDTV ale zrobię to jutro i dam znać czy działa
[#22] Re: Cdtv płyta z grami.

@Vader_CH, post #21

No to masz szczescie ze twoja wersja napedu w cdtv jest mniej wybredna
[#23] Re: Cdtv płyta z grami.

@Shredder, post #19

To nie wystarczy, wymagany jest znak wodny w postaci pliku CDTV.TM i program, który potrafi go umieścić w odpowiednim miejscu w obrazie jak ISOCD, w przeciwnym wypadku płyta nie zabootuje. Potrzebny jest jeszcze programik, który wyłącza logo CDTV w sekwencji startowej, rmtm chyba to był.
[#24] Re: Cdtv płyta z grami.

@Vader_CH, post #21

Świetna wiadomość i podziękowania za poświęconą płytkę i czas na test OK
Oznacza to, że każdy może sobie taką płytkę przygotować w 30 sekund pod WinUAE, i że ogólnie zalecane nagrywanie takiej płytki z szybkością x2 nie jest jednoznacznym wymogiem.
Szkoda, że CDTV nie obsługuje płytek CD-RW, bo można by sprawdzić do jakiej szybkości
wypalania CDTV daje radę odczytać takie płytki, ale mniejsza z tym.
Raz jeszcze dziękuje.
[#25] Re: Cdtv płyta z grami.

@HOŁDYS, post #18

daje 5-taka ze nie zabangla na CDTV...
Trzymam za słowo - dopisz ze trzy zera i wspomóż jakiś cel charytatywny, to jest akurat banalnie proste.

Robilem tak ale „wejscie na sciezke” tak jakby bootblock zeby zainicjowac plyte nie byl czytelny dla cdtv ...
Prawdopodobnie plyty nie byla odpowiednio wypalona z (opowiednia plyta x4 ..i predkosc wypalanja x4) ale nie pamietam dokladnie
MaxSoft nie podzielił się z tobą tą tajemną wiedzą?
W zasadzie to się nie dziwię, bo nie chciał konkurencji w 'piraceniu'.
Aż się dziwię, że nie znalazłeś chwili czasu żeby go zakablować do odpowiednich słuźb

No to masz szczescie ze twoja wersja napedu w cdtv jest mniej wybredna
A nie uważasz, że to nie wina napędu, tylko raczej twojej niewiedzy w temacie?
[#26] Re: Cdtv płyta z grami.

@Shredder, post #19

Nie jest skomplikowane. Wystarczy wykorzystać sekwencje startową z dowolnej autobotujacej płyty od cdtv.
Prawidłowo powinno się to robić jak opisał WyciorX.

Nie wiem czy ktoś sprawdzał Twój pomysł na realnym sprzęcie, ale sytuacja pod emulatorem jest niejednoznaczna tzn. emulator odpala nawet obrazy ISO bez znaku TM (przeczytałem gdzieś, że WinUAE nie emuluje poprawnie napędu CDTV).
Jak ktoś robił takie składanki pod WinUAE i testował pod emulatorem i mu się odpalało, a potem wypalił CD-R'a wsadził do Amigi i zaliczył zonka, zwalał winę na źle wypaloną płytę lub złą szybkość wypalania, a to mógł być po prostu brak znaku TM.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 18:14:02 przez AmiClassic
[#27] Re: Cdtv płyta z grami.

@AmiClassic, post #26

Nigdy nie miałem emulatora. Płyty działały na cdtv.
[#28] Re: Cdtv płyta z grami.

@WyciorX, post #23

O widzisz o tum znaku wodnym CDTV.TM nie wiedzialem

@redakcja PPA ale swietnie poprawiliscie mechanizm ignorowania i ukrywania debilnych wypowiedzi
Dzieki !

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 00:34:27 przez HOŁDYS
[#29] Re: Cdtv płyta z grami.

@HOŁDYS, post #28

link

Na lemonie jest dobry opis z tym CDTV.TM i jak zrobic bootowalne CD
[#30] Re: Cdtv płyta z grami.

@WyciorX, post #23

Zgadza się, ISOCD to przydatny program, jest dostępny również pod Windows:
[url=http://eab.abime.net/showthread.php?t=82816]
Poniżej podaję opis jak można z jego pomocą zrobić bootowalną płytę na przykładzie WB1.3 jaki jest standardowo w wyposażeniu CDTV (może komuś się przyda
1.Przygotowujemy folder do którego kopiujemy wszystkie pliki z Workbencha 1.3
2.Do folderu wrzucamy również pliki RMTM oraz CDTV.TM (znajdziemy je na dowolnej płycie dedykowanej dla CDTV)
3. Wchodzimy w katalog s, zmieniamy nazwę pliku Startup-Sequence na Startup-Sequence.f a pliku Startup-Sequence.HD na Startup-Sequence
4. Teraz trzeba dokonać edycji pliku Startup-Sequence (polecam program Notepad++)
-dodajemy rmtm w początkowym wierszu jako pierwsze polecenie (ważne, bez tego płyta zatrzyma się na czarno białym logo TM)
-zmieniamy wszystkie odwołania do woluminu DH0: na CD0:
-wiersz "execute s:Startup-Sequence" zmieniamy na "execute s:Startup-Sequence.f"
Zapisujemy plik.
5. Opcjonalnie - dołączamy do folderu własne programy i pliki według własnego uznania.
6. Uruchamiamy ISOCD-Win v1.2 i wybieramy "Options"
Wskazujemy lokalizację pliku CDTV.TM pod VolumeID nadajemy etykietę (w naszym przypadku Workbench1.3). Resztę opcji można zostawić bez zmian.
7.Wracamy do głównego menu. Jako źródło ("Source") wybieramy katalog z WB który przygotowaliśmy. Pod "Image" wskazujemy lokalizację i nazwę obrazu płyty .iso który zaraz stworzymy.
8.Klikamy "Build" i gotowe :)
Obraz można przetestować przed wypaleniem (potrzebne WinUAE, KS1.3 i odpowiedni plik bootrom).

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 03:19:25 przez luke82
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem