kategorie: A1200, Mediator, Sklepy, Sprzęt
[#1] Nowa obudowa od Elboxu
Prawdopodobnie pierwsza odbudowa do Elboxu z nowej serii dla A1200:
4
[#2] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

rok 2022, klawiatura na din ;/

do tego usb z oznaczeniem 3.0 nie wiadomo w jakim celu

moglo to lepiej wygladac. ale koniec narzekania, moze te obudowy zacheca pozostalych do zrobienia lepszych :)
[#3] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@juen, post #2

USB 3.0? Nowy mediator w produkcji. Może o czymś nie wiemy.
[#4] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

Wole jednak starą obudowę, przynajmniej pancerna!
[#5] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

Nożyczki poległy na trytytkach Ile ta obudowa kosztowała?
[#6] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

Ja to bym chętnie kupił sam tył + jakieś elementy mocujące.
1
[#7] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@sand, post #3

Obudowa jest "rebrandowana" dlatego jest USB 3.0. To Fractal Design Focus G. Tylny panel zmieniony i pod płytę tylko nowe otwory montażowe wywiercone chyba.
[#8] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@juen, post #2

Cicho, nie krytykuj publicznie, bo się firma ELBOX obrazi i nie będzie odbierać od ciebie telefonów... jak ode mnie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 13:58:28 przez _arti
1
[#9] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@juen, post #2

Zawsze coś, ale nie ma co wychwalać - "pocięta" (nawet bardziej na zasadzie rozwiercenia kilku nitów i zastąpienia jednej blachy inną blachą) i zmodyfikowana obudowa od peceta w czarnym kolorze za niemałe pieniądze. Może czasem warto się jednak postarać bardziej i zrobić dobry projekt od zera dostosowany stricte do amigi. Mówię tu również o sprawach poprawnego zasilania, interfejsu klawiatury na usb i jakimś "dizajnie" nawiązującym do tego, że mamy w środku amigę... Mam starszy model co prawda, ale filozofia producenta jakby analogiczna była. Dzisiaj jednak możliwości produkcyjne i dostęp do materiałów jest dużo lepszy, więc takie sprawy są do ogarnięcia. To pójście na skróty jednak razi mnie po oczach, sory.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 14:18:12 przez thomek
2
[#10] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@thomek, post #9

Ale ile oni tego sprzedadzą? Pewnie z 10 sztuk. Nie opłaca się więcej inwestować niż w wiertło i kawałek blachy na tył.
[#11] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@thomek, post #9

Dokładnie tak jak thomek napisał.
[#12] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@SimonGK, post #7

No tylko ten zasilacz Titan, taki najtańszy, obudowa kilka razy tyle droższa ;) No ale może do Amigi w sam raz więcej nic nie trzeba ;) Fractale maja porządną blachę, wiem bo mam natomiast ciekawi mnie jak gruba jest blacha z tyłu?
[#13] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Aniol, post #10

Możesz mieć rację, ale jak pokazują firmy zajmujące się "amigowymi" tematami w ostatnich latach - można zrobić fajny produkt, sporo sprzedać i nawet zarobić. Sam chętnie kupiłbym nową obudowę z normalnym zasilaczem nawet za taką cenę. Ta jednak do mnie nie trafia, bo pecetową obudowę za 249 zł to sam mogę przerobić - wiertło jest, blacha na tył też się znajdzie.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 14:48:08 przez thomek
[#14] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Madman, post #12

Fractale mają obudowy, które cieszą oko (wygląd to kwestia gustu oczywiście), ale zasilacz do amigi musi być dobry, a przerabiany atx był niejednokrotnie tematem poruszanym w świecie amigi i niekoniecznie jest to dobra droga. W starym E/boxie nie podoba mi się również blacha do mocowania płyty amigi, bo jest nieprzemyślana i nie uwzględnia kilku rzeczy, tu nie wiem jak jest, ale wątpię by ktoś o tym pomyślał tym razem.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 15:08:39 przez thomek
[#15] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

Obudowę rozpakowuje sam Benedykt D.
[#16] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@thomek, post #13

Ta jednak do mnie nie trafia, bo pecetową obudowę za 249 zł to sam mogę przerobić - wiertło jest, blacha na tył też się znajdzie.

Ale są tacy, co wiertarkę widzieli w tylko w telezakupach, albo w czasie poświęconym na majsterkowanie zarobili by na tą obudowę i wtedy nie ma to ekonomicznego sensu.

Pewnie tacy co lubią Elbox też się znajdą i nie są marudni jak Arti

Ja jak bym nie miał towera, to skłaniałbym się do przerabiania starej obudowy PC z lat 90-tych. Nawet mam kilka kandydatów w warsztacie.
[#17] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@snifferman, post #16

Ale są tacy, co wiertarkę widzieli w tylko w telezakupach, albo w czasie poświęconym na majsterkowanie zarobili by na tą obudowę i wtedy nie ma to ekonomicznego sensu.

Ależ oczywiście jak najbardziej z tym się zgadzam. Jeśliby zatem zarobili w tym czasie, na tę obudowę, pozbawiając się przy tym ekonomicznego sensu majsterkowania, czy nie mieliby prawa oczekiwać lepszej jakości (chodzi mi o sposób modyfikacji, a nie samą obudowę)? Zważywszy na to, że to jest chyba 4 wersja tego samego scenariusza.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 16:21:43 przez thomek
[#18] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@thomek, post #17

Eee, tylko 4 wersje, "Moda na sukces" miała tysiące odcinków o tym samym, a ludzie i tak to "kupowali"

Przeważnie oczekiwania weryfikuje rynek. Jak nie są spełnione, to towar zostaje w magazynie. Widocznie jakość jest wystarczająca
[#19] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@snifferman, post #18

ja mam taką


8
[#20] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@snifferman, post #18

Jakość jakością, ale oprócz ceny główna wada wg mnie jest taka, że ta obudowa nie ma w sobie za grosz amigowego lub retro wyglądu i charakteru. To już nie czasy gdy ludzie chcieli upodabniać Amigę do współczesnych PC. Chyba

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 17:09:35 przez Jacques
1
[#21] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@jmaciejasz, post #19

Całkiem fajna! OK
[#22] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Jacques, post #20

Oprócz wyglądu są "fejle", których nie wyeliminowano. Przynajmniej tak to widzę ze zdjęć na stronie producenta, że filozofia ta sama. Wygląd zewnętrzny to już kwestia gustu, ale jak wcześniej napisałem - osobiście nie do amigi (przynajmniej dla mnie).
[#23] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Jacques, post #20

pamietaj, że są jeszcze tacy, którzy cenią bardziej wygode użytkowania, a nie retrowygląd. Poza tym to jest obudową raczej dla posiadaczy mediatorów, posiadacze mediatorów nie włożą ich do retroobudowy dla A1200
[#24] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

Czyżby to ta obudowa: http://eu-shop.elbox.com/en_GB/p/BlackBOX-1200-MK-II/746 ?
[#25] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@michal_zukowski, post #23

Ach, no racja, mediator to co innego. Ale i tak bardziej mi się podoba E/Box z epoki, choć i on był kalką z PC.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 18:57:02 przez Jacques
[#26] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

Dokładnie nowa obudowa - info już było w zeszłym roku o tu!
[#27] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@michal_zukowski, post #23

No ja mam taką retro obudowe. To chyba Micronik. Zalicza się do retro i chyba jest przystosowany do mediatora, bo poprzedni właściciel miał ją rozbudowaną.
2
[#28] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@michal_zukowski, post #23

Wygoda użytkowania (czyli klawiatura na smyczy) to raczej standard przy "towerce", a możliwość instalacji medka to chyba normalka u producenta owego urządzenia. Nie zwalnia to z myślenia oraz zapewnienia użytkownikom jakiejś przynajmniej namiastki tego, że nawiązuje się do tematu amigowego. Zaprojektowanie choćby prostego front-panelu z "amigowym filingiem" oraz zapewnienie czarnego przycisku do amigowej stacji dyskietek to nie jest jakieś niewiadomo co. Bez przesady. Takie jest moje zdanie.
Na pewno ta obudowa ma jakieś zalety, ale ciężko naprawdę doszukiwać się tu jakiegoś przełomu od pierwszej wersji. Ot zmiana opakowania na inne. Jak ma być kopnięta pod biurko i ma jej nie być widać to starsze wersje lub jakiś mod pecetowego midi/T w zupełności wystarczy. Co do zasilacza to lepiej nic nie będę już pisał, ja bym swojej ami do tego ustrojstwa nie podłączył.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 19:33:07 przez thomek
[#29] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@thomek, post #28

Nie każdy chce wracać do tego jak wyglądały obudowy kiedyś - były okropne i brzydkie (według mnie) no, poza Infinitivi która odbiegała wyglądem od towerek Pecetowych choć nie dla każdego była fajna.
Chcesz retro obudowe to szukasz te z epoki a jak ma być nowoczesna i fajna to ta z Elboxu jest w sam raz.
[#30] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@vimothep, post #29

Infinitiv był spoko i był zrobiony pod amigę. Chociaż był plastikowy to widać było, że ktoś miał jakiś koncept i nieźle przemyślał kilka tematów. Ja nie miałem akurat, ale widziałem u znajomego amigowca i podobał mi się osobiście. Kwestia gustu i potrzeb. Teraz mam E/box-a i też sprzęt jest solidny - instrukcja, insterfejs klawiatury, zasilacz - wszystko jest w miarę ok jak na dwadzieścia kilka lat temu przystało. Na dzień dzisiejszy wymagałbym jednak nieco więcej, zważywszy jak miałbym wydać 1,5k PLN. Elbox zrobił tę obudowę i dobrze jeśli komuś się podoba, ktoś kupił i korzysta. Naprawdę nie mam nic do tego. Nie o to mi chodzi żeby zhejtować akurat firmę Elbox, która zrobiła sporo fajnych rzeczy do amig, z których sam korzystam i korzystałem, ale trzeba wymagać czegoś więcej - takie moje zdanie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem