kategorie: A1200, Mediator, Sklepy, Sprzęt
[#31] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@thomek, post #14

Sam zasilacz ATX to nic złego, ale nie każdy się nadaje do Amigi z moich obserwacji.

Co do wyboru towerki nie mam zastrzeżeń, ludzie robią/kupują kolorowe PCB i raczej chcą to włóżyć w coś z przezroczystą ścianką a tu raczej nowoczesne tylko towerki w wchodzą w grę. Nie widziałem nigdy na żywo towerek Elboxu tak więc nie będę się wypowiadał o ich praktyczności.

Wydaje mi się że Elbox ma ograniczony wybór z puli dostępnych towerek z tego względu że wykorzystują te, w których mogą odnitować "koszyk" na karty PCI. W wielu może nawet atrakcyjnieszych towerkach jest to element integralny tylnej ścianki. Wykonanie tego "koszyka" może nie jest trudne ale to zawsze dodatkowy koszt zwłaszcza przy małej ilości.

No i rzeczywiście jak już dołożyli adapter klawiatury to mógłby być USB. Kto jak kto ale Oni chyba potrafią sami zaprojektować. Ewentualnie dogadać się z kimś np electronica4you. Może ten adapter nie jest idealny ale chyba jednak lepsze rozwiązanie od Elboxowego adaptera.
[#32] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@SimonGK, post #31

Zasilacz atx to ryzykowny temat, trzeba o nim wiedzieć kilka rzeczy zanim się go sprzęgnie z amigą. Mam nadzieję, że akurat ten, który Elbox montuje w swojej najnowszej obudowie jest w porządku. Może być tak jak piszesz z tymi koszykami, a ten interfejs klawiatury, no cóż - tak jak pisałem wcześniej, po co coś zmieniać skoro i tak się sprzeda.
[#33] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@SimonGK, post #31

Zaleta ich starego interface'u do obsługi klawiatur z ps2 jest taka, że obsługuje naciśnięcie dwóch klawiszy na raz, a ten z electronica4you niestety nie. Mam taki w desktopie i jest to strasznie wkurzające.
1
[#34] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@vimothep, post #26

Owszem to jest "nowa", bo te czarne z twojego ogłoszenia już dawno się skończyły i były to jak dobrze pamiętam rebarndowane Zalmany.
Teraz jest ta "nowa" edycja czarno-biała (inny tower).

Tak, obudowę zanabył i rozpakowuje Benek szeroki uśmiech
[#35] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@jargo, post #33

Mam 3 wersje tego interfejsu: do A600 (100% działa CTRL WIN WIN), A500 chyba działa ale nie pamiętam na 100%, do A1200 nie podłączyłem jeszcze, czeka aż znajdę czas, ale może z ciekawości szybciej teraz to sprawdzę.
[#36] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@SimonGK, post #35

Ja mam w 600 i potwierdzam, nie działa do końca tak jak powinien. Przykład:
-grasz w dooma na WSAD
-idziesz do przodu - wciskasz W
-idziesz na skos - wciskasz WD
-chcesz iśc tylko w bok - puszczasz W, trzymasz D - pojawia się problem, wszytsko zachowuje się jakbyś nie puścił W.
[#37] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Mir3k, post #36

A ja mam Lyre od Niemca i nie narzekam
[#38] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@juen, post #2

rok 2022 i nożyczki, które nie mogą przeciąć trytki
[#39] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@BULI, post #1

interfejs klawiatury na dim 5
dramat rok 2022 a tam zacofanie
dali przejściówkę
oni tam nic nowego nie zrobią tylko odgrzewają stare kotlety
1
[#40] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Dorian3d, post #39

Wcale Elbox nie jest drogi.

Już 500zł trzeba dać za taką obudowę:

https://www.olx.pl/d/oferta/obudowa-tower-do-amigi-500-i-600-CID99-IDNECb7.html#76a49feedc
[#41] Re: Nowa obudowa od Elboxu

@Hubez, post #40

Nie trzeba, a można i to jest spora różnica.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem