kategoria: A600
[#31] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@mmarcin2741, post #30

To trzeba dobrze poszukać, bo są nowe dyski mechaniczne 2.5" i 1.8"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 10:32:04 przez Amigo-A1200-040
[#32] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@mmarcin2741, post #28

To wskaż wątek, w którym ktoś pisze, że Sandisk Ultra II
nie działa w pcmcia...
To że u mnie działa, nie znaczy, że u kogoś może nie zadziałać. Jak wspomniał snifferman, z Chin trafia do nas masa podróbek. Podlinkowałeś film Lotharka o adapterach, a to samo dotyczy się kart. Nawet identycznie wyglądające karty mogą się bardzo różnić. Zawsze można ChipGeniusem sprawdzić z jakich komponentów zbudowana jest karta czy pendrive i może się okazać, że cechą wspólną jest tylko naklejka.

...albo że Transcend nie działa w ide.
Ten wątek dotyczy PCMCIA, więc IDE mało mnie tu obchodzi. Moim zdaniem można przyjąć, że 95% kart CF chodzi w IDE, a tylko 10% chodzi w PCMCIA.

Dyski 2.5 calowe na ide? Ja bym podziękował, stare to i niepewne już dzisiaj. Nowego nie kupisz.
Ja kupuję tylko używane, ale muszę od sprzedawcy otrzymać informację o SMART. Do 'nowych leżaków magazynowych' nawet się nie zbliżam, bo najczęściej są to zajechane dyski z wykasowanym SMART'EM a to ciężko zweryfikować.
[#33] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@maxell35, post #1

Ciekawy jestem czy i jakie partycje widzi MountDos?
Można też użyć fdisk (wersja na Amigę jest na aminecie) i sprawdzić jak rozpoznawane są karty CF, SD i zapisać MBR
Dostępne są też różne wersje compactflash.device i warto przetestować każda z nich.
[#34] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@AmiClassic, post #32

Dysk hdd mechaniczny na ata jest jedną z alternatyw.
Tylko, że trzeba uważać na kicstart, bo czasami
Amiga za szybko odpali i dysk nie zdąży się
zainicjować
[#35] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@Norbert, post #33

MountDos nic nie pokazuje. Sprawdziłem obie wersje CFD które są na aminecie i z żadną nie działa. Kupiłem taki sam adapter jak ma @AmiClassic, w specyfikacji ma napisane, że wspiera tryb IDE więc mam nadzieję, że zadziała. Za jakieś 2 tygodnie się okaże.

https://shopee.pl/Adapter-karty-SD-do-CF-SD-do-kompaktowego-konwertera-kart-Flash-typu-I-Czytnik-kart-pami%C4%99ci-Obs%C5%82uga-karty-SD-WiFi-i.537008696.13811245270
[#36] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@maxell35, post #35

Powinno ruszyć na tym adapterze, zakładając, że dostaniesz dokładnie
tego o tej specyfikacji.
Widocznie teraz jest tak, że w przypadku cf najcześciej problemem
są karty a w przypadku sd trzeba trafić na dobry adapter sd do cf szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 02:51:42 przez mmarcin2741
[#37] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@maxell35, post #35

MountDos nic nie pokazuje

Nie pokazuje MBR ?
Ustawiłeś odpowiednio tooltypes ? DEVICE, UNIT oraz LIST ?
[#38] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@Norbert, post #37

Uruchomiłem tylko to okienko "Output". Mam prawdopodobnie uszkodzoną wtyczkę folii klawiatury i mniej więcej połowa klawiszy nie działa co mnie mocno ogranicza :)
[#39] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@maxell35, post #38

To znaczy że nie wiesz jak mountdos widzi kartę oraz czy fdisk (https://aminet.net/package/disk/misc/fdisk) potrafi założyc mbr.
[#40] Re: Karta PCMCIA nie działa - CF0:????

@Norbert, post #39

Jeżeli uda mi się ogarnąć klawiaturę to sprawdzę to. Chyba, że ten nowy adapter zadziała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem