kategorie: A600, Sprzęt
[#31] Re: Dysk HDD do amigi

@Axi0maT, post #29

wgra to wszystko raz to nie potrzebuje nic dyndajacego na zewnatrz bo i tak nic nie bedzie dogrywal.

Ale jak to wgra?

wyda 165 zyka (zgodnie z twoim wyliczeniem) na adaptery, karty i inne bajery. A moze wydac dyszke za dysk ktory posluzy mu kolejne 10-15 lat bo i tak sobie wlacza to tylko raz w miesiacu przy browarku

Za dyszkę kupi dysk, ale potrzebuje jeszcze tasiemkę. To kolejna dyszka. No i te hdd za 10zł z alledrogo mają na sobie czerwone XXX i sprzedawane jako uszkodzone Dojdą jeszcze koszty wysyłki
Jak ten twój "amigowiec z kotłowni" kupował w PL używane auto, to też na pewno sprzedający mu mówił, że pojeździ jeszcze 10-15 lat

Poza tym twoje porównanie hdd vs IDE+PCMCIA+czytnikPC jest nie na miejscu. Absolutne minimum czyli dysk+taśma IDE jest tożsame z SD-IDE+taśma+karta i druga opcja zakłada wszystko nowe.


Co do awaryjnosci dyskow twardych to wybacz ale przez ostatnie 30 lat padlo mi ich mniej niz kart SD przez ostatnie 10 lat...

Ja ostatnio wyrzuciłem jakieś 10 sztuk, które jeszcze kilka lat temu były sprawne i leżały nieużywane.
Mówisz też o kupnie używanego starego dysku, który nie wiadomo w jakim jest stanie i czy przetrwa wysyłkę

Argument ekonomiczny przy SD vs używany stary HDD jest conajmniej dyskusyjny.
[#32] Re: Dysk HDD do amigi

@snifferman, post #31

Ja ostatnio wyrzuciłem jakieś 10 sztuk, które jeszcze kilka lat temu były sprawne i leżały nieużywane.

Napędy cd/dvd tak mają. Jak leżą nieużywane latami, to lubią sobie paść.

Argument ekonomiczny przy SD vs używany stary HDD jest conajmniej dyskusyjny.

No a co lepsze, 10 używanych dysków, czy 1 nowa karta?
Cena będzie podobna szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 02:01:36 przez mmarcin2741
[#33] Re: Dysk HDD do amigi

@mmarcin2741, post #32

Tyle ze stare dyski czesto tak głosno pracuja ze idzie ocipiec :) Wiem cos o tym bo teraz mam na tapecie retro pc i tez mialem ten dylemat czy stary hdd czy adapter z karta sd. Na poczatku wybralem hdd bo bardziej retro, a teraz lezy w budzie odłaczony i juz zostanie tak na zawsze
[#34] Re: Dysk HDD do amigi

@mmarcin2741, post #32

Napędy cd/dvd tak mają. Jak leżą nieużywane latami, to lubią sobie paść.

Nikt nie wspominał o cd/dvd. Dyskusja toczy się HDD.

No a co lepsze, 10 używanych dysków, czy 1 nowa karta?
Cena będzie podobna

Nowa karta SD 32GB kosztuje 15-20zł. 64GB 30zł? Za tyle to bym ci sprzedał 10 zepsutych (czyli nietestowanych w opisie ogłoszenia) dysków zamiast je wyrzucać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem