kategoria: A1200
[#1] Pasy na ekranie
A1200 rev. 2B, recap zrobiony, wszystko działa, lecz na ekranie występują pasy, które najlepiej są widoczne na czarnym ekranie. Komputer podłączony pod złącze composite za pomocą kabli RCA/cinch do telewizora LCD Medion MD 21227 PL-A. Nie wiem co może być powodem? Czy to zasilacz sieje czy stacja dyskietek. Blacha ekranowa założona tylko od spodu. PSU 50W od c64lover.com (niby 68060 @100Mhz Capable).

PS Nie chodzi mi o tych kilka czarnoszarych, bo to jest efekt robienia zdjęcia telefonem tylko o te których jest od zatrzęsienia c.

[#2] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #1

Czytałem posty, w których użytkownicy zgłaszali "sianie" na ekranie,
które jednak nie występowało w przypadku użycia oryginalnego
zasilacza.
[#3] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #1

Jeśli chodzi o nowe zasilacze, to sam mam 2 od mean wella i są
jak najbardziej ok.
Jednak gotowce z jakiegoś nie znanego mi powodu nie mają
podłączonego najczęściej kabelka shield. Nie wiem, czy
w tym od c64love też nie podłączyli, pewnie nie.

Aby Amiga była prawidłowo uziemiona, kabelek shield
winien być przylutowany do metalowej wtyczki.

W większości przypadków nie stanowi to żadnego problemu,
ale być może w tym przypadku jest to powód siania.
Warto sprawdzić.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 12:16:52 przez mmarcin2741
[#4] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #1

Podłączenie przez RCA nie daje najlepszej jakości. Przewody RCA są też często biednie ekranowane. Sam zasilacz może dawać zakłucenia, albo coś zewnętrznego. Na początek może lepiej kupić dobrej jakości przewód RGB?
[#5] Re: Pasy na ekranie

@mmarcin2741, post #2

Na oryginalnym z A500 jest to samo :-/
[#6] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #5

Może być wina telewizora i jego wewnętrznego ekranowania. Jak zobaczymy,
jak potężnie ekranowane były pierwsze lcd do tego, co jest teraz, to głowa
mała.
[#7] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #1

Zobacz czy masz uziemienie/zerowanie w gniazdku, do którego podłączasz komputer i telewizor. Użyj dobrego kabla RGB-Scart, composite przez chinch to najgorsze z możliwych połączeń. Rozumiem, że wyeliminowałeś zasilacz, bo te "trupki" 50W jak widzę to mi ciarki przez plecy przechodzą ;)
[#8] Re: Pasy na ekranie

@brain030, post #7

te "trupki" 50W jak widzę to mi ciarki przez plecy przechodzą ;)


Co miałeś na myśli? Czy ten zasilacz nie jest odpowiedni? Na lekkim z A500 jest to samo.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 13:31:46 przez cheslavic
[#9] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #8

Co miałeś na myśli? Czy ten zasilacz nie jest odpowiedni? Na lekkim z A500 jest to samo.

Prawdopodobnie ten kolega ma jakiegoś rzęcha atx sprzed 20 lat, 220 wat i uważa
nowoczesny, nowy, markowy oraz oszczędny zasilacz za niewart uwagi.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 14:18:13 przez mmarcin2741
[#10] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #8

Co miałeś na myśli? Czy ten zasilacz nie jest odpowiedni? Na lekkim z A500 jest to samo.
Miałem na myśli naturalnie zasilacz 50W Astec AA21430, który w postaci odpadu elektronicznego trafia radośnie na salony i zasila konfiguracje Amigowe warte często ponad 10k :) Temat wielokrotnie poruszany na forum, zobacz tu czy tu. Jeśli sprawdziłeś na oryginalnym zasilaczu i jest to samo to znaczy, że problem leży gdzie indziej niż zasilacz.
1
[#11] Re: Pasy na ekranie

@brain030, post #10

Autor wątku nie wspomniał, że ma Astec'a. A 50w to standard w którymś z modeli mean wella.
Zamiast Asteca, wolałbym używać oryginalny.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 20:00:30 przez mmarcin2741
[#12] Re: Pasy na ekranie

@mmarcin2741, post #11

Nie wspominał, ale podał sprzedawcę i dopisał "niby 68060 @100Mhz Capable" czyli dokładnie taką informację jaka była podawana na aukcji z zasilaczem Astec, można zobaczyć tutaj. Naturalnie mogę się mylić i chodzi o inny zasilacz. Zresztą tak jak już było napisane, skoro oryginalny działa tak samo więc nie jest problemem zasilacz.
[#13] Re: Pasy na ekranie

@brain030, post #12

Nie do końca musi tak być. Miałem kiedyś monitor Samsunga i na kablu rgb-scart Amiga na lekkim zasilaczu 4.5A (made by C= ) smużyła, a na 3.0A (też by C=) nie.
[#14] Re: Pasy na ekranie

@cheslavic, post #1

A1200 podłączać po RCA? Serio? Przecież tego się nie da używać...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem