kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@kempy, post #30

Właśnie tak to sobie wyobrażam, że właśnie nie prawą, a lewą sterujesz, a prawą strzelasz... sam nie wiem... albo może zamówię dwa takie i dwa takie :)

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 00:10:20 przez mccnex
[#32] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@mccnex, post #31

Zasadniczo nie ma to znaczenia. Jeśli jesteś praworęczny to i tak moim zdaniem lepiej wziąć tą wersję z joy'em po lewej bo masz przecież pod jednym z przycisków zdublowany kierunek góra więc ewentualne skakanie postacią w grze, możesz obsługiwać przyciskiem a nie pchając joy'a do przodu, po to właśnie to jest tak zrobione aby było łatwiej ;)
1
[#33] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@Madman, post #32

Witam. Będę chciał kupić joya, tak do dwóch tygodni. Proszę o info:

- czy są/będą dostępne od ręki?
- jeśli tak, ile trzeba czekać na dostawę?
- jeśli nie, kiedy planowana dostawa?
[#34] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@_DiskDoctor_, post #33

Joycart zamówiłem w październiku, a mam czekać jeszcze około 2 miesięcy. Przypuszczam, że czas oczekiwania teraz to kilka miesięcy. Są produkowane w krótkich, małych seriach. Od ręki nowy można kupić np. link Kosztuje sporo, coś ponad 200 zł, ale fajnie działa. Czas dostawy to ok. 2 tygodni. O ile sprzedawca wysyła zwykle do 3 dni, to przesyłka utyka u celników (trudno powiedzieć dlaczego, bo przesyłka z UE) na tydzień albo dłużej. Cena na tej stronie te 35E jest bez VAT i kosztów przesyłki. VAT w Portugalii jest wyższy niż u nas.
1
[#35] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@misiek2, post #34

Dzięki za info. Rzucisz linkiem (lub mailem) do zamawiania? Podobno jest w jakimś filmie na yt, ale to już przesada.
[#36] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@_DiskDoctor_, post #35

Tu link do strony link natomiast email do zamawiania to joycart@arsoft.netstrefa.pl
2
[#37] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@misiek2, post #36

Joycarty można zamawiać tutaj:

joycart@arsoft.netstrefa.pl

Biorąc pod uwagę fakt, że to nie jest sprzęt produkowany fabrycznie i Larkowi schodzi około 1 do 2 dni na zrobienie 1 sztuki to niestety trzeba trochę na Joya poczekać, gdyż zamówień było bardzo dużo.

Kilkadziesiąt sztuk już poszło w świat i odzew był bardzo pozytywny.
4
[#38] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@RetroBorsuk, post #37

RETRO RAVEN TESTUJE JOYCARTA.

link




Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 10:44:13 przez RetroBorsuk

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 10:44:31 przez RetroBorsuk
1
[#39] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@RetroBorsuk, post #38

Kiedy nastepna partia szacunkowo?
[#40] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@_DiskDoctor_, post #39

Larek robi joye na bieżąco więc nie ma co czekać tylko zamawiać ;)
[#41] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@Madman, post #40

Na razie zapisuje chętnych bo dżoje wyszły. O dostępności będzie informował mailem, wspomniał również że ze względu na rosnące koszty wszystkiego, za 3-4 miesiące może nie utrzymać obecnej ceny.
[#42] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@szczupi26, post #41

Ja zamawiałem pod koniec października i ... dzisiaj odebrałem z paczkomatu. Czekałem ponad 3 miesiące. Płaciłem 340 zł + za 4ty crt + przesyłka. Zaskoczył mnie swoją wagą. Dużo cięższy niż się spodziewałem. Generalnie dzisiaj dobry dzień. Dzisiaj także udostępnili Shovel Adventure na ZX Spectrum Next ... ze zbiórki na Kickstarterze.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 18:37:55 przez misiek2
[#43] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@misiek2, post #42

Testowaliśmy ostatnio interfejs (duży kartridż) do podłączania Joycarta do C64 Maxi / Mini i A500 Mini i wszystko śmiga elegancko, nawet te 4 dodatkowe przyciski funkcyjne są zaimplementowane.
[#44] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@RetroBorsuk, post #43

Dzisiaj odebrałem Joycarta zamówionego z końcem grudnia. Cena podskoczyła do 340 + kw. Tak na szybko wszystko bangla i jest bardzo dobrze. Na Amidze sprawdzałem na początek w Commando i MERCS - w obu przypadkach doszedłem za pierwszym podejściem dalej niż zwykle na padzie lub zwykłym joyu. \o/
2
[#45] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@kempy, post #44

Również mam od kilku dni. Wybrałem wersje dla lewych. Mam wszystkie karty.
Na razie testuję na amidze. Ale sprawdzę tez na atari c64 i msx.
[#46] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@JacK_Swidnik, post #45

Ale sprawdzę tez na atari c64 i msx.


Z MSX1 też sprawdziłem m.in. w Operation Wolf. Też tip top.
[#47] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@kempy, post #44

Ja odebrałem w piàtek, zamówiony równo pół roku temu.

Luxus!! Mam 6 cartów (czekam na te przejśćiówki jeszcze, no i torbę).

Arcy fajny produkt Made In Poland! Jedyne co mnie zaskoczyło, to rozmiar — myślałem że będzie większy… Nic dziwnego, że Borsuk używa ksiàżek 😀
1
[#48] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@_DiskDoctor_, post #47

Ja dalej czekam na info, zapisałem się w lutym więc po cichu liczę że coś się za niedługo ruszy :)
[#49] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@szczupi26, post #48

Ja swój niedawno odebrałem. Czekałem nieco ponad pół roku. Bardzo dobre wykonanie. Podoba mi się to, że jest cięższy niż sie wydaje nie pierwszy rzut oka, więc leży stabilnie na biurku. Wziąłem wersję z gałką po prawej stronie bo mimo, że jestem praworęczny nie potrafię grać gałką lewą ręką. Joysticki zawsze obsługuję prawą więc muszę mieć gałkę po prawej stronie
4
[#50] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@moulder, post #49

Dziś potestowalem na atari glownie bomb jack gyruss oraz ik+
Przyjemnie sie gra joy stabilny. Polecam zamówić u Larka jak ktoś jeszcze nie posiada
3
[#51] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@JacK_Swidnik, post #50

Zamówiłem na początku lutego, kilka dni temu otrzymałem informację że Joycart-y są prawie gotowe. Dzisiaj opłaciłem swój egzemplarz, za kilka dni będzie u mnie Tańczący banan
[#52] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@szczupi26, post #51

Tak. Czas oczekiwania obecnie to około 6 miesięcy.

Do Joycarta jest/miał być Futerał (od Fanki) oraz można dokupić “przejściówki” do C64 lub ZX które dajà definiować w niektórych grach fire’y jako dodatkowe klawisze!
[#53] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@szczupi26, post #51

wygląda jakby płytki drukowane zamawiane w płytkarni były po max 5szt
i inne podzespoły w podobnej ilości szt.
trochę lipa, bo każde nowe zam. jest droższe, ze wzg na kurs wymiany.
[#54] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@_DiskDoctor_, post #52

trochę dziwne jest to ze podajesz termin oczekiwania na produkt.nie będąc jego producentem. O tym chyba decyduje sam autor joya.

nie wiem nic o pokrowcu na ten joy. Możesz cos wiecej napisać gdzie mozna go obejrzeć lub kupić?.

aby dostosować joya so zx czy c64 sa w komplecie odpowiednie plytki czy o to Ci chodziło?
[#55] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@JacK_Swidnik, post #54

Do dżoja są dołączane trzy sztuki wybrane przez klienta.
Obsługiwanych platform jest naprawdę sporo -> strona
[#56] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@szczupi26, post #55

Aktualizacja obsługiwanych sprzętów- jest już wsparcie dla NEC PC Engine a po przejściówce Turbografx-16
O pokrowcu też słuszałem ale zupełnie nie wiem jak wygląda sprawa zakupu i dystrybucji
[#57] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@szczupi26, post #55

To wiem mam wszystkie. Chodziło o kart usb widze ze jest larkowa recenzja zarówno pokrowca jak i adaptera usb. Niestety tylko pc
Mnie interesuje pi400
[#58] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@JacK_Swidnik, post #57

Na pewno działa joycart z pi400 z przejsciówką z retrofana bo kolega ma więc sądzę, że i z tą Larkową przejściówką na usb zadziała.
[#59] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@JacK_Swidnik, post #54

Napisałem “około” (z obserwacji) bo w cuda nie wierzę.

Pokrowiec jest na filmie yt u Larka - ogólnie, pisz do Larka jak czegoś nie wiesz.
[#60] Re: Joystick JOYCART dla Amigi i komputerów 8 i 16 bit ze złączem DB9!

@JacK_Swidnik, post #54

trochę dziwne jest to ze podajesz termin oczekiwania na produkt.nie będąc jego producentem. O tym chyba decyduje sam autor joya.

Larek regularnie bywa na lajwach u Borsuka i często pada pytanie "ile obecnie trzeba czekać na joycarta?" i ostatnio Larek podawał na kilku lajwach, że obecnie realizuje zamówienia z lutego 2023 ale na wiosnę tych zamówień było mniej więc powinno to ulec przyspieszeniu". Mam nadzieję, że to rozwiało Twoje wątpliwości? ;) A joycarta warto zamówić i poczekać na niego nawet te pół roku ;)
Co do pokrowców to ja bym ich tak nie określił bo to w zasadzie takie małe torby na joycarta, z fajnymi uchwytami, mogą służyć jako pokrowiec ale idealnie nadają się do przenoszenia czy zabierania ze sobą na zloty OK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem