kategoria: A2000/A3000
[#1] Tf 536
Wesołych Świąt! Kupiłem kartę tf 536 do Amigi 2000 i nie działa ide ,poza adapterem IDE do CF podłączanym bezpośrednio do karty, wszystko co podłączone przez taśmę nie działa.Co robić?
[#2] Re: Tf 536

@Grysia, post #1

jaki masz ks?
z nowym scsi.device w nim?
[#3] Re: Tf 536

@Grysia, post #1

Uszkodzona, niewłaściwa taśma ?
Zworki na dysku poprawnie ustawione ?
Jakie .device obsługuje dyski na tej karcie ?
[#4] Re: Tf 536

@Cezarykl, post #2

KS 3.2
[#5] Re: Tf 536

@Grysia, post #1

To IDE działa. Nie działa taśma, albo to , co do niej podpinasz. Masz inną taśmę? Jak masz imadło, to można spróbować naprawić taśmę przez docośnięcie wtyków (jeśli taśma rzeczywiście nie łączy)
[#6] Re: Tf 536

@Norbert, post #3

Zworki na master, podłączony jeden adapter Ide do cf przez adapter 2'5 do 3'5. Nie wiem jakie device obsługuje karta. Ten drugi adapter który podłączam bezpośrednio do karty działa.
[#7] Re: Tf 536

@Grysia, post #1

jak siedzi karta slot turbo ?
[#8] Re: Tf 536

@Dorian3d, post #7

Nie, siedzi w CPU na płycie, ale mam zamówiony relokator do tej karty w slot Zorro. Czekam na przesyłkę z Anglii od 9 grudnia bo tam strajki.
[#9] Re: Tf 536

@Grysia, post #8

a jaka karta cf ile gb
[#10] Re: Tf 536

@Dorian3d, post #9

2GB podłączone przez 2'5 bezpośrednio do karty działa, przez przejściówka 2'5 na 3'5 też adapter ide do cf tylko przejściówka cf jest na 3'5 i przez taśmę nie działa. Karta nie jest buforowana i to może być przyczyną, gdzieś to słyszałem.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 20:43:46 przez Grysia
[#11] Re: Tf 536

@Grysia, post #1

Karta TF miewa problemy z urządzeniami podpiętymi przez dłuższą taśmę. Ostatnio robiłem kilka rzeczy w karcie TF gdzie karta CF podpięta na taśmie 5 cm działała OK, ale na długiej (20 cm) taśmie siało błędami. Bufory na IDE były (jakby ktoś pytał). Jeśli na Twojej karcie ich nie ma, to można je dolutować... ale nie musi pomóc, bo kontroler w karcie TF jest generalnie kapryśny.
[#12] Re: Tf 536

@wali7, post #11

Taśma IDE 80 kabelków?
[#13] Re: Tf 536

@wali7, post #11

No tak, tylko u mnie jak podłącze coś przez przejściówkę 2'5 na 3'5 to nic nie działa tylko co chwilę się wiesza, po prostu dioda zasilania przygasa kilka razy aż wyłączę
[#14] Re: Tf 536

@Norbert, post #12

Tak wszystkie piny są, mam też taśmy w których jeden pin zaślepiony.
[#15] Re: Tf 536

@Grysia, post #13

A przejściówka 2.5/3.5 sprawna ?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 21:32:52 przez Norbert
[#16] Re: Tf 536

@wali7, post #11

te nowe taśmy są do bani trzeba szukać starych co mają grube żyły
[#17] Re: Tf 536

@Norbert, post #15

Nie mam jak sprawdzić ale już zamówiłem nową
[#18] Re: Tf 536

@Dorian3d, post #16

Jakoś z a600 nie miałem takich problemów, no chyba że z furią, ale to już inna bajka
[#19] Re: Tf 536

@Grysia, post #13

A jak podłączasz zasilanie? Złącze IDE 3.5" ma 40pinów i nie ma tam zasilania. Pokaż fotke jak masz podłączone.


ale na długiej (20 cm) taśmie siało błędami

U mnie działało na chyba 25cm.... A jak dolutować bufory, to trzeba pamiętać, żeby odlutować drabinki smd od dołu. Ja raz sobie wlutowałem, ale działało gorzej niż bez buforów. Później to poprawiono w FW

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 22:56:08 przez snifferman
[#20] Re: Tf 536

@snifferman, post #19

Do adaptera cf mam podłączone zasilanie przez mini molex, jeśli chodzi o to połączenie przez 2'5 3'5. Niestety nie mogę zrobić fotki bo na razie złożyłem Amigę i czekam na kartę Zorro aby podłączyć pod nią tf, i czekam też na przejściówkę 2'5 3'5
[#21] Re: Tf 536

@Grysia, post #20

A na tym adapterze CF są diody? Powinna być dioda power i być aktywna
[#22] Re: Tf 536

@snifferman, post #21

Tak są ale nie świecą
[#23] Re: Tf 536

@snifferman, post #21

Może to dlatego że jest w opisie przejściówka 2'5 na 3'5 jest przeznaczona do a600/1200 i ma jakieś układy, może jest potrzebna taka bezpośrednia bez żadnych układów. Jeżeli macie link gdzie można kupić taką przejściówkę to proszę napisać
[#24] Re: Tf 536

@Grysia, post #22

Jak power nie świeci to nie ma zasilania. Zrób zdjęcia i pokaż co masz i jak to jest podłączone.

Tylko nie jakieś rozmazane, tylko takie , żeby było widać co i jak.
[#25] Re: Tf 536

@Grysia, post #23

To nie ma znaczenia czy do a600 czy a1200.

Jakie dyski podpinasz (pojemność)
W jaki sposób sprawdzasz czy dyski widzi Amiga ?
[#26] Re: Tf 536

@snifferman, post #24

Ale to nie jest dioda power tylko aktywności dysku.
[#27] Re: Tf 536

@Norbert, post #25

No właśnie jak podłącze przez taśmę coś np ide- cf ale na kablu 3'5 to się nie uruchamia komputer tylko w kółko się resetuje i dioda power przygasa(w komp.)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 18:14:14 przez Grysia
[#28] Re: Tf 536

@snifferman, post #24

No właśnie jak podłącze przez taśmę coś np ide- cf ale na kablu 3'5 to się nie uruchamia komputer tylko w kółko się resetuje i dioda power przygasa, niestety nie mogę zrobić zdjęcia bo mam złożoną a2000, czekam na dostawę nowej przejściówki, i innych potrzebnych mi do Amigi rzeczy
[#29] Re: Tf 536

@Grysia, post #28

Dalej to samo czyli resetuje w kółko nawet guru nie ma. Sprawdziłem hyba 10 taśm na każdej to samo Ręce człowiekowi opadają. Może jak podłącze inna przejściówkę mam jutro do odebrania. A może jak podłącze tą kartę przez slot Zorro to coś da.
[#30] Re: Tf 536

@Grysia, post #29

Czy sama taśma IDE (bez dysku) podłączona do przejściówki też resetuje Amigę ?
Taśmę IDE 80pin też próbowałeś ?
Czy adapter 2.5/3.5 był sprawdzany na innym komputerze ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem