kategoria: A2000/A3000
[#31] Re: Tf 536

@Norbert, post #30

Nie sprawdzałem jutro to zrobię
[#32] Re: Tf 536

@Grysia, post #29

A może jak podłącze tą kartę przez slot Zorro to coś da.

Wątpie.

Ręce człowiekowi opadają.

Miałeś porobić zdjęcia. Piszesz, że nie działa, a nie pokazujesz jak podłączasz i nie widzimy co robisz źle.

Przejściówka 2.5" na 3.5" ma 4 piny zasilania(po stronie 44pin) i nie może zostać podłączona odwrotnie. Napewno podłączasz ją w dobrą stronę?
[#33] Re: Tf 536

@snifferman, post #32

Miałeś porobić zdjęcia.
Przecież pisał, że Amigę ma złożoną i nie da rady, ale w międzyczasie sprawdził 10 taśm i robił to tak szybko, że nie zdążył zrobić zdjęć, albo ma zewnętrzny dysk tylko z klauzulą 'nie fotografować'

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 00:23:50 przez AmiClassic
1
[#34] Re: Tf 536

@AmiClassic, post #33

Amigę ma złożoną i nie da rady, ale w międzyczasie sprawdził 10 taśm


No to miałem na myśli. Ja nie wiem czemu tych fotek nie ma w pierwszym poście. Już wiele razy było tutaj, że usterka była oczywista i fotka rozwiązała by problem instant. Chyba niektórzy lubią pisać na forum i dniami denerwować się, że nie działa. No i jeszcze odpowiedzi sprzeczne ze sobą.

A na tym adapterze CF są diody? Powinna być dioda power i być aktywna

Tak są ale nie świecą

Jak power nie świeci to nie ma zasilania.

Ale to nie jest dioda power tylko aktywności dysku.


Zdjęcia zmniejszają czynnik ludzki, ale też ostatnio pojawiła się moda na rozmazane i rozdzielczości 600x600

Grysia! Pomóż nam pomóc
2
[#35] Re: Tf 536

@snifferman, post #34

Proponuję taki układ: Kolega Grysia dzisiaj zamieszcza zdjęcia, a jak mu się to nie uda to dostaje 1 miesiąc bana za trolling.
8
[wyróżniony] [#36] Re: Tf 536

@recedent, post #35

Czy ten kontroler wymaga sterownika ehide.device do działania? W innych kartach TF jest wymagany.
[#37] Re: Tf 536

@Nightmare777, post #36

Nie wymaga, bo korzysta z wbudowanego w kick scsi.device
[#38] Re: Tf 536

@Nightmare777, post #36

ehide powstalo duzo pozniej niz tf536 :)

ogolnie tf536 to dosc fajna i bardzo tania karta. jak dziala to dziala wszystko, a jak nie dziala to nie dziala wcale :D

podpiecie do niej dysku nie sprawi nikomu problemu. jedyne co mozna pomylic to wpiac na odwrot tasme, ale wtedy pozostaje juz tylko podpiac ja odwrotnie i cieszyc sie... po prostu niczym sie to nie rozni od uzycia kontrolera w a600/a1200
[#39] Re: Tf 536

@recedent, post #35

a jak mu się to nie uda to dostaje 1 miesiąc bana za trolling.


Ja się obawiam, że to nie trolling tylko "stan świadomości i ograniczona percepcja"
Zwał jak zwał. Przy problemach w komunikacji bez zdjęć dalej nie pomogę. Trzeba zacisnąć zęby, zebrać się do kupy i nacisnąć pstryk na aparacie
[#40] Re: Tf 536

@snifferman, post #32

Przy przejściówce jest pin 1 a przy ide na karcie jest kropeczka, podłączyłem tak żeby pin 1 był przy kropce
[#41] Re: Tf 536

@recedent, post #35

Dzisiaj porobie fotki
[#42] Re: Tf 536

@snifferman, post #39

A jak czy dokupie kontroler buddha to się nie pogryzie z tf536
[#43] Re: Tf 536

@Grysia, post #42

Nie powinien, bo są obsługiwane za pomocą zupełnie innych sterowników.
[#44] Re: Tf 536

@recedent, post #35







[#45] Re: Tf 536

@Norbert, post #30

Tak sama taśma podłączona też resetuje Amigę, adapter dopiero co podłączyłem nowy.
[#46] Re: Tf 536

@Grysia, post #44


Zdjęcia zmniejszają czynnik ludzki, ale też ostatnio pojawiła się moda na rozmazane


Z szacunku dla innych użytkowników forum przemilcze, to co dalej chciałem napisać. Tobie chyba nie zależy na rozwiązaniu problemu, a mi już nie zależy, żeby ci pomóc. Jeśli masz jakąś niepełnosprawność i nie możesz zrobić czytelnych zdjęć to przepraszam i poproś kogoś, aby pomógł ci je zrobić.
9
[#47] Re: Tf 536

@snifferman, post #46

Ustawiłem rozdzielczość na maxa, taki mam telefon, czego nie widzisz? Z jednej strony taśma podpięta do karty tf przez przejściówka3'5 z drugiej strony do adaptera ide do cf z 3'5 wejściem do tego zasilanie adaptera cf mini molex
[#48] Re: Tf 536

@Grysia, post #47

Nie mogłem wysłać z laptopa, bo coś mi się net rozłączył. Zrobiłem fotke, żeby nie pisać drugi raz.

10
[#49] Re: Tf 536

@Grysia, post #47

Jest jakiś ukryty sens użycia przejściówki 2'5 na 3'5 w tym przypadku? Zrozumiałbym gdyby został użyty dysk twardy 3.5, ale do karty CF? Czego nie ogarniam?

@snifferman: OK
[#50] Re: Tf 536

@AmiClassic, post #49

Bo jeszcze na tej samej taśmie był(ma być dvdrw) na 600 było dobrze na tych samych taśmach.
[#51] Re: Tf 536

@Norbert, post #30

Sama taśma też resetuje Amigę
[#52] Re: Tf 536

@Grysia, post #45

Tak sama taśma podłączona też resetuje Amigę, adapter dopiero co podłączyłem nowy


CIEKAWE.
Sama taśma podpinana do portu IDE resetuje Amigę.

Znajdź dobre taśmy i przegladnij zlacze IDE czy nie ma tam jakiegoś zwarcia po podpięciu kabla itp.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 19:25:14 przez Norbert
[#53] Re: Tf 536

@Norbert, post #52

Też mi się to wydaje niedożeczne, ale nie próbowałam jeszcze taśm 80 bo w przejściówce są wszystkie piny a w mojej taśmie jest jedna zaślepiona , jest to technicznie niemożliwe.
[#54] Re: Tf 536

@Grysia, post #50

...ma być dvdrw...
A do czego chcesz tego używać w Ami?
[#55] Re: Tf 536

@Grysia, post #53

Eureka! Działa podłączyłem przez kabel 80 , i wylutowałem jeden pin z adaptera 3'5szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem