[#1] Pakowanie CDTV
Wysyłał ktoś z was paczką CDTV? Muszę ją wysłać na recap, ale obawiam się, że Inpost coś schrzani po drodze i zostanę ze złomem. Jakieś pomysły jak ją zabezpieczyć?
[#2] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Hey,
Ja wysyłałem Pocztą PL, folia bąbelkowa, karton w karton i dotarła cała i zdrowa.
[#3] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

jestem wrogiem wymiany kondensatorów na płytach 500 czy CDTV. natomiast kondensatory w zasilaczu CDTV wymień. Jeśli już się uparłeś na wymianie kondensatorów na płycie to wyślij tylko samą płytę. W miarę łatwa w demontarzu.
[#4] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

stropian 10 z 4 stron inaczej rozwala
[#5] Re: Pakowanie CDTV

@BenHur, post #2

to fuks

przykład od nas z forum









Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 11:10:30 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 11:10:57 przez Dorian3d
[#6] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #5

O cholera..
[#7] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #5

Rozpadła się ze starości. A tak serio wybrałbym pocztę zamiast InPostu i skrytki. Zawsze dochodziło całe, no i styropian obowiazkowo.
[#8] Re: Pakowanie CDTV

@BULI, post #6

Kiedyś mi InPost rozwalił iMaca G5 (ewidentnie komuś upadła paczka). Na reklamację napisali, że "produkt nie był w oryginalnym opakowaniu/nieadekwatnie zabezpieczony". Kurtyna.
[#9] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Zawiń w gruby koc i wsadź do odpowiednio większego kartonu jeśli nie masz innych pomysłów. Sprzęt rozwala się kiedy nie jest odpowiednio zapakowany.
[#10] Re: Pakowanie CDTV

@Kilos, post #9

Nie mam CDTV, ale czy tak trudno wyjąć z niej samo mobo? Do wymiany kondensatorów obudowa nie potrzebna.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 12:06:30 przez snifferman
[#11] Re: Pakowanie CDTV

@BULI, post #6

ta amiga to jest link

dramat
[#12] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Najrozsądniej będzie wymontować płytę główną.
A jeżeli zdecydujesz się na wysyłkę całej CDTV ,to pamiętaj o zabezpieczeniu napędu CD.W czasie transportu wewnątrz powinna być tacka caddy .
[#13] Re: Pakowanie CDTV

@snifferman, post #10

Nie trudno, ale niektórzy tego "nie czują". Z wysyłaniem samych płyt czy innych części urządzenia jest taki problem, że przy wyjmowaniu, podczas serwisu, przy ponownym montażu może coś pójść nie tak. Mając całe urządzenie po serwisie można od razu je sprawdzić co jest korzystne dla właściciela jak i serwisanta. Pozwala uniknąć różnych nieporozumień. Klient wysyła sprawne, lub nie sprawne urządzenie, dostaje z powrotem sprawne urządzenie. Proste.
Widziałem wiele pękniętych PCB modulatora... przy demontażu mobo w CDTV wyciągnięcie go w pierwszej kolejności to sprawa najważniejsza.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 13:10:06 przez Kilos
1
[#14] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #5

To co przedstawiają zdjęcia to istna masakra Dlatego albo ktoś ogarnia sam takie tematy jak wymiana kondensatorów lub szuka jakiegoś speca ale w miarę blisko od siebie i nie po to by wysyłka krótko trwała tylko by samemu dostarczyć swój sprzęt Ja do dobrego speca mam 135 km w jedną stronę szeroki uśmiech Dzięki Stoopi za pomoc przy Amigach i nie tylko
[#15] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Co do wysyłki, to odradzam wysyłania całej jednostki. Zrób tak jak masz pisane wcześniej - wyślij zabezpieczoną płytę.
Jeżeli wysyłasz komputer, uważaj z folią bąbelkową. Ona jest dobra do lekkich rzeczy, ale w upadek paczki, zamieni folię bąbelkową w zwykłą folię i to tak jakbyś owinął komputer w reklamówkę :(
A paczki są rzucane, spadają z taśm i trzeba się z tym liczyć.
[#16] Re: Pakowanie CDTV

@zbroy, post #14

ja zapakowałem a 2000 w styropian 1cm folia bąbelkowa , na to z każdej strony styropian 10cm folia bąbelkowa i to dałem do grubego kartonu , wysłałem do Anglii.
Kolega otwiera a tam na dole obudowy wgniecione jak by ktoś pięścią uderzył
naszczepcie nacisnął i wróciło do normalnego kształtu

czyli 15 cm ( z każdej strony) zabezpieczenia i tak dali rade a jak by było inaczej zapakowane

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 14:20:16 przez Dorian3d
[#17] Re: Pakowanie CDTV

@recedent, post #8

g5 też mi rozwalili nity pękły podczas podróży .
skleiłem klejem do metalu i jest okej





Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 14:26:32 przez Dorian3d
[#18] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #16

Ja ostatnio kupiłem A2000 na allegro to po otworzeniu włącznik w zasilaczu się rozleciał na małe części więc miałem chwilę puzzli jak to wszystko znaleźć między kulkami styropianowymi i złożyć do kupy.
[#19] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #17

Tak, obudowa wygląda pancernie, ale uchwyty to "pięta achillesowa" tej konstrukcji. Przywalisz - puszczają nity. Ja kiedyś próbowałem kleju do metalu, ale zaraz po zdjęciu zacisku blacha się z powrotem odkształciła. Teraz po prostu przewiercam i nituję na nowo.

P.S. Jednoprocesorówka z tego typu chłodzeniem? To jest 1,8 GHz czy 1,6 GHz?
[#20] Re: Pakowanie CDTV

@recedent, post #19

Power Mac G5 1.8 dałem 40 euro grafika i dysk w zestaw

Koleś miał go od nowości
super stan

Ja kiedyś próbowałem kleju do metalu, ale zaraz po zdjęciu zacisku blacha się z powrotem odkształciła. Teraz po prostu przewiercam i nituję na nowo.

umie rozwalili tylko 2 nity w transport

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 15:56:15 przez Dorian3d
[#21] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

CDTV? Muszę ją wysłać na recap

Kiedyś pamiętam, że była opcja dopłaty za naklejkę ostrożnie
plus jakieś ubezpieczenie na określoną kwotę.
Ale to gra nie warta świeczki, tzn. kondki w A500/CDTV są
na tyle trwałe, że przetłuczenie Amigi, żeby je wymienić
nie dodaje się.
Może ewentuanie w zasilaczu, ale to tez rzadkość.
[#22] Re: Pakowanie CDTV

@mmarcin2741, post #21

Kiedyś pamiętam, że była opcja dopłaty za naklejkę ostrożnie

to kity nic nie daje i na poczta więcej kasy za to jest
[#23] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Wysyłałem 2 razy i 2 razy z sukcesem
[#24] Re: Pakowanie CDTV

@nekroskop, post #23

1
[#25] Re: Pakowanie CDTV

@nekroskop, post #23

Kiedyś kupiłem a500 z monitorem i wszystko doszło w nienaruszonym stanie. Nie było jakoś super zapakowane ale DHL dał rade. W sumie to już dwa 1084 crt przetrwały dostawe do mnie.

Kiedyś też wysyłałem A1200 do recapu i naprawy. Rozbieranie, wysyłanie i czekanie zaczęło mnie irytować i kupiłem sobie chińskie narzędzia i od tamtej pory sam sobie grzebie. Okazało się to bardziej interesujące niż samo używanie Amigi.
[#26] Re: Pakowanie CDTV

@recedent, post #24

Historyjki... Ja od lat dostaje i odsyłam tygodniowo co najmniej kilka paczek ze sprzętem audio gabarytów minimum takich jak np. CDTV o wadze 5 - 30kg, często o znacznej wartości i nic... się nigdy nie rozwaliło. Oczywiście zdarzyło się, że dostałem gruz, np. A2000 z allegro zapakowane tak żałośnie, że wstydził bym się reklamować to u przewoźnika. Pakowanie to jest coś czego szczerze nienawidzę, mdli mnie na samą myśl, że to jest już ten moment kiedy trzeba zapakować, wydrukować etykietę i zamówić kuriera, ale co zrobić kiedy trzeba to zrobić, a jak już robić to najlepiej robić to dobrze.
1
[#27] Re: Pakowanie CDTV

@Stoopi, post #3

Prawdopodobnie przez takich wrogów dostałem jedną płytę od CDTV, którą komuś podarowałem potrzebującemu (naprawił sobie), a inna CDTV kupiona z OLX, już się nie włączyła drugi raz po miesiącu. Z jakiegoś powodu spalił się układ U75 i nie działał wyświetlacz, bo wylał jeden z kondensatorów. Fizyki i czasu nie oszukasz, albo wymieniasz, albo często kontrolujesz.

Na bank wysychają kondensatory w CDromie, dwa ledwo rozkręcające się naprawiłem poprzez taką wymianę (nawet jest to wspomniane na EAB), a w zasilaczu nowe kondensatory często piszczą/szumią.
[#28] Re: Pakowanie CDTV

@Ralpheeck, post #15

Folia bąbelkowa chroni lepiej niż styropian przy upadkach, kiedy jest jej odpowiednia ilość, owinięcie czegoś takiego jak CDTV dwoma warstwami folii bąbelkowej to akurat za mało.
[#29] Re: Pakowanie CDTV

@san_u, post #28

To sobie zrób z niej kask motocyklowy.
1
[#30] Re: Pakowanie CDTV

@san_u, post #28

bzdura

cała elektronika jest pakowana w styropian telewizory ip

albo wydmuszki do jajek albo styropian widział program w telewizji



Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 18:41:18 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem