[#31] Re: Pakowanie CDTV

@Ralpheeck, post #29

A ze styropianu sobie zrobisz?
[#32] Re: Pakowanie CDTV

@san_u, post #31

Widziałem kiedyś test, gdzie porównali skuteczność folii babelkowej i styropianu. Okazało
się, że folia najlepiej ochroniła wyrzucony z pędzącego samochodu telewizor.
Wiadomo też, że musi być odpowienia ilość warstw folii, bo jedna nic nie da.
[#33] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #30

A próbowałeś kiedyś coś zawinąć grubo w taką folię?

Styropian używany jest po to, by opakowanie było sztywne (przy TV nie ma innej opcji, by nie uszkodzić ekranu), ale nie tłumi wstrząsów tak dobrze. Drobniejsza elektronika, która nie wymaga konstrukcji wzmacniających karton, nie jest zawsze pakowana w styropian, tylko np. średnio twardą gąbkę albo inne elastyczne rozwiązania (drukarki strumieniowe za 30tsy.zł u mnie w pracy nie przychodzą w styropianie, tylko w grubym kartonie i szkielecie wykonanym z średnio twardej gąbki - chyba nie oglądali programu w TV).



Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 19:33:49 przez san_u
[#34] Re: Pakowanie CDTV

@Dorian3d, post #30

Żadna bzdura tylko trzeba mieć trochę wyobraźni. Jeśli ktoś myśli, że jak owinie dwiema warstwami 10-cio kilogramowy klocek i to wystarczy to życzę powodzenia. W zależności od wagi minimum 5-cio centymetrowa warstwa i dalej im ciężej tym grubiej. Do wypełnienia można użyć prawie wszystkiego, od gazet po szmaty, kwestia estetyki... Dostawałem sprzęt owinięty w grube koce, zabezpieczenie pierwsza klasa.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 19:44:38 przez Kilos
[#35] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

A gdyby wsadzić w duży karton, wcześniej w folię, a pomiędzy piankę montażową?pomysł
[#36] Re: Pakowanie CDTV

@KM_Ender, post #35

Może chciałeś zażartować, ale widziałem filmik, na którym w taki sposób robili formę do kartonu. Nakładali na pakowane urządzenie folię, nakładali piankę, zamykali karton na chwilę i za chwilę mieli idealnie dopasowaną formę.
[#37] Re: Pakowanie CDTV

@san_u, post #36

Do tego trzeba mieć dużą wprawę w robieniu pianką. Jak przesadzisz, to będziesz mieć planetę Jowisz po środku pokoju.

A do pakowania, moim zdaniem, najlepsze są "chrupki" styropianowe. Można tym szczelnie obsypać towar z każdej strony, a jednocześnie to wypełnienie jest optymalnie elastyczne. Nie to, co twardy styropian.
[#38] Re: Pakowanie CDTV

@zbroy, post #14

Może inaczej. Czy jest ktoś ze Śląska kto zajmie się recapem CDTV?
[#39] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #38

Ja kojarzę, że chyba Stachu100 jest ze Śląska, kiedyś przerabiał karty 040 na 060, może i recapem, by się zajął.
[#40] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Loteria - absolutnie nie wysyłałbym całej CDTV (ciężki i drogi sprzęt), w dodatku nie potrzebującej krytycznie/wcale(?) recapu. Co innego jej pilot
[#41] Re: Pakowanie CDTV

@Jacques, post #40

w dodatku nie potrzebującej krytycznie/wcale(?) recapu.

zasilacz i napęd cd potrzebuje recapu,
szczeg. gdy czesto nie chce się "odpalać CD"
1
[#42] Re: Pakowanie CDTV

@Cezarykl, post #41

Się pakuje, się ma.
[#43] Re: Pakowanie CDTV

@cheslavic, post #1

Ja wysylalem CDTV po naprawie za granicę... kurierem... z naklejeczkami ...ostroznie szklo.... ale solidnie zapakowalem... styropian+ folia,karton...... ale to zawsze ryzyko.... ja inpostu kurierem dostalem juz 2x przesylki .... raz byl karton w harmonijke.. mimo tasm z napisem Fragile.... chyba polscy kurierzy nie kumaja angielskich napisow.... a raz przesylke z napisem " Do not bend" włożoną na 4 mimo usztywnień... i z mokrym odciskiem buta.... na szczęście dostałem pelen zwrot kasy.... ale jak kupowalem duza amige to przyszla zapakowana ...w pościel.... styropiany... na cebulke.... mięciutko jej bylo po drodze... w tej poscieli zwlaszcza.... ale paczka solidnych rozmiarów...
2
[#44] Re: Pakowanie CDTV

@Stoopi, post #3

jestem wrogiem wymiany kondensatorów na płytach 500 czy CDTV. natomiast kondensatory w zasilaczu CDTV wymień.


W CDTV koniecznie warto wymienić kondensatorek w pilocie - wylewają i odcinają zasilanie, więc jeśli przestał działać, to wiadmo co jest przyczyną.
Padają też te malutkie kondensatorki w napędzie CDROM i tu znowu jeśli nie czyta płyt, to często one są przyczyną.
W zasilaczach warto wymienić dla świętego spokoju.
[#45] Re: Pakowanie CDTV

@misha, post #44

1. Pilot i inne peryferia (trackball, mysz, klawiatura) - Smd na 90% są wylane, tht tez wysychają
2. Zasilacz .... jeden jest tam zamaskowany szarym glutem
3. Sensor IR w przednim panelu tez ma kondensator pob blachą
4. CDRom ma trochę... w tym bipolary
5. Karta video
6. Na koncu plyta główna
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem