[#1] PiStorm32 Amiga 1200
Witam wszystkich. Zamowilem wspomniany akcelerator i chcialbym sie dowiedziec co o nim myslicie. Wersja Lite z Pi 3A+

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 15:52:08 przez Elvis
[#2] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #1

A jak myślisz ile osób z tego forum już ma go w łapkach i przetestowało? :)
[#3] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #2

Nie na to liczylem. Poprostu opine o przynajmniej teoretycznych mozliwosciach.
[#4] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #1

Myśle, że to jest słuszna koncepcja :)
Powinno dać sie przeportować sporo gier z lat 90tych...
Mogłby powstać OS 3.x dla takiej konstrukcji wykorzystujący wydajność Pi3/4... Ja czekam jeszcze na wersje dla A4k...
1
[#5] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #1

Najbardziej liczę na RTG, zobaczymy czy się nie zawiodę. Karta rozwojowa, w przyszłości na pewno powstaną nowe udoskonalenia, dodatkowy atut to na pewno cena, w porównaniu z takim Vampirem czy Ice Drakem.
[#6] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Atryda, post #5

No ja tez licze na RTG no i z filmiku wyglada to niezle. Tylko nie moge nigdzie doczytac jak z internetem.
https://www.youtube.com/watch?v=8BBU48cLuUc&t=880s
[#7] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #3

Wyniki praktyczne już są, na YT np. Simo i Capt. LeChuck. Naleźy tylko przypomnieć, że to WIP. Na ten moment jest ... powiedzmy, że domknięty projekt hw. A soft jest cały czas udoskonalany, aktualnie wsparcie dla Pi4 można by nazwać wczesną betą.
[#8] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #6

Na Discordzie pisze że wi-fi w fazie rozwoju.
[#9] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #7

Jednym slowem gorzej byc nie moze
Moze doczekamy sie slynnego ostatnio Dooma 3 pomysł
[#10] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #9

Raczej nie, w klasyku nie ma shaderów, a ogółem ogarnięcie sterownika do VideoCore by miał rzeczywiście ręce i nogi to nie jest trywialna sprawa, głównie ze względu na to, że to akurat (o ile dobrze pamiętam) nie jest funkcjonalność objęta pełną dokumentacją i otwartymi źródłami.
[#11] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #9

na amidze jest quake 3 :)
[#12] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #10

A bez Amigowej kuli u nogi, na samym Pi 3A+ Doom3 nie pójdzie? Na Pi4 widziałem, ze działa, nawet chyba lepiej niż na A5000.
[#13] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Atryda, post #5

Pytanie moze glupie ale czy gry i programy AGA beda dzialac?
[#14] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Aniol, post #12

Na Pi 3 niektórym działa timedemo 2fps niektórym aż 8fps, więc słabo. Czy działa na Pi4 lepiej niż na X5000 nie wiem bo nigdzie nie widziałem wyników timedemo.
[#15] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #13

Czemu miałyby nie działać? Będą działać na wyjściu rgb/tv ... pistorm działa jak karta turbo (i ewentualne dodatkowe peryferia jak kontroler scsi dla obrazów dysków). Nic co miałoby w jakiś konkretny sposób bruździć w działaniu układów specjalizowanych.
[#16] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #13

Będą działać przez wyjście RGB.
[#17] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #15

To do bani ze nie przez HDMI. Ale jak inaczej mialoby to dzialac. No coz...

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 21:05:50 przez Elvis
[#18] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #17

będą przez HDMI jak odpalisz sobie emulator Amigi ;)
[#19] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #13

Z tego co zdążyłem potestować PiStorm 3A+ @ emu68k z Amigą 500, to jest całkiem dobrze z działaniem WB i niektórych gier lub programów, aczkolwiek "potestować" to nie to samo co "poużywać", no i odnosi się to do RTG i OCS a nie AGA ale co do zasady nie widzę specjalnie różnicy, tj. powinny działać.

Gdzie dokładnie zamówiłeś PiStorm32 w zestawie z RPi?
[#20] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@mccnex, post #19

Na Retropassion w zestawie ale anulowalem zamowienie.
[#21] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #20

RetroPassion i tak zaopatruje sie u mnie w pistorm32-lite również.
1
[#22] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Architect1200, post #21

Zastanawia mnie czemu autor nie zrobi dongla łączącego Alice ze złączem kamery na Pi...
Przy pracy bez RTG, Pi działało by jak upscaler z tym samym wyjściem HDMI...

Taka moja luźna hipoteza...
[#23] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #22

Alice nie produkuje obrazu.
[#24] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@wali7, post #23

Ależ błąd. Oczywiście chodzi o Lisa. OK
Dzięki za czujność szeroki uśmiech
[#25] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Architect1200, post #21

Kiedy bedzie u was w sprzedaży i jak duzo sie pojawi w pierwsze parti ?
[#26] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #24

Teraz lepiej :)
Ale w jakim formacie jest przesyłany obraz z kamery w RPi? To aby nie jest jakiś bardziej współczesny format z danymi cyfrowymi przesyłanymi szeregowo? Bo Lisa produkuje po prostu po trzy 8-bitowe liczby określające wartość składowych RGB kolejnych pikseli, do tego sygnały synchronizacji, wszystko równolegle na osobnych liniach. Tyle że takie rozwiązanie powstało, nazywa się RGB2HDMI, i w przypadku AGA brakuje linii wejściowych w RPi do obsłużenia tego.


Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 16:24:37 przez wali7
[#27] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@wali7, post #26

Dlatego nie robi się tego na RPi tylko dedykowanym małym FPGA i ten sygnał można puścić MIPI-CSI czy innym ustrojstwem. Zresztą Claude zalążek takiego interfejsu tyle że dla OCS pokazał.
[#28] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #27

Oczywiście, jak użyjesz układ z odpowiednią ilością wejść, to się będzie dało. W końcu IndivisionAGA jakoś działa.
Zresztą na RPi też by się dało, wystarczyłoby dane RGB wysyłać o połowę mniejszą ilością linii, za to z dwa razy większą częstotliwością, RPi by sobie z tego złożył obraz z powrotem. Do zrobienia, prosty układ wrzucający górną, albo dolną połówkę danych, sterowane poziomem logicznym sygnału zegara. No i odpowiednia przeróbka softu RGB2HDMI. MIPI-CSI niepotrzebne, bo dane i tak już byś miał w RPi (jeżeli mówimy o RGB2HDMI).
No chyba, żeby zrobić prosty układ konwertujący z linii między Alice i Lisa i to wrzucić do MIPI-CSI i spróbować ożenić to z PiStormem. Czemu nie.
[#29] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@druzil28, post #25

Kiedy bedzie u was w sprzedaży i jak duzo sie pojawi w pierwsze parti ?

Juz by były na sklepie, ale odebraliśmy paczkę ze złączami 2x20 z błędną wysokością, i dopiero ruszymy weekend ze sprzedażą, teraz na sklep trafia 50 szt. następna partia będzie koło 150 szt.
2
[#30] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Architect1200, post #29

Bedzie mozliwa wysylka za granice?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem