[#1] CaffeineOS i WIFI
Cześć,
Czy komuś z was działa wifi w caffeineOS pod pistorm32?
Kupiłem Thomsona SpeedTouch 110 ale nie wiem czy ja cos zle robie czy to po prostu ma nie działac
W menu kontekstowym ustawiłem vlan i haslo tak aby sie zapisało w wireless preference.
Siec jest skonfigurowana na WPA-PSK Enkrypcja TKIP
W menu kontekstowym ustawione jest miami jako default ale mozna tez wybrac roadshow (demo). Sterownik ustawiam prism2.device
Odpalam opcje "online" w menu kontekstowym. Karta sie wykrywa (zapala sie power) i miga dosłownie raz active. W coffeine out konsoli widac ze startuja te wszystkie niezbedniki ale za chwile mowi ze ma timeouty do neta i konczy sekwencje. Wydaje mi sie ze karta nie próbuje odszukac wifi i to jest problem.
Mozecie nakierowac co jest nie tak ?



Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 22:12:46 przez druzil28
[#2] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #1

Na początek (dla testu) użyj sieci bez zabezpieczenia.
[#3] Re: CaffeineOS i WIFI

@Norbert, post #2

A jak pominąć Hasło ? Bo upiera się aby jakieś podać. Jak powinien wygladac plik ? Znalazłem na forum jakieś przykłady ale nie za bardzo widać różnice w działaniu wiec może zle go buduje
[#4] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #3

Pobawiłem sie tym plikiem i mam cos w ten desen
network={
ssid="SnowSnow"
key_mgmt=NONE
}

Ale to nic nie zmienia, wydaje mi sie ze karta w zaden sposób nie skanuje dostepnych sieci.
Czy przypadkiem pistorm32 nie blokuje portu pcmcia ?
[#5] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #4

Użyj tego do podglądu mocy sygnału.
https://aminet.net/package/util/app/WiFiSignal

Jak wygląda log jeśli sieć jest niezabezpieczona ?
[#6] Re: CaffeineOS i WIFI

@Norbert, post #5

Praktycznie identycznie jak poprzednio, rozni sie poczatkowymi wpisami. Jest to dla mnie dziwne bo to polecenie bez werbose nic nie wypluwa a powinno chociaz ta poczatkowa linie z informacja ze cos robi. U mnie po prostu polecenie wisi i nic nie wypluwa.
I teraz nie wiem czy problem jest białkowy, czy to cos z amiga i jej portem bo nigdy pcmicia nie uzywalem. Karte tez wczoraj kupilem wiec cholera wie czy ona na 100% pewna, a w dodatku nie wiem czy kombo z pistormem tez swojego nie robi.
Chyba zaczne od poczatku i sprawdze czy slot w ogóle działa ok z jakims adapterem cf
[#7] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #6

Zupełnie tego nie rozumiem ale to chyba jakis problem z karta.
Raz na jakis czas, potrafi sama z siebie przejsc do kolejnych kroków i nawet skanuje pozostałe sieci. Niestety w wiekszosci razy karta jakby wiesza sie ma tym samym co w pierwszym zdjeciu z postow wyzej.






Jakies pomysly?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 21:05:58 przez druzil28
[#8] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #7

Jak czasami dziala to moze byc tez jakis blad programowy w sterowniku kartt albo w emu68. Ogolnie to powinienes najpierw sprawdzic sama karte bez emu68. Ewentualnie na Amidze z MMU, zeby sprawdzic czy nie ma bledow pod Enforcerem lub podobnym programem.
[#9] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #7

Miałem tà kartę.

Chyba nie obsługuje WPA2.

Co nie zmienia faktu, że u mnie dało się skonfigurować.
[#10] Re: CaffeineOS i WIFI

@_DiskDoctor_, post #9

Ale ja lece na WPA. Zreszta to nie ma zadnego znaczenia bo ona sie wiesza zanim znajdzie sieci.
A do czego jest cardpatch i cardreset? Wprawdzie wpisałem to do ss ale nie widze zadnej roznicy w dzialaniu z tym i bez
[#11] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #10

Karta SpeedTouch 110 działa tylko z WPA/TKIP. Ustaw router w tryb B/G lub B/G/N.
Nie należy ustawiać routera w trybie mixed mode.
Port PCMCIA działa z PiStorm32 i działa zarówno z kartami WIFI jaki i ETH.

WIFI Signal nie zadziała z najnowszym sterownikiem Prism2v2

Zadziała ze starszą wersją Prism 1.7

Spróbuj się połączyć z otwartą siecią za pomocą starszego sterownika Prism 1.7
1
[#12] Re: CaffeineOS i WIFI

@Sir_Lucas, post #11

Router mam ustawiony poprawnie ale to nie ma znaczenia bo on nawet sie z nim nie łaczy, zawiesza sie prawie zawsze na
"supplicant port status unauthorized"
Wersja prism jakiej uzywam to 2.8
Mam jeszcze w devs/networks/prism2.device2_7 ale nie wiem jak jej uzyc. Jak wpisuje Wirelessmanager prism2.device2_7 to krzyczy ze nie moze odszukac urzadzenia.
Nie wiem czy wystarczy nadpisac nia wersje 2.8 , w output nie widac jakiej uzywa wersji wiec nie za bardzo mam jak zweryfikowac.
Sprawdze jeszcze ta wersje 1.7
[#13] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #12

Działa. Odpaliłem na 1.7 na razie z telefonu ale poszło od strzała.
Czy to jest dobry wynik (~700 KB/s ) ? Bo nie wiem czy mam jeszcze grzebać




Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 14:00:58 przez druzil28
2
[#14] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #13

700KB/s z Thopsonem to jest całkiem dobry wynik. Czy to z MiamiDX? Jeśli tak to wynik wręcz rewelacyjny.
Z Roadshow powinno być ponad 1MB/s.
1
[#15] Re: CaffeineOS i WIFI

@Sir_Lucas, post #14

tak, to z MiamiDX
A czy te karty orinoco gold sa moze szybsze od thompsona?
[#16] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #15

Nie, Orinoco i Thompson mają takie samo wsparcie tylko dla WPA/TKIP i hardware'owe szyfrowanie. Szybkość będzie taka sama. 700KB z MiamiDX to bardzo dobry wynik. Z Roadshow będzie o jakieś 30 - 40% szybciej.
[#17] Re: CaffeineOS i WIFI

@Sir_Lucas, post #16

Dziękuje za porady. To juz nie kombinuje z kartami i zostawiam jak jest :)
1
[#18] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #17

Gdyby kogoś interesowało to na 3comie ethernet mam wynik 830kB/s
Proto miamidx


Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 19:47:12 przez druzil28
1
[#19] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #18

P.S. Co to jest CaffeineOS??
[#20] Re: CaffeineOS i WIFI

@_DiskDoctor_, post #19

System dla pistorm
1
[#21] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #20

Hmm, kolejna zagłostka. Kupiłem na olx 3c etherlink III , model 3c589D-Combo i niechce zadziałac mimo ze jest na liscie wspieranych przez sterownik.

Cardinfo zgłasza karte, wiec amiga jest swiadoma jej obecnosci, tyle ze nie negocjuje połaczenia i nie pobiera IP.
Spotkał się ktos z tym ?
[#22] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #21

Czy masz poprawny kabelek do karty? Nie wszystkie kable działają pomimo, że pasują do gniazda w karcie.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 11:04:11 przez Tomski
1
[#23] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #21

MAC karty jest wykrywany ?
Jak jest jeśli wstawisz stałe IP, bramę i DNS ?

Nie masz dostępu do jakiego laptopa z PCMCIA ?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 11:22:58 przez Norbert
[#24] Re: CaffeineOS i WIFI

@Norbert, post #23

Kabelek jest chyba dobry bo uzywam go do pceta i normalnie działa.
Niestety nie mam zadnego innego urzadzenia z pcmcia aby sprawdzic sama karte gdzies indziej niz w amidze.
Na tych samych ustawieniach inna karta 3c etherlink3 589 działa od razu

Sa jakies jeszcze inne polecenia dotyczace pcmcia ? bo cardinfo zgłasza mi tylko jedna linie z nazwa urzadzenia a zauwazylem ze niektorzy maja tam znacznie wiecej informacji
Czy przez to ze ona jest combo to moze miec jakies inne id niz 0? Bo moze inicjuje sie nie na tym złączu ?
Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 11:55:41 przez druzil28

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 12:05:33 przez druzil28
[#25] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #24

Kabelek jest chyba dobry bo uzywam go do pceta i normalnie działa.


Chodzili o kabelek między kartą PCMCIA a kablem LAN

MAC karty jest poprawny ?
Stale IP, bramę i DNS sprawdzałeś ?

Router wykrywa podłączone urządzenie (karte LAN pcmcia )?
[#26] Re: CaffeineOS i WIFI

@Norbert, post #25

Nadałem ip z palca i nic nie zmieniło. Router nie wykrywa połączenia ale on to robi dopiero jak zainicjuje karte.
Kabla od pcmcia nie jestem pewien bo ta karta to kombo a ja dostalem złacze tylko z portem ethernet. Ale oznaczony jest jako 3 com.
Jak sprawdzić maca karty?
[#27] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #26

Jak sprawdzić maca karty?


Można sprawdzić w Miami/DX
[#28] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #26

Na kabelku, który podłączasz masz napisany numer tego kabelka. Jaki on jest? Jak dobrze pamiętam to działać powinien ten 07-0405-000(jak się mylę to poprawcie proszę, osoby mające takie karty sieciowe). Jak masz inny numer to tu może być problem.

Tutaj masz informacyjnie jak ten numer wygląda - zrób powiększenie obrazka kabelek
[#29] Re: CaffeineOS i WIFI

@Tomski, post #28

Mam
foxconn 07-0408-000 i w drugim rzędzie poniżej 0049
[#30] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #29

No to tutaj może leżeć problem. Kiedyś miałem tych kart serii 3com589 do Amigi sporo i z tego co przetestowałem to m.in. działa ten kabel 07-0405-000 - jak dobrze pamiętam. A było to sporo czasu temu. Z innymi był kłopot, tzn nie działały. Pisałem też pewno o tym na PPA, teraz na szybko nie mogę znaleźć tego/tych postów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem