[#31] Re: CaffeineOS i WIFI

@Tomski, post #30

Ja juz odszukałem te posty. No trudno 30 pln poszło w piach :)
[#32] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #31

Kabelek - dongle - jest raczej trudno zdobyć(chyba, że fartem w Polsce na znanych portal aukcyjnych), a jak uda się go zdobyć to zapłacisz za niego więcej niż za tę kartę. Pamiętam, że kupowałem je na ebay'u w stanach i stamtąd ściągałem przez znajomego. Inaczej to nie było opłacalne i nie dla jednej sztuki lecz dla kilkunastu kabli. Szukaj a znajdziesz. U nas jeden z forumowiczów też miał/ma te karty. Daj ogłoszenie w dziale Giełda. Może się odezwie jak będzie miał.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 13:55:05 przez Tomski
[#33] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #1

Przed chwila zadzialalo od pierwszego kopa. Musze tylko popracowac nad czcionkami pod NetSurf, teksty czytane maja polskie czcioni, a gdy pisze tego posta, to nie.
Karta wi-fi PCMCIA - LINKSYS Instant Wireless WPC11 ver.3.
Cale oprogramowanie jest w CaffeineOS.
[#34] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #1

Coś faktycznie z Thomson SpeedTouch 110 jest chyba nie do końca ok pod CaffeineOS. Postawiłem dedykowany router na Mikrotik. Tylko "B". Kanał sztywno "1". 20 MHz. Bez mixedmode. Sieć otwarta. DHCP aktywny. Sama karta WiFi włożona do laptopa z PCMCIA z tym routerem działa ok. Amiga widzi nazwę karty i MAC. Tool od sygnału widzi sieć. Przetestowane obydwa stosy - Miami i Roadshow. Karta nie zawsze się łączy z Mikrotikiem a jak się połączy to często nie pobiera adresu IP. Jak pobierze potrafi po czasie np 5-10 min już nie można pingować Amigi. Pomaga reboot i za którymś razem zaskakuje i działa.
[#35] Re: CaffeineOS i WIFI

@pong777, post #34

Ja odpuściłem temat z Thomsonem, nie chciałem zostawiać sieci open. Teraz używam zwykłą sieciówke 3Comm która działa bez zająknięcia.
[#36] Re: CaffeineOS i WIFI

@druzil28, post #35

Witam wszystkich

U mnie na wszystkich wersjach prism zatrzymuje się na komunikacie "checking Network and Setting SMTP clock... Just a moment", potem jakiejś chwili pisze "Mmm... this is taking too long... Retrying...", po chwili "Please wait!" po czym "Nop! Something is wrong! Please wait for successful connection or alert!".
Staryje od nowa stos MIAMI, jeszcze raz to samo i zawiesza system.
Na karcie świeci się POWER i czasami zamiga ACTIVE.
Jakies sugestie szanownych kolegów?

pozdrawiam serdecznie



Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 00:41:46 przez borsuk47
[#37] Re: CaffeineOS i WIFI

@borsuk47, post #36

Prism w jakiej wersji ?
Spróbuj starszej.
Cardpatch, cardreset używasz ?
[#38] Re: CaffeineOS i WIFI

@Norbert, post #37

Wyglada na to samo co miałem, card patch i reset do ss, prism 1.7 , wszystko na open w routerze i powinno ruszyć

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 08:09:12 przez druzil28
[#39] Re: CaffeineOS i WIFI

@Norbert, post #37

W CaffeineOS są wersje 2 coś. Ja ściągnąłem 1.7 z aminetu. Pomiędzy wersjami prism są rzeczywiście różnice w reakcji, które polegają na różnych czasach reakcji. Na wersjach 2 coś system się wiesza, na 1.7 nie wiesza się system, coś tam se robi, ale można z ami korzystać.
[#40] Re: CaffeineOS i WIFI

@borsuk47, post #39

zarowno na A600 jak i A1200 przy pobieraniu plikow potrafi sie calkowicie zawiesic, przynajmniej u mnie tak sie teraz porobilo przy najnowszej wersji caffeine
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem