kategorie: A1200, Mediator
[#1] Mediator + SATA
Na Aminecie pojawil sie sterownik dla dyskow SATA ktore mozna wpiac przez odpowiednia karte do Mediatora.
link
Sprawdzal moze ktos juz jak to sie zsprawuje?
1
[#2] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #1

ale nie wystartujesz z tego systemu
[#3] Re: Mediator + SATA

@Dorian3d, post #2

Wiem. Ale jako dodatkowy dysk moze sie przydac.
1
[#4] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #1

ja sprawdzałem kiedyś od tego samego autora sterownik kontrolera SCSI na PCI i działał :)
[#5] Re: Mediator + SATA

@Pawelek, post #4

A mozesz cos opowiedziec o transferach?
[#6] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #5

A mozesz cos opowiedziec o transferach?



Miałem. Transfer poniżej 2mb/s
[#7] Re: Mediator + SATA

@Wankowicz, post #6

Miałem. Transfer poniżej 2mb/s

Uuuu.... To bieda straszna. Liczylem na wiecej. Moze jakby Elbox to napisal to pociaglo by chociaz z 15MB/s
[#8] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #7

może kontroler był wolny scsi też tak mogło być
[#9] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #7

Ja bym się nie spodziewał za wiele skoro to tylko PIO mode.
1
[#10] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #7

Nie da się za bardzo nic tym zrobić. Winne są tutaj amigowe karty turbo. Przy prezentacji "legendarnego" dragona pan z elboxu tłumaczył dlaczego. Innym rozwiązaniem była by karta turbo 68k wpinana do mediatora ale takich kart nie ma.
1
[#11] Re: Mediator + SATA

@Wankowicz, post #10

Innym rozwiązaniem była by karta turbo 68k wpinana do mediatora ale takich kart nie ma.

I az dziw ze w dzisiejszych czasach nikt sie jeszcze nie pokusil o zrobienie takowej.
1
[#12] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #11

może Pistorm PCI ;)
[#13] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #5

w przypadku kontrolera PCI AHA-2940UW (aic78xx.device) SysInfo4 podawał wtedy ~2,4 MB/s,
więc ten sterownik do SATA pewnie będzie chodził podobnie
[#14] Re: Mediator + SATA

@Phibrizzo, post #11

AmigaOS musial tez byc dopasowany.
[#15] Re: Mediator + SATA

@Dorian3d, post #2

A nie da sie zu zaladowac pci.library i drivera jako resident module? Jakby z tym zabootowalo to mozna kickstarta zrobic z libami i by my moze startowalo. Lub w jakiegos flash wrzucic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem