[#1] Przewód / wtyk do myszy
Chcę przerobić sobie myszkę/trackball'a z PC do Amigi 600. Mam wszystko co trzeba oprócz przewodu z wtykiem. Przedłużacze / "zestawy naprawcze" z Ali mają dwie wady: są czarne i za grube. Patent z patchcord'em w wersji slim załatwia sprawę przewodu ale jasnych wtyków z obudową i osłonką nigdzie nie widzę. Bywają też takie pady, które w zależności od serii podobno mogą mieć cienkie przewody ale to trochę ruletka.

Stąd moje pytanie, czy ktoś może przerabiał z powodzeniem ten temat? Plan jest taki aby zrealizować to elegancko (pod kolor) i za rozsądne pieniądze.
[#2] Re: Przewód / wtyk do myszy

@majster, post #1

Temat przerabiałem i niestety nie znalazłem dobrego zamiennika, ale ja szukałem pod kolor myszki (czarna):

kabel oryginalny
kabel thin-utp

Kabel z Ali daje się trochę zmodyfikować wraz z obudową i można jakoś dopasować. Niestety utrudnione jest zamykanie — na szczęście nie muszę tego robić często, a jak już to tylko by podłączyć mikrokontroler do programatora.
[#3] Re: Przewód / wtyk do myszy

@sq7bti, post #2

Z czarnym wyzwanie jest nieco łatwiejsze. Kabel z Ali kupiłem do pada tak więc miałem okazję go przetestować. Jest zdecydowanie za gruby do mojego trackball'a. Slim z mojego linka ma niby 2.8mm czyli jest trochę chudszy niż Twój, więc powinien być OK. Jeśli chodzi o wtyk to znalazłem coś takiego - ale już widzę, że to rzeźba i pewnie rozpadnie się w najmniej oczekiwanym momencie. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2023 22:47:09 przez majster
[#4] Re: Przewód / wtyk do myszy

@sq7bti, post #2

Dotarł niedawno kabel, który typowałem w pierwszym poście i muszę przyznać, że jest dobrze. 👍

Średnica ciut mniejsza od oryginału, nie jest sztywny i układa się jak trzeba. Co prawda jeszcze go nie ciąłem więc nie wiem jak w środku ale obstawiam, że nie będzie niespodzianek.

Pozostaje temat wtyku.
[#5] Re: Przewód / wtyk do myszy

@majster, post #4

Jeśli mysz ma być do czegoś innego jak A600/A1200 to dowolna wtyczka DB9 (czy jak to się tam nazywa, są różne opinie) będzie pasować. Do 600/1200 niestety albo trzeba robić dystans, albo szukać czegoś zupełnie innego.
[#6] Re: Przewód / wtyk do myszy

@perinoid, post #5

Przy A1200 standardowe wtyki DB9 spokojnie podchodzą.
1
[#7] Re: Przewód / wtyk do myszy

@majster, post #4

Ja bym spróbował jeszcze rozpuszczalnikiem zmyć nadruk na przewodzie 🙂

Sorry za post pod postem…

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2023 11:05:41 przez greg79
[#8] Re: Przewód / wtyk do myszy

@greg79, post #7

Ja bym spróbował jeszcze rozpuszczalnikiem zmyć nadruk na przewodzie 🙂


Haha, aż takim purystą nie jestem. Ale na trackball'u fajnie by wyglądało jakby zastąpić logo Logitech'a boing ball'em. Produkt premium wtedy, o ile znajdę wtyk pod kolor. szeroki uśmiech
[#9] Re: Przewód / wtyk do myszy

@greg79, post #6

Racja. Przecież gniazdo jest z tyłu... Mea pulpa. Czyli tylko A600 jest kłopotliwa.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem