[#61] Re: Amiga 1200 wycena

@selur, post #55

Koleś ma NOSa do interesów.
[#62] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #60

a jak mi nie zależy na sprzedaży:
- TO winduję ceny, aby wszyscy, z biegiem czasu, zobaczyli, że takie są "normalne stawki", i może kiedyś i za więcej się to sprzeda. :)


Bład logiczny.

Cena jaką ktoś sobie za coś życzy nie jest ceną transakcyjną/ceną rynkową.
Jest to oczekiwanie sprzedającego. Które można (i dość często należy) olać.

Oczywiście z biegiem lat (i inflacji) sytuacja może się zmienić na korzyść sprzedającego.
Takie przypadki też znam.

Ale jeżeli ktoś lubi marnować swój czas (i pieniądze) na darmo, to dlaczego nie.
Nie mój problem.
Ja wolałem zajmować się swoimi sprawami, i myślę że dobrze na tym wyszedłem.
1
[#63] Re: Amiga 1200 wycena

@stachu100, post #62

Pierwszy milion zawsze cieszy. Zwłaszcza jak się go zarobi przed 30stką. Później to już tylko cyferki i poczucie bycia biednym (i starym) bo się nie jest miliarderem. No ale zawsze na otarcie łez można sobie popływać swoją małą łódką. Trzeba tylko uważać na te większe.

A ceny amigowe jak cena szklanki wody. Zależna od miejsca czasu i okoliczności. Wartość pieniądza też jest dla każdego inna.

[#64] Re: Amiga 1200 wycena

@stachu100, post #62

Cena jaką ktoś sobie za coś życzy nie jest ceną transakcyjną/ceną rynkową.
Jest to oczekiwanie sprzedającego. Które można (i dość często należy) olać.


i to jest najlepszy przykład :D

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zasilacz-do-komputera-amiga-do-naprawy

zasilacz do komputera Amiga

hahahaha, zobaczcie jaka tam jest końcówka :D
[#65] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #64

Ta firma nadal działa w Krakowie na Zamojskiego 7. Nieprzerwanie od 1990r. :) I nadal mają ten sam stacjonarny nr tel.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2023 22:46:59 przez mastaszek
1
[#66] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #54

wystarczyło poczekać około tygodnia i ...

ponad 15k :D hahahahaha

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amiga-4000040-rev-dcr-kick-31-buster-11-hd-pa3

Ale akurat pisząc tamtego posta miałem na myśli trzymanie A1200 w "wersji" NOS a nie tej 4tysiączki...

a jak mi nie zależy na sprzedaży:
- TO winduję ceny, aby wszyscy, z biegiem czasu, zobaczyli, że takie są "normalne stawki", i może kiedyś i za więcej się to sprzeda. :)

No właśnie, i tu odniosę się do kolegi Stacha... Nie zgodzę się z Tobą bo są tacy co sprzedają np. amigę ale nigdy jej nie używali, nie wiedzą co to jest bo wpadło im przypadkiem w ręce (znaleźli na strychu, znajoma im oddała po mężu, etc.) i oni, nieświadomi wartości tego sprzętu, patrzą właśnie na takie aukcje z przesadzonymi cenami i wystawiają za podobną.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 12:09:27 przez Madman
[#67] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #66

Ja z kolei mam wrażenie że to wszystko to pranie brudnych pieniędzy. Serio.
1
[#68] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #66

patrzą właśnie na takie aukcje z przesadzonymi cenami i wystawiają za podobną.

I bardzo dobrze. Mają do tego pełne prawo.
Mogą nawet wystawić za pierdylion. Co w tym złego?
[#69] Re: Amiga 1200 wycena

@stachu100, post #68

Oj chyba trafiliśmy na jednego z takich sprzedawców... Stachu, wyluzuj...
[#70] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #69

Stachu100 to typowy handlarz nie od dzis!
Wiele lat temu zaczynal od skupowania na PPA i sprzedawania na Ebay. Owszem pponoc naprawil wiele uszkodzonych amigowych kart innych (za co inni go chwalili) ale co z tego skoro i tak skupowal ile sie da i sprzedawal je po bardzo wysokich cenach. Jak komus sie nudzi to dowody moze poszukac na PPA w watkach w ktorych ja sie wypowiadalem na ten temat.

Pisalem o tym procederze nie o dzis i proponuje w ogole nie sluchac tego kolesia. Od samego poczatku do samego konca, on bedzie bronil wszystkich tych hanldarzy, ktorzy pompowali ta wielka banke spekulacyjna, bo sam byl pionierem tego calego cwaniakowania handlarzykow.

Pamietajcie o tym, ze nawet jesli ktos tu sie milo odnosi do innych, to nie znaczy, ze nie jest typowym handlarzykiem, ktory żeruje na innych a jest tu takich naprawde wielu a o oszustach, ktorzy wciskali ludziom zepsute sprzety, to nawet nie wspomne.
9
[#71] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #69

Ja jestem wyluzowany.
2
[#72] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #69

Cena zalinkowanej A1200 wróciła do pierwotnej 10 000 zł za sztukę.
Pewnie "sprzedafca" zauważył zwiększone zainteresowanie swoją ofertą i wróciły mu nadzieje na interes życia
4
[#73] Re: Amiga 1200 wycena

@wali7, post #72

nadzieje na interes życia

Musi mieć smutne życie jeśli sprzedaż z ceną kosmiczną stanowi jego interes życia. Zupełnie tego nie rozumiem, gdy kupowałem amigę 1200 parę lat temu, była żółta, zajechana na amen, widać było że poprzedni właściciel rzeźbił obudowę pod zewnętrzne dyski no i śmierdziała kurnikiem w którym pewnie była w końcowym etapie trzymana. Prawdziwą frajda było wyprowadzenie tego na prostą w czym (pod kątem elektroniki) pomógł kolega z forum.
Za taki NOS nie dałbym tałzena.
[#74] Re: Amiga 1200 wycena

@Bociek78, post #73

Za taki NOS nie dałbym tałzena.

No tutaj to troche przesadziłeś warta troche więcej jest. Ale według mnie, to że jest NOS to wcale nie czyni z niej unikatowego przedmiotu, wartego 10.000zł. Przecież tam kondensatory mogą w każdej chwili wylać (o ile juz nie wylały) i wyżreć mobo.
3
[#75] Re: Amiga 1200 wycena

@jaster, post #74

No tutaj to troche przesadziłeś

sory, inflacja, rzeczywiście - nie dałbym dwóch.
[#76] Re: Amiga 1200 wycena

@Bociek78, post #75

Ja pewnie dałbym dwa talzeny, gdybym nie mial a1200 i szukał w jak najlepszym stanie.

Przecież nawet te wspomniane przez Selura 700 zeta, kilka lat temu musiały mieć dużo większą wartość.

Wszyscy zbieracze żyją cenami z 2000-2008, gdzie dostawali rzeczy za paczkę fajek i dwa Zubry, ale zapominają ze ktoś to musiał kupić jak było nowe.

Tutaj watek z 2009, gdzie wszyscy zastanawiaja sie nad cena 3.5 tys za 3000T.
Pomijając fakt, ze ten komputer 17 lat wcześniej kosztował 3.5 tys dollarow, podejrzewam, ze dzisiaj komentarze byłyby zupełnie inne na temat jego ceny?
1
[#77] Re: Amiga 1200 wycena

@selur, post #70

Ciekawe czy dojdzie do licytacji tej wycenianej A1200, której wycenę przedstawiono w zakresie 1500-20000zł.
Przed wymianą kondensatorów. Wycena była robiona na podstawie cen zaproponowanych przez sprzedających. Ja osobiście nie dał bym za ten komputer więcej niż 900zł, a to i tak za dużo jak na taki złom. W tej cenie to można sobie kupić kilka całkiem dobrych laptopów.
[#78] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #64

hahahaha, zobaczcie jaka tam jest końcówka :D

Ale jaja. To prawdopodobnie mój były zasilacz. Sam go przerobiłem do zasilenia skanera, stąd wtyk na linii 12V.
Pamiętam że była potrzeba szybkiego skanowania jakiś dokumentów przez dawną kobite mojego brata, a oryginalny zasilator padł. Pewnie z czasem przemieścił się ze Skawiny do Krakowa.
2
[#79] Re: Amiga 1200 wycena

@waldiamiga, post #78

Zasilacz "wyprodukowany" przez sklep który mieścił się na ul. Zamoyskiego, natomiast plomba jest z Bit Computers.
[#80] Re: Amiga 1200 wycena

@Hubez, post #79

Ja go chyba zanabyłyłem na giełdzie pod Elbudem od dziadka który handlował softem do Amy w prawej części budynku.
[#81] Re: Amiga 1200 wycena

@waldiamiga, post #80

Ten zasilacz poddał mi pewien pomysł Zakupię na allegro troche naklejek z logiem "Amiga", potem poobklejam je na jakiś randomowy złom PC, i powystawiam na allegro rżnąc głupa że to Amigowy sprzęt, a ja sie nie znam, znalazłem, dostałem itd
5
[#82] Re: Amiga 1200 wycena

@jaster, post #81

Ktoś Ciebie wyprzedził. Na olx najdziesz już szafkę pod amigę i commodore 64.
1
[#83] Re: Amiga 1200 wycena

@koczis, post #77

Jeśli chodzi o moją Amigę, tak dojdzie do licytacji, jest w pełni sprawna, czysta, kompletna, po wymianie kondensatorów. Nie wiem gdzie ty złom widzisz.???
3
[#84] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #83

Złoto to też złom.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023 20:19:23 przez koczis
1
[#85] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #1

Jest na sprzedaż widzę ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/amiga-1200-commodore-CID99-IDWIpwa.html?reason=extended_search_extended_s2v
[#86] Re: Amiga 1200 wycena

@Hubez, post #85

Chyba raczej była
[#87] Re: Amiga 1200 wycena

@zbroy, post #86

2.5 tys, i poszła od jednego strzała? Serio?



Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 15:57:48 przez Ralpheeck
[#88] Re: Amiga 1200 wycena

@Ralpheeck, post #87

Skąd wiesz, że 2,5tys.? Link nieaktywny, nie da się teraz sprawdzić... Jak na olx to wcale nie musiał puścić za tyle ile podał, to nie aukcja.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 16:27:50 przez Madman
[#89] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #88

Widziałem to ogłoszenie/ofertę przed zamknięciem. Było 2,5k PLN, a za ile poszła? To wie tylko kupiec i sprzedawca :)
[#90] Re: Amiga 1200 wycena

@waldiamiga, post #89

Nie widziałem ogłoszenia, ale początkiem tego roku sprzedałem moją Amigę 600 za 2100 zł. Więc 2500 zł jeśli była po wymianie kondensatorów, miała jakieś dodatki to cena dobra.
Troszkę nad nią popracowałem przed sprzedażą, dopieściłem, wybieliłem, aż żal było sprzedawać. Niestety miejsce zajmowała i została sprzedana.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem