[#1] Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista
Pare lat temu byly tematy kto ile ma Amig...
a teraz zapytanie kto ma "koszerny" sprzet (nie wazny model, aczkolwiek A500 <=> A4000, nic "pokrewnego"- jesli kilka amig a chocby jedna jedna z nich "na sterydach" to juz sie nie liczy).

Dopuszczalne modyfikacje to:
- zasilacz
- monitor
- renowacja plyty

Wszelakie nowoczesne karty turbo/graficzne, powiedzmy po 2000 roku produkcji juz odpadaja
Innymi slowy: Amiga to... Amiga z tamtych lat :)

- pch


no tak, bym zapomnial
uzywanie emulatora tylko w ekstremalnie important sytuacjach - poza tym emulator nie istnieje

dodano:
Naped SD czy Gotek: dyskwalifikuje :)


Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 23:10:41 przez pch
[#2] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Dla jasności jeszcze musisz sprecyzować czy SD i CF to też grzech. Gotek rozumiem też przekreśla szanse na pierwsze miejsce koszerniaków
[#3] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@snifferman, post #2

O k...
to znaczy ze ja musze sie wykasowac z listy :)
Wiec lista na chwile obecna to:


:)
[#4] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #3

500 rev. 5 +.tank mouse i modulator. Nic koszerniejszego wśród Amig
ok, racja
To moja pierwsza zdobyta po latach, w 2012. Teraz niestety spoczywa w pudełku - z braku miejsca, podobnie jak kilka innych pińcetek z apgrejdami.
lista:
1. snajper
[#5] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #3

No ja mam 2 duże amigi z epoki. Nic oprócz kondesatorów po 2000 roku. Hdd talerzowe, kickstarty 3.1. Karty na procesor i monitory crt dokładnie ze starych czasów. Jedynie nowoczesnosc to dodatki do Workbencha i nowszys soft.
Gotek, blueSCSi lub impbox podłączane zewnętrznie.
[#6] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Ralpheeck, post #5

No tak, chcialem jak naj dokladniej sprecyzowac koszerna Amige a tu widze, ze pominalem o wielu istotnych sprawach.
Wiec moze zamiast pisac co jest ok a co nie to niech rok 2000 bedzie granica - wszytko wyprodukowane po roku 2000 a zamontowane w amidze dyskwalifikuje.

Takze lista:
-snajper
-Ralpheeck (jesli masz tylko te 2ie)
[#7] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@snajper, post #4

podobnie jak kilka innych pińcetek z apgrejdami


jesli kilka amig a chocby jedna jedna z nich "na sterydach" to juz sie nie liczy).


Ja też mam wszystko obecnie w pudełkach i na blacie jest goła A600. No zapomniałem spakować goteka zewnętrznego i leży obok. muszę go schować do pudełka, żeby też wejść na listę

PS. Karty CF weszły przed 2000. Adaptery CF-IDE też były.
[#8] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@snifferman, post #7

PS. Karty CF weszły przed 2000. Adaptery CF-IDE też były.

Serio??????????????
Mialem przerwe w amigowaniu, ale teraz mnie zaskoczyles.


edit:
wiec moze ... kko ma i uzywa Amige w konfiguracji sprzed 1994 roku ten moze dopisac sie na liste :)


Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 23:39:59 przez pch
[#9] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #8

Według wiki, CF pojawiły się w 1994r. Karty SD też jakoś pojawiły się zaraz przed 2000. Znaczy wtedy nazywały się MMC

Mam taką kartę MMC 32MB, ale nie ma na niej daty produkcji. Musiałbym poszperać w starych gazetkach.

wiec moze ... kko ma i uzywa Amige w konfiguracji sprzed 1994 roku ten moze dopisac sie na liste :)

No to Blizzardy MKII i nowsze też odpadają Dyski HDD po 1994 też

Chyba nie przemyślałeś dokładnie swojej kategorii koszerności

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 23:49:53 przez snifferman
[#10] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@snifferman, post #9

Chyba nie przemyślałeś dokładnie swojej kategorii koszerności

az do teraz, nie pomyslalbym ze to tak skomplikowane :)

wiec kiedy konczy sie "koszerna" amiga?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 23:52:48 przez pch
[#11] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #10

Każdy ma swoją granice szeroki uśmiech
[#12] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Blady, post #11

Tak, chyba tak jest...
u mnie bylo to okolo 1994, ostatni upgrade do amigi a potem juz powolne zapomnienie tematu - nawet magazyn Amiga juz wtedy prawie padal, co bylo swego rodzaju wyrocznia ....

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 00:03:31 przez pch
[#13] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

A kwestia wymiany stacji dyskietek? Na taką z PC’ta? Sporo amig ma wymienionych stacje OK
[#14] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Bartek2075, post #13

To by uznal za standardowe "w duchu czasu" dzialanie :)
[#15] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

A gniazdo rozszerzeń zostało w TAMTYCH LATACH stworzone żeby zbierało kurz? A jeżeli ktoś w TAMTYCH LATACH miał rozbudowaną Amigę to co?
Skąd założenie, że najbardziej wykastrowane wersje to te jedynie słuszne? Skąd to pokrzywione wyobrażenie Amigi?
No i warto podać przedział czasowy definiujący „tamte lata”.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 00:16:23 przez MDW
1
[#16] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@MDW, post #15

... a w zalozeniu mialo to byc tak proste pytanie .. koszerna amiga - kto ma i tylko takiej uzywa, hehe

edyta: no bo.....
ja mam taka jedna i tylko takiej uzywam, ale nagle zauwazylem, ze i obudowe zmienilem, hmmmm

Dzisus.. ile drobnostek przeoczylem zaczynajac temat,,,,




Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 00:20:41 przez pch
[#17] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@MDW, post #15

Nikt nie napisał, że słuszne. Pytanie było, kto takie coś ma i dlaczego.
Na pewno są tacy, co o Amidze zapomnieli w latach 90tych i schowali. Mają koszerną, bo taka została odłożona.
[#18] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #16

Ja po prostu nienawidzę sprowadzania Amigi do roli ośmiobitowca z joystickiem. Nawet w latach 90 dostawałem białej gorączki na widok czegoś takiego.
1
[#19] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@snifferman, post #17

Ii tak wlasnie jest.
Tylko podajac na wstepie te 3 kryteria komlpetnie pominalem fakt iz sam podmienilem polowe Amigi... OK moze tej.... wizualnej a nie tej od strony elektronicznej.
[#20] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@MDW, post #18

NIgdy ale to nigdy bym ie mogl porownac Amigi do 8 bitowca .. duma wtedy by mi nie pozwolila
A teraz jednak rozumiem Selura narzekania ... ma racje.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 00:33:30 przez pch
[#21] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Ja mam, ale nie używam z braku czasu i miejsca, więc są w szafie:

A500 z modulatorem, oryginalną myszą i rozszerzeniem 1,8 MB z Elsatu (chyba).

A1200 w wieży z Eureki (HDD talerzowy + wypalarka LiteOn + BPPC 603e). I jeszcze mam luzem Blizzard 030/50 MHz.

Nic do nich nie było dokładane po 1999 roku.

To się wlicza w koszerność? szeroki uśmiech
[#22] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@mailman, post #21

Rozszerzenie do a500 oraz wieza do A1200 najprawdopodobniej jednak z elboxu.
[#23] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

To jakiś absurd ale... mam kolegę, któremu znalazłem i kupiłem Amigę 500 rev.8A z oryginalnym rozszerzeniem z epoki. Amigę wyczyściłem -wygląda naprawdę super i uwaga nawet elektrolitów nie wymieniałem. Kolega gra na niej w Wormsy, bilard i szachy. Kiedyś u kogoś za dzieciaka w to grał i go coś naszło, że chciał zawsze mieć a rodzice nie mieli hajsu i po latach sobie prezent sprawił. Innych ludzi nie znam co by na oryginalnym sprzęcie sprzed lat działali.
[#24] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Dwie Amigi z wieloma dodatkami z lat 90. Kilka lat temu dokupiłem drugi dysk twardy - talerzowy a nie jakieś wynalazki typu cf, sd. Seagate ładnie daje znać kiedy pracuje.
Także koszarowy.
[#25] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@KAN2000, post #23

Ja się obecnie bawię zestawem A500+ (2MB Chip) z A570 (+2MB Fast), wypalam płytki pod MorphOS-em. przygotowałem sobie swój WB 1.3 na CD z ulubionymi użytkami, których używałem w epoce oraz instalkami gier HDD na CD.

Tylko eliminują mnie inne Amigi:
jesli kilka amig a chocby jedna jedna z nich "na sterydach" to juz sie nie liczy).



Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 07:46:12 przez Jacques
[#26] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Jacques, post #25

To koszerne Amigi też mam ale mnie eliminują warpy, pistormy, sad karty, nowe dyski 2.5 i 3.5, hoteli i inne bajery.
[#27] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Ja mam:

A1200 z Apollo 040 (lata '90)
A1200 z MBX1200 (chyba 1992 albo 1993)
A500 z 512KB ;)

Są to koszerne urządzenia.

Mam też FastAtę, ale nie używam z racji tego, że mam CF oraz SSD IDE.

Przejście na inne nośniki danych z czasem będzie konieczne, bowiem HDD 2,5 i 3,5 talerzowe zaczną padać w końcu.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 07:54:24 przez Hubez
[#28] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Mokry, post #22

Nie z Elboxu. Nigdy nic u nich jakoś nie kupiłem. Po towerkę jechałem do Wrześni.
[#29] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Prawdziwa Amiga to tylko Lorraine


Wszystko późniejsze to już nieuprawnione przeróbki i poważna utrata koszerności po przejęciu przez Commodore.
Mam tylko kilka A500 i innych, do tego większość, o zgrozo, posiada coś więcej niż 128 kB i 68000 MHz, jakieś twarde dyski, USB...
Zgroza
1
[#30] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

No to sie dopisze do listy:
1. CD32,
2. Amiga 500.

Obie nietknięte (jeszcze) oprócz recapu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem