[#31] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

A1200 + Blizzard 1220 (1994) plus dysk talerzowy 2.5" 7200 RPM
[#32] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@moulder, post #30

Przecież masz też "współczesności", a ja rozumiem temat jako "kto ma i używa tylko "epokową" Amigę". Tak zresztą mniej więcej napisał autor wątku, że to dyskwalifikuje

a teraz zapytanie kto ma "koszerny" sprzet (nie wazny model, aczkolwiek A500 <=> A4000, nic "pokrewnego"- jesli kilka amig a chocby jedna jedna z nich "na sterydach" to juz sie nie liczy).


Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 11:25:30 przez Jacques
[#33] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Jacques, post #32

Ok, zrozumiałem kto w.ogole.ma.jakas "koszerna" Amige. To odpadam - mam jeszcze 1200 i 4000 juz wspolczesniejsze, ale dla mnie nadal koszerne
[#34] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Jacques, post #32

Hehehe, no tak, w zalozeniu mialo byc:
"kto ma tylko z osprzetem z poprzedniego tysiaclecia i tylko takiej uzywa"

A wyszlo, ze sam tez takiej nie mam bo wymienilem HDD talerzowy na jakies kosci pamieci...
[#35] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@moulder, post #30

Recap jest koszerny tylko wtedy, jeśli wykona się kondensatorami z lat 80, do tego lutowie i topnik też musi być z epoki.
IPA też.
9
[#36] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@wali7, post #35

lutownica TEŻ

:)
xD
3
[#37] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@wali7, post #35

Haha. Narzędzia również powinny być z epoki, inaczej cala "koszernosc" szlag trafi.
1
[#38] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@moulder, post #37

I użytkownik powinien się nie myć po roku 2000 żeby koszerność była zachowana na 100%.
1
[#39] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@moulder, post #33

To odpadam - mam jeszcze 1200 i 4000 juz wspolczesniejsze, ale dla mnie nadal koszerne


Ja również źle zrozumiałem wątek, i myślałem że OP pyta czy ktoś w ogóle posiada koszerny sprzęt. Reszta moich amig jest "neokatechumenalna", miałem na myśli te dwie, o których wspomniałem.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 12:41:43 przez Ralpheeck
[#40] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@moulder, post #37

No i stół/biurko na którym się lutuje też max do 1999.pomysł

BTW to mam jedną A500 w zupełnym oryginale, z oryg stacją (nie jakąś przerobioną pecetową), oczywiście oryg mysz, zasilacz, nic nie tykane żadną nowoczesnością. Od czasu do czasu ogrywam sobie na tym posiadane oryginały.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 13:53:49 przez Lapka555
[#41] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Lapka555, post #40

Ja do dziś mam swoją A500 1 MB z epoki i regularnie ją odpalam, ale tylko jako sprzęt retro, nie mam potrzeby robić z niej na siłę peceta. Od współczesnych zastosowań są współczesne komputery.
Większość softu z epoki i tak było robione pod ten config, a jak już rzeczywiście trzeba czegoś wyższego, to zawsze jest UAE, którego też od czasu do czasu używam, no ale w końcu on "nie istnieje", więc się nie liczy, nie?
1
[#42] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@diobou, post #41

Większość softu z epoki i tak było robione pod ten config,


Ale ten soft trzeba na czymś trzymać. Lubię dyski HDD i dyskietki, ale lubię też mieć dużo softu, bo nigdy nie wiadomo w co bym sobie zagrał. Co wygodniejsze? Karta pamięci 4GB czy to
3
[#43] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@diobou, post #41

Większość softu z epoki i tak było robione pod ten config,

Zależy jaki soft masz na myśli. Jak chodzi o gry - zgoda. Użytki - nie za bardzo, bardzo szybko wymagany był KS2.0 i więcej pamięci.
[#44] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Pamiętaj aby używać prądu z lat 90. Bo tylko to jest koszerne.

Myślę, ze należało by odwiedzić jakiś elektro złom i poszukać starych wzmacniaczy. Ich kondensatory na pewno mają sporo prądu z epoki.

Ubrania również powinieneś mieć z epoki. Żadnych majtek wyprodukowanych po 2000r.

No i powietrze w pokoju 1995r. to max. Ale ja nie wiem skąd je wziąć. Może jakiś szpital i stare butle z tlenem?
1
[#45] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Wankowicz, post #44

Prąd jest z tak samo wiekowego węgla jak w latach '90, więc nie ma różnicy.
Ale myślę, że wątek zawiera już dostateczną ilość sucharozy
1
[#46] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Jacques, post #45

No ja nie mam koszernej Amigi bo mam kartę nowà w niej.

Ale to nic bo mie mam w ogóle żadnego retro kompa koszernego:

- Atari małe: dwa nowe rozszerzenia na zewnàtrz plus parę w środku
- C64: dwa nowe na zewnàtrz
- Spectrum: cośtam wewnàtrz i na zewnàtrz
- Amstrad: to samo
- NES: cart nowy do karty microSD
- Atari 2600: to samo

Słowem - moje retro kompy nie sà koszerne, żaden…

…co tylko pokazuje jak bardzo z dupy jest ta ankieta.
[#47] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@_DiskDoctor_, post #46

Wątek może nie przemyślany, ale interesujący. Chyba nie ma nic lepszego niż używanie amigi dokładnie jak wtedy była, wraz z jej wadami. Mam a3000 z commodorowskim monitorem crt, ciężarną myszką, talerzowym dyskiem i jest to moja ulubiona maszyna. Wolę na niej siedzieć niż na a4000 z bezprzewodową myszą, bfg 060 i zz9000.
3
[#48] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Ralpheeck, post #47

... Chyba nie ma nic lepszego niż używanie amigi dokładnie jak wtedy była, wraz z jej wadami. Mam a3000 z commodorowskim monitorem crt, ciężarną myszką, talerzowym dyskiem i jest to moja ulubiona maszyna. Wolę na niej siedzieć niż na a4000 z ...

O wlasnie - trafiles w punkt.

I faktycznie nie przemyslalem wczoraj pierwszgo posta szeroki uśmiech
1
[#49] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Wszystko co nie pochodzi od Commodore jest profanacją Amigi. A500 + A580 + A590 + 1084s.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 21:19:32 przez Sventevith
1
[#50] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@moulder, post #33

Tak prawdę mówiąc mam trochę inne pojęcie koszerności. Rzeczywiście moja A500 i CD32 są nietknięte oprócz recapu więc w sumie są koszerne. Ale mam również A4000, gdzie zainstalowałem np BFG9060 - karta współczesna, ale proc 060 nadal koszerny. W planach dalszy jej rozwój - jakieś powerpc, mediator plus Voodoo 3 (juz mam) - dla mnie nadal koszerne, karty z epoki, Amiga gdyby nie padła poszłaby dalej w powerpc i pewnie jakieś akceleratory z epoki. Co do mojej A1200 to siedzi w niej TF 1230 więc proc nadal koszerny. Staram się trzymać ducha epoki, nie montuję żadnych pistorm czy innych FCPGA (chociaż szanuję te projekty).

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 22:23:14 przez moulder
[#51] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Ralpheeck, post #47

Mam a3000 z commodorowskim monitorem crt, ciężarną myszką, talerzowym dyskiem

Może to i dobre by było, ale jest kwestia dostępności i ceny.
Wolę nową kartę cf i niż używany talerzowy dysk. To samo
z monitorem. Tania alternatywa to jakiś zwykły tv crt albo
lcd z gniazdem euro scart.
[#52] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@pch, post #1

Ale nowe kondensatory to też już niekoszerna amiga, karty CF były przed 2000 ale kto ma adapter sprzed 2000? Nie wiem czy taki spis ma jakikolwiek sens, zawsze można w czyjejś amidze znaleźć coś nowszego... No i zapomniałeś chyba napisać, że chodzi o używaną nadal amigę a nie magazyn amig ;)
[#53] Re: Amiga z 'z epoki", bez wspomagania - lista

@Madman, post #52

karty CF były przed 2000

Cf to jakoś 1994 rok i były zaprojektowane, aby być w pełni kompatybilne
ze standardem ide.
Gorzej z kartami sd, ponieważ te nie są zgodne z ide i adaper musi
mieć układ tłumaczący sd na ide.
Ale nowe kondensatory to też już niekoszerna amiga

E tam. Nawet wymiary dzisiejszych kondków są takie same
jak kiedyś. No chyba, że ktoś zamontuje do Amigi typ low esr
a jak ktoś montuje tantale lub ceramiczne no to wtedy
pogwałci wszelkie zasady

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 09:34:09 przez Marcin27411
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem