kategoria: A1200
[#1] AmigaAMP
Hej chłopaki,

Zainstalowalem AmigaAMP i wrzuciłem kilka piosenek w formacie mp3 na amigę.Amiga je odtwarza bez zacinania a są to utwory 128,192 44khz stereo ale kurcze coś cicho je słychać i z szumami.Czy idzie to jakoś lepiej ustawić w tej aplikacji AmigaAMP?
Jeśli tak to pokierowalibyście ktore ustawienia zmienić i gdzie je szukać w jakiej zakładce?

Dziękuję
[#2] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #1

Ustaw ahi porządnie i odtwarzanie MP3 w ampie
1
[#3] Re: AmigaAMP

@mwb113, post #2

Dokładnie, skonfiguruj AHI i będzie ok.
[#4] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #1

Przez paule to leci czy przez kartę muzyczna?
[#5] Re: AmigaAMP

@Mokry, post #4

Przez paule.

Chlopaki a możecie screena podeslać z ustawieniami? Bo nigdy wcześniej tego AmigaAMPa nie używałem.
[#6] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #5

Przez paule nie zmiksujesz więcej jak 14bit w 22.5 kHz. Może dlatego jest dużo ciszej i trochę szumią.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 21:22:24 przez Mokry
[#7] Re: AmigaAMP

@Mokry, post #6

No dobra ale to nie zmienia faktu że ten dźwięk jest jakby przytłumiony nieczysty do końca.
Podgłosić to w ostateczności mogę sobie tv.
[#8] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #7

Ustaw sobie w AHI Paula FAST 14 bit ++ calibrated, daj 4 kanały, próbkowanie 28000 Hz i wtedy zobaczysz. W ustawieniach masz 4 urządzenia AHI i w ustawieniach AMPa możesz wybrać z którego program ma korzystać.
1
[#9] Re: AmigaAMP

@nostrum666, post #8

Dobra a jakiś screen z tych ustawień to będzie Mi łatwo to wyszukać.
[#10] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #9

Teraz nie mogę. Tam się nie da pogubić. Wszystko jest proste. Otwórz AHIprefs i po prostu ustaw jak napisałem.
[#11] Re: AmigaAMP

@nostrum666, post #10

Aaa dobra..ok to będę szukał.
Dzięki za pomoc.
[#12] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #11

Niektóre nowsze moduły też mają cichy dźwięk i niewielkie szumy, np. te od Estrayka. Zależy to od metody zbudowania modułu i sampli. Przy czym ja słucham pod DeliTrackerem, HippoPlayerem lub OctaMEDPlayerem. AmigaAMPa nie używałem.
[#13] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #11

Najważniejsze pytanie to jaki masz procek?
Bo w Amidze to moc procka decyduje jak dobrze będą brzmiały MP3.
Jak na moje ucho różnice między różnymi odtwarzajkami czy ustawieniami były znikome. Ale wybierałem SongPlayera, bo program do odtwarzania ma dobrze grać a nie dobrze wyglądać. I wyłączone AHI, bo bez karty dźwiękowej tylko żre procka i niczego nie poprawia.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 00:12:00 przez ZorrO
1
[#14] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #1

Ja dekodowałem mp3 do .wav albo .adpcm4.
Na 040 nie dało się słuchać inaczej niż "half quality", bo robiła się czkawka, a ahi zabiera zasoby na mixowanie. Jak masz rozkodowane to odtwarza się bez dużego obciążenia i można pracować na innym programie np. rysując.
Można też spróbować w .mp2@224kbps lub mniej. Tam jest mniej wymagający algorytm.
link
pozdr

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 01:08:52 przez Mikrobi
1
[#15] Re: AmigaAMP

@Mokry, post #6

14 bit 44100hz bez żadnych problemów. Tylko trzeba mieć A1200 podłączoną do monitora w trybie DblPAL ( Double Pal - To taki nie mrygający tryb pracy )
[#16] Re: AmigaAMP

@koczis, post #15

Procek mam MC68040 40mhz i słucham utworów mp2 celiwy wybór aby mniej obciażały cpu i stąd właśnie moje pytanie odnośnie ustawień w AmigaAMP.
[#17] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #16

Aby "dobrze" słuchać MP3, Wma lub innych nowoczesnych formatów na Amidze trzeba mieć procesor 060, lub sfinalizować WinUAE, gdzie nie ma ograniczeń, załączam stary filmik mojego autorstwa

https://youtu.be/NTw0foqwpQA

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 10:09:36 przez AMIGASYSTEM
[#18] Re: AmigaAMP

@AMIGASYSTEM, post #17

W zasadzie tak z tym że słuchanie pod WinUAE to już i tak słuchanie na PC więc chyba lepiej w taki sposób (z pominięciem emulatora), no ale wiadomo, jak kto woli.
1
[#19] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #1

Ja kiedyś na M-Tec 030 33MHz używałem Prayer2 do słuchania MP3. Mniej obciążający procesor niż AmigaAMP, ale ładniej wyglądający niż SongPlayer. W ustawieniach jakość dawałem na Medium Quailty i częstotliwość 22KHz Mono. Można było słuchać muzy i robić coś w PPaint bez problemów. Po przesiadce na Blizzarda 030 50MHz ustawiałem już Stereo.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 10:15:08 przez Ponki1986
2
[#20] Re: AmigaAMP

@AMIGASYSTEM, post #17

Myślę,że nie byłoby tego wątku jakbym był w posiadaniu 060 bo wiadomo że ten procek nie ma problemów z mp3.
Dlatego wybrałem format mp2 bo trochę mniejsze ma wymagania niż mp3
Pokombinuje z tymi ustawieniami.
1
[#21] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #20

To w takiej sytuacji polecam format WAV i wspomniany Prayer2. Będziesz miał jakość najlepsza z możliwych i pójdzie to już nawet na 020. Z tym że wiadomo, rozmiar pliku. Mp3 kilka mega, WAV kilkadziesiąt mega.
1
[#22] Re: AmigaAMP

@nostrum666, post #21

Można też spróbować AIFF ADPCM4. Również używałem tego formatu, ale niestety tylko SongPlayer go odtwarza, a dołączony do niego AudioConvert konwertuje w obie strony. Gdy odkryłem ten format to wszystkie płytki CDDA zgrałem do tego formatu, a ulatwilem to sobie tworząc GUI w Argue. Ułatwieniem tego procesu było również FastATA i AllegoCDFS, który ścieżki audio widział jako pliki .raw i wystarczyło tylko dla AudioConvert podać parametry wejściowe.

Odnośnie MP2 to sprawdziłem kiedyś że ten sam plik AIFF skonwertowany do MP2 za pomocą Pegase, oraz do MP3 za pomocą BladeEnc, z zachowaniem tych samych parametrów ważył tyle samo. Ale jak podaje Wikipedia "oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku", oraz faktycznie można zauważyć mniejsze użycie procesora.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 10:50:40 przez Ponki1986
[#23] Re: AmigaAMP

@Ponki1986, post #22

Pod koniec lat90 na giełdzie były tak zrobione składanki z muzyką w .adpcm4. jeden utwór to było średnio kilkanaście Mb.

Sprawdziłeś której mpega.library używasz ?
Powinna być pod 040. Wersja 040fpu jest dokładniejsza ale wolniejsza.
Ogólnie jest dużo playerów i polecam wypróbować wszystkie, bo pamiętam, że amigaamp nie był za szybki, za to ładny.
Hippoplayer, songplayer, mpega gui etc..
No i przypominam że w Pal amiga zagra tyle ile
daje oscylator na płycie czyli ok. 28kHz. Więcej w trybie dblpal i podobnych z wyższym odświeżaniem. Kość muzyczna jest 8bitowa i z 1985r , więc nawet z 14bit calibration + ahi to będzie słychać..


Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 11:03:39 przez Mikrobi
[#24] Re: AmigaAMP

@Mikrobi, post #23

Eagleplayer.
[#25] Re: AmigaAMP

@nostrum666, post #21

No bez przesady, kolega napisał, że nie ma problemów z dekodowaniem mp2 i nie trzeba do wszystkiego mieć 060, ma problem z jakością na wyjściu, czyli tak jak niektórzy radzą z ustawieniami AHI.
Na 040 40 MHz bez problemów pójdą mp3 w 22khz i 14bitach w wysokiej jakości, najlepiej się do tego nadaje wspomniany Prayer2 który ma własną rutynkę do odtwarzania na Pauli 14bit output (bez AHI) POLECAM ok, racja
1
[#26] Re: AmigaAMP

@BULI, post #25

Najlepiej niech sam sprawdzi to będzie wszystko jasne. Nie wiem jak 040 radzi sobie z mp3 za to wiem jak działa Prayer2.
Zresztą napisałem wczoraj jak może ustawić AHI i zobaczy wtedy jak to gra.
[#27] Re: AmigaAMP

@Ponki1986, post #19

Gdybyś mówił o mp2 a nie o mp3 to bym ci uwierzył. Miałem M-teca 030 40MHz i nigdy nie udało mi sie puścić na niej mp3 w stereo albo w 22khz.
A do 22khz i stereo jednocześnie to potrzebowałem 040 25MHz i to żarło 80% procka.
A może ci sie emulator z Amigą pomylił.
1
[#28] Re: AmigaAMP

@Ponki1986, post #19

Przed chwila sprawdzałem na moim blizzardzie 030/50mhz. Działa 11khz 22 khz rwie.

Do tego o czym piszesz potrzeba 040.
1
[#29] Re: AmigaAMP

@Wankowicz, post #28

Uruchomiłem AmigaAmp następnie prefs..są zakładki Program GUI Audio System Decoder.
Szukam tego ahi paula fast ale nic takiego nie widzę.
W zakładce Decoder a następnie w zakładce Mpega Layer 2(mp2)
W sekcji stereo zmieniłem ustawienia na quality medium i max freq na 22050..ciut jakby lepiej dźwięk jest odtwarza y
[#30] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #29

AHI jest w prefsach workbencha... x|

o, TUUU:


Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 17:23:42 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem