kategoria: A1200
[#31] Re: AmigaAMP

@snajper, post #30

Wow jaki wypasiony Workbench masz
AHI w prefs mam uruchamiam go dwuklikiem i się nie uruchamia.
[#32] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #31

ztcp, miałem gdzieś kiedyś podobne symptomy. Jeśli wcześniej instalowałeś AHI 6, to zrób, jak tu piszą.
1
[#33] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #31

Moze masz prefsy od innej weersji sterownika.
[#34] Re: AmigaAMP

@Mokry, post #33

Chłopaki mam dokładnie ten sterownik AHI

http://aminet.net/package/driver/audio/ahiusr_4.18

I niestety po dwukrotnym kliknieciu na niego nie uruchamia się.
[#35] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #34

Do tych prefsów AHI najpewniej potrzebujesz zainstalowanego pakietu MUI lub BGUI do graficznego interfejsu użytkownika.

Sprawdź proszę też informacje o ikonce. Z tego co widzę w archiwum jest sama ikona Prefs/AHI.info, a program nazywa się Prefs/AHI_MUI i Prefs/AHI_BGUI.

Chyba, że podczas instalacji jest zmieniana nazwa tego pliku.

Żeby ikona zadziałała, musi mieć podpięty program lub DefaultTool.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 18:45:14 przez Hexmage960
[#36] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #34

Ale chodzi o to że ściągnąłeś archiwum i je rozpakowałeś i po rozpakowaniu po kliknięciu w AHI w szufladzie PREFS nic się nie dzieje czy klikasz dwukrotnie na archiwum LHA i nic się nie dzieje?
[#37] Re: AmigaAMP

@nostrum666, post #36

Po rozpakowaniu archiwum i kliknięciu w AHI w szufladzie PREFS nic się nie dzieje.
Tak to wygląda.
[#38] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #37

Poczytaj Readme z archiwum AHI i zobacz wymagania. Może czegoś Ci brakuje w systemie.
[#39] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #37

1. Czy masz zainstalowane MUI?
2. Czy masz ZAINSTALOWANE (po rozpakowaniu) AHI?
1
[#40] Re: AmigaAMP

@Kitech, post #39

Kurcze nie wiem czy mam mui bo pobrałem ten sterownik
http://aminet.net/package/driver/audio/ahiusr_4.18
i po rozpakowaniu zainstalowałem go.
I nic więcej nie robiłem.
[#41] Re: AmigaAMP

@Wankowicz, post #28

Przyznaję, że może coś pomyliłem. Było to około 20 lat temu i kolejno przesiadałem się z M-Tec 030 33 MHz na Blizzard 030 50 MHz, a później jeszcze Blizzard 040 40 MHz.
[#42] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #40

1. Zainstalowałeś, czyli dwukliknąłeś na install i jakoś poszło. Podczas instalacji padło pytanie: czy instalujesz wersje BGUI czy MUI. Co wybrałeś?
2. W katalogu z systemem masz folder MUI? Jak nie, to ściągnij z Aminetu MUI38, rozpakuj i zainstaluj. Na pewno się przyda, bo bardzo dużo oprogramowania korzysta z tego pakietu.
3. Możesz jeszcze ściągnąć SnoopDOS i odpalić po rozpakowaniu. Potem System:Prefs/AHI i powinieneś dostać komunikat czego brakuje.
4. Długo masz Amigę?
2
[#43] Re: AmigaAMP

@Kitech, post #42

Amigę 500 mam od 1989 roku ale głównie służyła mi do grania i oglądania prostych demek.Potem w latach 90 dostalem Amigę 1200 i podobna sytuacja.
Nie mam doświadczenia dużego z systemem AmigaOS.Obecnie mam AmigaOS 3.2.2 z tą nakładką best classic workbench.Wcześniej jak miałem kicka 3.1 to miałem classic workbench.

Ok tak zrobie jak napisałeś.
Ale fakt dwukrotnie kliknąłem na install i jakoś poszło tego jestem akurat pewien
[#44] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #43

mi cos swita, ze ahi pyta podczas instalacji czego ma uzywac do gui, domyslnie pewnie jest mui, alternatywa bylo bgui.

doinstaluj mui, zainstaluj snoopdos, on wykaze co probuje ahiprefs otworzyc i sie mu nie udaje
1
[#45] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #1

Polecam program Prayer2 nie używa ani MUI ani AHI, w połączeniu z mpega.library 2.4 Tavenarda jest to najszybszy player mp3 dla Amigi klasycznej OK
2
[#46] Re: AmigaAMP

@skofrant, post #43

Domyślnie instalator AHI instaluje wersję "BGUI", więc jeśli nic nie zmieniłeś, po instalacji AHI musisz zainstalować bibliotekę "bgui.library", możesz to zrobić z instalatora znajdującego się w folderze "BGUI" lub ręcznie skopiować bgui.library do SYS:Libs

Nadal nie określiłeś modelu Amigi, procesora i pamięci RAM, które są niezbędne, aby dowiedzieć się, co można, a czego nie można uruchomić!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2023 15:51:43 przez AMIGASYSTEM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem