kategoria: A1200
[#31] Re: PiStorm lite + CM4

@Kitech, post #30

Po instalacji czystej wersji 923 musiałem właśnie tak zmodyfikować cmdline.txt aby mieć więcej pamięci Chip z tym, że to było pod A500.
Kolega slawomir21 ten sam problem ma na A1200 więc automatycznie nasunęło mi się takie rozwiązanie.
[#32] Re: PiStorm lite + CM4

@Sounder, post #31

Pewnie dlatego ze masz a500 z 1MB chip.
W A500+ z kartą rozszerzającą do 2mb chip nie musisz robić takiego zabiegu.
[#33] Re: PiStorm lite + CM4

@Kwiatki, post #32

Też tak pomyślałem ale pozostaje pytanie czemu Kolega slawomir21 na A1200 na czystym systemie miał 0,5 MB Chip?
[#34] Re: PiStorm lite + CM4

@Sounder, post #33

zainstalowałem czysty caffeine 926 i tu już pamięć pokazuje max...wszystko chodzi...

pytanie nr.2

pierwsza karta sd z systemem 923 mam tam dużą ilość plików mod i dem
druga karta sd z systemem 926 nowym dzisiaj postawionym
- które pliki ,katalogi przenieść z 1 karty na 2 aby mieć te pliki mod pod najnowszym 926...

przeniosłem chyba już wszystko i dalej ich nie widać pod 926 :(
[#35] Re: PiStorm lite + CM4

@slawomir21, post #34

Jak je przeniosłeś ?
Do jakiej partycji i katalogu ?
[#36] Re: PiStorm lite + CM4

@Norbert, post #35

nie rozumiem

wkładam obie karty do mojego maca.. i przeciągam pliki z 1 karty na 2....liczyłem że tak przeniosę...( mody mam w katalogu stuff na caffeine)
[#37] Re: PiStorm lite + CM4

@slawomir21, post #36

To jak ci się udało podmontowac partycje amigową (sfs, ffs czy pfs ? ) z ID #76 na karcie SD z MBR ?

Jeśli pliki nagrałeś na partycje FAT32, to musisz taka partycje podmontowac pod AmigaOS
[#38] Re: PiStorm lite + CM4

@Norbert, post #37

niestety nie rozumiem Twojego zapytania ...

- ściągam torrenta z caffeine926
- w windows uruchamiam diskimage
- kartę sd formatuję na fat
- diskimage zapisuje ściągnięty obraz na kartę sd
- wkładam kartę do amigi i amiga chodzi z systemem 926

tak samo 2 miesiące temu zrobiłem z caffeine 923, tam mam w katalogu stuff wiele swoich dem , chciałbym je mieć na dzisiaj uruchomionym 926 - nie chce 3 dni przenosić 15000 plików więc szukam sposobu aby to obejść.


może inaczej które pliki z systemu 926 wkleić na kartę z 923 ? aby zaktualizować system ? tym sposobem chyba zostaną moje dane wszystkie


Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 16:58:38 przez slawomir21
[#39] Re: PiStorm lite + CM4

@slawomir21, post #38

A próbowałeś aktualizacji on-line?
Tu masz szybki tutorial
link
[#40] Re: PiStorm lite + CM4

@Sounder, post #39

dzięki zaraz tą metodę przetestuję.

no i super ! aktualizacja leci :)

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 17:27:42 przez slawomir21
[#41] Re: PiStorm lite + CM4

@slawomir21, post #38

Ale wiesz że jak rozwiązany jest dostęp Amigi do swojej partycji na karcie SD w RPI?
Karta posiada MBR, a pierwsza partycja fat32 jest startową dla emulatora Motoroli jakim jest EMU68. Druga partycja i kolejne mają ID76, czyli mają inny filesystem niz FAT32. Właśnie te partycje widzi Amiga jako swoje. Nie zobaczy się zawartości tych partycji bez pistorm i emu68, lub Winuae ewentualnie Amigi która ma odpowiednią mountliste dla karty SD w czytniku pcmcia lub kontrolerze IDE
3
[#42] Re: PiStorm lite + CM4

@przem0c, post #14

Widzę że CM4 w zestawie z PiStorm32 trafił do działu Giełda - nie spełnił pokładanych oczekiwań?
[#43] Re: PiStorm lite + CM4

@lord_spider, post #42

właśnie miałem pytać o to samo Zbieram się do zakupu od dawna ale jeśli pistorm do a1200 jest ponoć spoko i że nie ma nic lepszego w tych pieniądzach to czemu się tak szybko użytkownikom nudzi?
[#44] Re: PiStorm lite + CM4

@zbroy, post #43

Pewnie dlatego, że nie potrafią go wykorzystać/nie umieją z niego korzystać.
[#45] Re: PiStorm lite + CM4

@Drakon, post #44

Pewnie dlatego, że lepszym emulatorem jest WinUAE .
2
[#46] Re: PiStorm lite + CM4

@bfgmatik, post #45

Dużo poczytać jeszcze Ci trzeba, młody padawanie... :)
[#47] Re: PiStorm lite + CM4

@Drakon, post #46

Panie dzieju, niczego nie muszę czytać bo w mikrokontrolerach siedzę od 20 lat :).

Jeżeli architektura jednego procesora jest emulowana przy pomocy kodu assemblerowego innego procesora to jest to emulacja :D. Ale przyznam, efekty są imponujące. Tylko ja naprawdę mam problem czy to jest jeszcze retro-komputer a dla mnie to ma znaczenie. Zdecydowanie bardziej przekonują mnie implementacje w FPGA, to jest żywy sprzęt z krwi i kości.
[#48] Re: PiStorm lite + CM4

@bfgmatik, post #47

Nikt nie zaprzeczył, że to emulacja, więc nie wiem, po co te argumenty :).
Ja piję jedynie do tego, że bezpardonowo porównujesz emulację całości komputera na WinUAE do emulacji procesora i (ewentualnie - jak ktoś chce) RTG - jakim jest PiStorm. No nie da się i nie powinno się jednego z drugim porównywać, ale może dla Ciebie jest to tak płynne, że aż nieistotne.

To tak jakbyś postawił koszerną A500 0,5MB obok A1200 i porównywał osiągi. Albo jak ostatnio popularne na YT porównania gier na Switcha i PS4/PS5 (!).

Jednym słowem - głupota (nie, nie piję do Ciebie). wariat?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 11:06:32 przez Drakon
2
[#49] Re: PiStorm lite + CM4

@bfgmatik, post #47

sprzęt z krwi i kości

A nie z elektronów i krzemu?
[#50] Re: PiStorm lite + CM4

@misiek2, post #2

czy zakup takiego adaptera ma sens dla posiadacza rpi4? Bo jak rozumiem, tam się wpina nie rpi tylko jego okrojoną wersję bez żadnych wyjść, która według producenta ma wydajność pi4. Posiadając rpi4 chyba sensowniej będzie kupić przedłużkę micro sd, jakiś przedłużacz usb i zwyklą zaślepkę back trap door do przerobienia pod te wejścia. Ewentualnie czy można w ten moduł wpiąć pełnowymiarowe pi4? Tylko po co, skoro wyjścia już mamy, a samo ich wypuszczenie na zewnątrz można zrobić jak powyżej.
[#51] Re: PiStorm lite + CM4

@delaRobal, post #50

I sam sobie odpowiem

Wie ktoś, gdzie można taką zaślepkę zakupić?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 12:18:11 przez delaRobal

Niby są na ebayu link , ale ta cena...

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 12:25:16 przez delaRobal

W opisie filmiku jest link do strony, gdzie można pobrać sobie model 3d do druku. Ktoś coś?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 12:30:37 przez delaRobal
[#52] Re: PiStorm lite + CM4

@delaRobal, post #51

RPI4 mocno się grzeje, a na filmiku nie widać jak zostało rozwiązane chłodzenie.
[#53] Re: PiStorm lite + CM4

@zbroy, post #43

Mi sie nie znudzil pistorm i wole go miec na podorędziu zamiast 060 drogiego jak zbój zeby odpalić sobie AB3d2 albo lepsze demka ale rzeczywiscie czesciej mam 030 w ami, nawet dooma przeszedłem na 030 bo jakos tak jest bardziej retro. Taksamo rtg mi sie przejadl w tydzień i wrocilem do Agi :D No i do kopiowania stuffu miedzy kartami sd go uzywam, a chyba idzie szybciej niz w winuae.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem