[#31] Re: Sprzęt do zgrywania video z Amigi

@MDW, post #30

A ten znowu malkontenci...
Amiga to PAL i DVD to PAL, więc dopasowanie jest pełne. I, przeważnie, mamy do czynienia z lowresem. Możesz to sobie skalować do 4K czy nie-wiadomo-ile-K i dalej będziesz mieć lowres, tylko zblurowany, jak na monitorach LCD.

Jak chce się mieć jakość level "fetysz", to można zgrywać pod UAE.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 17:50:46 przez Daclaw
[#32] Re: Sprzęt do zgrywania video z Amigi

@Daclaw, post #31

No tak tak, pewnie. Starowamigowe gry i tak zwykle są w 320x256, czyli DVD jest 2 razy większe w pionie i poziomie. Ale wystarczy zobaczyć jak wyglądają np. dema na YouTube zgrywane kiedyś i teraz. W filmach zgrywanych w ostatnich latach artefakty związane ze stratną kompresją są bardzo mało widoczne, bo takie lowresowe obrazy były zrzucane do np. 4K. Jeden amigowy pixel jest wtedy zapamiętywany przez kilka pixeli video i stratna kompresja swoim bałaganem nie robi aż tak dużej krzywdy oryginalnemu pixelowi. Przy takich klasycznych staroscenowych "gwiazdkach" każdy film na YouTube się gubi i właściwie ogląda się czarny ekran z jakimiś kaszanami. A gdy obejrzy się np. demo "Arte" zgrywane w bardzo dużej rozdzielczości i w takiej postaci wrzucone YouTubowi to te pixele nawet widać. szeroki uśmiech

Sorry, że chciałem dobrze. Nie obiecuję ale w przyszłości spróbuję się poprawić. szeroki uśmiech
3
[#33] Re: Sprzęt do zgrywania video z Amigi

@MDW, post #30

Najlepsze jest zgranie w wysokiej rozdzielczości dlatego, że większość posiada tv 4K albo monitory 1440p. Skalowanie wbudowane w te ekrany, nie jest dostosowane do wyświetlania do optymalnego skalowania retro ekranów w niskiej rozdzielczości (z ciekawostek drivery Intela mają opcję skalowania podobna do retrotinka ale z większą latencja) Dlatego najlepszy jest retrotink x5 z 1080p albo nowa wersja 4K. Do tego sprawny graber który potrafi złapać wszystko bez kompresji. 4:4:4 .
[#34] Re: Sprzęt do zgrywania video z Amigi

@MDW, post #32

Wszystko prawda. Tak jak pisałem wcześniej jakość mi się poprawiła gdy zmieniłem upscaler. Do zgrywania dem to latencja nie ma takiego znaczenia chyba że ci się muzyka z obrazem rozjeżdża.
[#35] Re: Sprzęt do zgrywania video z Amigi

@jimiche, post #22

Sprawdziłem wczoraj to demo. Na gbs-control. I niestety o i ile że zmiana pal <=> pal laced to nie ma on najmniejszych problemów. Tak przełączenie pal - ntsc jest już problematyczne. Jedyna opcja wydaje się być wspomniany juz retrotink 5x.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem