[#31] Re: MegaRAM HD Pomoc

@_luk, post #28

sklepowe oczywiscie :)

[#32] Re: MegaRAM HD Pomoc

@_luk, post #25

hey witam jeśli da radę to i ja bym się pisał na takie złącze...
[#33] Re: MegaRAM HD Pomoc

@_luk, post #28


Ja też bym się pisał na takie złącza :)... Moja propozycja - wystaw na allegro - zbyt, jak widać będzie gwarantowany :).

[#34] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Reborn, post #33


no ja to bym potrzebował e dwie sztuki na złącze krawędziowe w A500 i jedną sztukę ala ZORRO II
[#35] Re: MegaRAM HD Pomoc

@PrzemasIII, post #31

Wiadomość dla wszystkich zainteresowanych złączami typu zorro - sklep o którym mowa to ELEMAR http://www.elemar.pl/ - gość ma 25 sztuk złącza krawędziowego 100 pin (czyli takie jak zorro), natomiast nie ma 86 pin (czyli brak typu A500 - trzeba ciąć to co jest). Cena za jedno złącze to 12zł. Dla osób spoza Krakowa polecam kontakt telefoniczny, jest duża szansa, że uda się namówić na wysyłkę (im mniej pośredników tym lepiej), a jeżeli nie uda się to mogę pomóc.
[#36] Re: MegaRAM HD Pomoc

@_luk, post #35

hmmm

Właśnie widziałem w tym Elemarze (ul. Mitery) sporo różnych ciekawych złącz w gablotce pod szkłem, pytałem też o kątówkę PCMCIA ale nie mieli :P

[#37] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Hubez, post #36

Kątówki nie mają, ale mają gniazdo PCMCIA i wtyczkę (choć możliwe że wtyczkę widziałem w ELESie) :D no i udało mi się dostać u nich rzecz która podobno nie istnieje - kwarc 120MHz ...
[#38] Re: MegaRAM HD Pomoc

@_luk, post #35

a jak to ciąć bo nie miałem jeszcze doświadczenmia w takich sprawach - normalnie odliczamy 86pinów i reszty się pozbywamy?

co do tego kwarcu 120MHz to niedawno pytałem na forum o podkręcanie apolla i rzeczywiście wszyscy twierdzili że taki raczej nie występuje - także gratuluje



Ostatnia modyfikacja: 04.03.08 19:49
[#39] Re: MegaRAM HD Pomoc

@zangief, post #38

Najpierw spróbuj przemyśleć jak to zamontujesz - jeżeli złącze będzie "wisieć w powietrzu" to lepiej odciąć jeden koniec. Natomiast jeżeli wlutujesz je w płytkę to lepiej wyciąć w środku zbędne styki i uważnie złożyć dwie części razem. Pierwsza możliwość jest prostsza i szybsza ale istnieje niebezpieczeństwo że styki karty nie pokryją się ze stykami złącza (brak elementu oporowego na końcu złącza - no chyba że go dorobisz).
[#40] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Daclaw, post #5

Nie zgodze sie - moj zwykly MegaRam widzial dwa HDD, bez patchy itp. 1gb i 200mb, oba dyski RAZEM dzialaly poprawnie:) Podlaczylem kiedys dla checy i sie bardzo zdziwilem, ze to dziala:) Malo tego, oba HDD obslugiwalem z HDToolBox (ze zmienionymi parametrami devica)

[#41] Re: MegaRAM HD Pomoc

@_luk, post #39

to raczej będzie na taśmie - coś pokombinuje i dodam coś blokującego

[#42] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Reborn, post #9

Pomęczyłem trochę mój kontroler MegaRAM HD i oto wyniki (Amiga 500 rev 8, Kickstart 1.3 + O.5MB SlowRAM):

może tu pomóc Ci w/w oprogramowanie do Promodule

Oprogramowanie od Promodule'a nie działa - najprawdopodobniej z uwagi na Kickstart 1.3 (możliwe, że ruszy na ver. 3+, ale nie mam takowego do A500).

Kontroler obsługuje dyski wielkości 1.2GB - udało mi się takiego sformatować i nagrać system, ale niestety oprogramowanie błędnie rozpoznaje ilość wolnego miejsca przez co nie można podzielić dysku na partycje (wykorzystuje maksymalną przestrzeń).

Możliwe, że mój kontroler ma ROM w wersji 1.2, o której mowa tutaj:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=46731&t=46728

Na pewno nie obsługuje 2 urządzeń

Udało mi się podłączyć 2 dyski twarde jednocześnie !!! bez patcha z Aminetu! Możliwe, że późniejsze wersje ROMów MegaRAMu HD mają usunięte błędy, do których odwołuje się patch. System widzi Boot Partycje z dysku Master i non-Boot z dysku Slave (ukrywa Boot Partycje z dysku Slave).

cdrom podłączony do MEGARAM'u HD

Nie udało mi się zgadać MegaRAMa HD z CD-ROMem wykorzystując Babel CDFS. http://babel.de/amiga.html. Spróbuję jeszcze Xetec CDFS. Te dwa CDFS to chyba jedyne, które działają na Kickstartach 1.3.



Ostatnia modyfikacja: 20.03.08 10:34



Ostatnia modyfikacja: 20.03.08 10:35
[#43] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Reborn, post #42

http://skolman-mws.w.interia.pl/aos/ide.lha

[#44] Re: MegaRAM HD Pomoc

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Skolman,

Wielkie dzięki! - czegoś takiego właśnie szukałem . Będę mógł podłączyć CD-ROM do MegaRAMa.



Ostatnia modyfikacja: 24.03.08 23:48
[#45] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Reborn, post #44

jak mozesz to zrob graby z pomiaru predkosci w sysinfo z tym sterownikiem i bez, zalacze do archiwum. aha jak cos to mozna odpalic cdfs z cdtv, albo zaladowac nowszego kicka.

[#46] Re: MegaRAM HD Pomoc

@Reborn, post #1

Witam, kilka dni temu tez dostałem Megaram HD ale bez dyskietki ;/ z pamięcią nie ma problemów, tylko nie mogę uruchomić dysku, więc jeśli by można byłe też bym prosił o dyskietke w formacie adf/dms.

Z góry dziękuje!
[#47] Re: MegaRAM HD Pomoc

@esial, post #46

Please,write me on my e-mail. I have image of diskette.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem