[#1] A1200 Mediator problem zasilania ??
Czy miał może ktoś podobne objawy ? :
A1200 z mediatorem, pracuje powiedzmy 2 godzinki, nagle ekran wb zamarza i pozostaje tylko wyłączenie komputera, reset z klawiatury nie działa, po ponownym włączeniu mediator znika, tj. komenda PCIINFO informuje że nie ma żadnych kart w mediatorze i mam obraz tylko z AGA.
Dodam że problem ten nieraz występuje także na kilka minut po włączeniu komputera.

Podejrzewam zasilacz i teraz moje pytanie brzmi ile uciągnie taki AT 230W?
W komputerze jest Apollo 40/40, mediator z Voodoo3 i sieciówka PCI, do tego dwa dyski 4,3GB i napęd CD-R, stacja dyskietek, na apollo i voodoo są wiatraczki.
Jest jakiś szybki sposób na sprawdzenie czy zasilacz daje odpowiednią moc ?



Ostatnia modyfikacja: 27.12.2008 11:54:50
[#2] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #1

Raczej wątpię, żeby to była wina zasilacza. Bardziej to wygląda jakby się coś przegrzewało (może pomacaj układy na płycie czy nie za gorące). Ewentualnie może z Apollo coś nie tak, może się kiwa na prawo i lewo (znaczy nie stabilna konstrukcja :))? A bez mediator też tak jest? Poza tym jak przeżywałem podobne problemy z medkiem+blizz ppc. Niestety najlepszą radą jest po prostu nie używanie sprzętu z elboxu (zawsze miałem problemy z ich wynalazkami).
[#3] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #1

Muszę Cię zmartwić to niestety nie zasilacz. Jeśli amiga zacznie się jeszcze resetować sama bez powodu - najczęściej podczas łądowania systemu to bład tkwi w innym miejscu. Miałem podobnie i winny okazał się element mocujący medka z płytą i turbiszczem. Kupiłem nowy i po problemach.

[#4] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@11MASTEr, post #3

Generalnie jest jeszcze jeden problem, który może wskazywać na to dlaczego tak jest. Moja obudowa GIFT Pefect Pro jest po prostu jakaś krzywa, musiałem płytę gł. wkręcić troszkę krzywo, bo inaczej nie przykręcił bym kart PCI do obudowy, mam chęć wszystko podłączyć bez obudowy "na żywca" i zobaczyć jaki będzie efekt, wtedy bym wiedział że po prostu coś tam się "nie układa".
Wkurzające były takie resety, ale to raczej nie jest wina apollo, ta karta którą mam działała bez mediatora naprawdę stabilnie (aż dziw bierze), po założeniu mediatora walczyłem jeszcze z voodoo bo grzało się tak że myślałem że się zapali, dopiero aktywne chłodzenie coś dało. Ewentualnie może jeszcze spróbować z inną kartą grafiki ? Mam jeszcze S3 Virge DX.

[#5] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #4

Spróbuj z inna kartą gfx. Ja np. miałem taki problem, że Ami się wieszała przy wczytywaniu systemu z Voodoo3 a z S3 4MB już nie. Generalnie zaobserwowałem, że ma znaczenie slot pci w którym włożony jest voodacz. :) Najlepsze jest to, że co pewien czas mediator zmienia zdanie i należało kartę przełożyć w inny slot pci. :)
[#6] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@radzik, post #5

To o czym mówisz bardziej mi podchodzi pod zaśniedziałe układy MACH, w moim przypadku ich przeczyszczenie naprawdę dużo pomogło. Na początku obraz z GFX był wyświetlany jako sieczka, kursor myszki wyglądał jak czerwona plama czegoś niewiadomego, faktycznie spróbuję jeszcze z S3, może coś to da.

[#7] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #6

Sprawdź też styki w wtyczkach P8 P9. Jakiś czas temu zaśniedziały i komputer się sam wyłączał. Po chwili się włączał i tak w koło. Musiałem te blaszki wyjąć i wyczyścić pilnikiem. Od tego czasu nie mam problemów z Mediatorem. Szczególną uwagę zwróć na te, gdzie idzie 5 V.

[#8] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #1

Miałem podobny problem rok temu, mediator niestety ostatecznie padł :(
Raz amiga się uruchamiała raz nie w obecności medka... sprawdziłem kartę turbo, wyciągnąłem fastate. Napewno nie była to też kwestia zasilania bo teraz mediator służy mi jako "adapter zasilania AT". Miałem kilka razy motyw że uruchomiłem pciinfo bez s-s i się wieszał system... kwestie z grafiką też miałem podobne do Twoich.
Machy przczyściłem i docisnąłem, nie pomagało... w końcu wyjąłem je całkiem i używam meda jako dodatkowego stelaża i adaptera zasialnia.
:(
Serwis Elboxu olał mojego maila... w sumie nie wiem czemu, odpisać by mogli chociaż. Myślę że za jakiś czas może kupię nowego Mediatora (jak tylko euro znowu spadnie :) )

[#9] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@virago, post #8

Tak generalnie to tylko Elbox produkuje, że tak powiem poważny sprzęt dla Ami (czyli nie duperele jak scandoublery itp.)? Czy jest jeszcze może alternatywa?
[#10] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #4

Więc sprawdź bez towerki - jeśli będzie poprawa czeka cię odpowiednie przerobienie wieży, aby wszystko pasowało dokładnie. Nadal utrzymuję, że to problem łącznika, a jeśli już nie jego awaria to przynajmniej zły styk. jak poprawisz ubudowę to poczytak mój artek jak podkleić ów łacznik, aby 'nie ruchał się'.

[#11] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@virago, post #8

Co do Elboxa to faktycznie pewne mejle zostają bez odpowiedzi taka już uroda ich PR-u. Jednak gdybyś napisał, że chcesz naprawić to nie powinno być problemu, przecież to ich dzieło. BTW lepiej zapłacić ze 150 niż prawie 1'000. Wiem z autopsji już 2x naprawiałem medka :)

[#12] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@11MASTEr, post #11

Dziwne rzeczy wam się dzieją z Mediatorem. Ciekawe co jest winne? Kanapki w A1200 czy sama A1200. Ja nie miałem żadnego problemu z moim Mediatorem od kiedy go kupiłem (2002 rok), ale ja mam A4000 i mediatora dla niego.
A na kontakty z Elboxem także nie narzekam. Na każdy list mi odpisują.
[#13] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@11MASTEr, post #10

Po odpaleniu tego wszystkiego "na powietrzu", okazało się że PCIINFO już Voodoo3 w ogóle nie widzi, widzi go tylko jak jest w pierwszym slocie PCI, ale tam on nie ma prawa działać, S3 widzi normalnie, ale teraz nie wiem jak to ogarnąć żeby zainstalować S3 w P96 po tym jak było voodoo, tak że walczę.

[#14] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #13

Do S3 to chyba musisz zainstalować CGX3. Najpierw odinstalować P96.
[#15] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@radzik, post #14

Nie trzeba. S3 działa także pod P96. Do Mediatora są także dołączone sterowniki do tej karty.
[#16] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #13

Dlaczego uważasz że VooDoo nie powinno działać w pierwszym slocie? Z tego co ja wiem właśnie w starych Mediatorach dla A1200, aby móc korzystać z karty TV, Spidera czy karty muzycznej, potrzeba wsadzić VooDoo do pierwszego slotu. Tam tylko działa DMA.

Może wyświetl nam informacje jakie daje MedConfig. A przynajmniej to co wypisuje PCInfo.
[#17] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@kmilota, post #16

U mnie Voodoo działa jak mu się podoba tzn. raz jest widziane na pierwszym raz na ostatnim lub innym slocie. Totalny przypadek losowy. Inna kwestia, że takie chece mają miejsce z Blizzardem PPC, z Apollo było wszystko jak należy.
[#18] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@kmilota, post #16

Po prostu z tego co pamiętam, pierwszy slot może być obsadzony ale nie przez kartę grafiki, w sumie sam nie pamiętam gdzie to czytałem, teraz widzę to tylko na obrazku w instrukcji. Ale możliwe że się mylę.
Gdy włożone jest Voodoo PCIINFO mówi: No PCI devices in Mediator i nie ważne czy karta jest w pierwszym czy drugim slocie.

[#19] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@kmilota, post #15

Gdy mam włożone S3, PCIINFO wyświetla informację o karcie, ale znów mam problem bo karta nie chce wyświetlać poprawnie obrazu, po zainstalowaniu P96 i spreparowaniu wszystkiego jak pod Virge mam obraz z kart grafiki jako sieczkę i nie ma poprawy na innych rozdzielczościach lub odświeżaniu.
Okazało się też że mam jakieś S3 Virge GX. Może ono nie jest kompatybilne ?

Tak się zastanawiam jak to możliwe że do tej pory jednak to voodoo działało, a teraz by przestało? Chyba pomęcze mediator.

[#20] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #19

A może faktycznie te MACHy trzeba wymienić? W końcu to ELBOX więc wszystkiego się można spodziewać.
[#21] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #19

Wg. strony elboxu działać będą karty na chipach Virge (86c325) i Virge DX (86c375), więc z GX możesz mieć problem.
[#22] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@zyga64, post #21

na moim jest 86c385 :(



Ostatnia modyfikacja: 28.12.2008 14:57:05
[#23] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #18

Przeczyść styki karty gfx. Karty graf. mają być podłaczone do pierwszego slotu PCI tzn. tego najbliżej slotu pcmcia. Osobiście u mnie system działa bezproblemowo io nie ważne jest gdzie onsadzone jest voodoo w slocie 1 czy 4.

[#24] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@kmilota, post #16

Obydwaj macie rację tylko, że Ty piszesz o pierwszym jako pierwszym opisanym PCI1 czyli od gniazda pcmcia, a chewek o pierwszym od góry (od machów medka) IMO.

[#25] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #19

Napisz mam tu to, co wypisuje MedConfig. Może to przyczyna sterów i ustawień. No chyba że VooDoo ci zamarzło przez ten wiatraczek. Ja mam VooDoo3 3000 tylko z radiatorem. Nie wiem po co ten wentylator na VooDoo3.
[#26] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@kmilota, post #25

Nie wiem po co ten wentylator na VooDoo3

Miałem podłączone Voodoo 3 2000, strasznie się grzało, dołożyłem wiatrak zasilany prosto z zasilacza, teraz okazało się że to Voodoo nawet po włożeniu do PC nie działa, po prostu może od początku było walnięte i teraz zdechło do końca.



Ostatnia modyfikacja: 28.12.2008 20:03:15
[#27] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #26

No to wszystko jasne. Trzeba było od tego zacząć, a nie szukać problemów po stronie Mediatora. Tak samo jeśli chodzi o VooDoo, to mogłeś napisać że masz VooDoo3 2000. Jest trochę inne niż 3000.
[#28] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@kmilota, post #27

No, ale kto by pomyślał skoro karta jeszcze poprzedniego dnia działała.

[#29] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@chewek, post #1

wyjmij po kolei kazdy mach z podstawki i przeczysc styki piklniczkiem (moze byc do paznokci). u mnie to pomaga od reki. jako ze przlotka miedzy karta turbo, plyta a medikiem jest u mnie przylutowana na stale, to styki machow topraktycznie jedyne miejsce gdzie sa problemy. i wlasnie tak jak u ciebie sie objawiaja.
[#30] Re: A1200 Mediator problem zasilania ??

@Valwit, post #29

Nie trzeba pilnikiem wystarczy karta do drukarki/ksero 80g czyści jak papier wodny :)
Rozwalałeś te gniazdko z trójnika, aby lutować czy rozwiązałeś to inaczej? Bardzo jestem ciekaw jak to wygląda cyknij zdjęcia i podeślij mi - dzięki.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem