[#31] Re: Projekt

@bunger, post #30

Nawet nie będę Ci próbował tłumaczyć jak działa nasze forum i co znaczy "W odpowiedzi na post...". Zapewne nie zdążyłeś jeszcze tego zauważyć bo jesteś tu nowy (sądząc po ilości postów), ale może w końcu na to wpadniesz. Proponuję też sprawdzić działanie opcji "Z wątkami".

[#32] Re: Projekt

@galu, post #25

Trochę dużo, ale jakby się znalazł jakiś dystrybutor i moźna było kupić na raty, to rozważył bym zakup. Jestem ciekaw jakie ma możliwości zainstalowany tam układ PowerVR. Fakt montuja je też w MSI WIND (chyba taka nazwa), ale ... tu przy okazji mogła by być fajna maszynka do zabawy, pod warunkiem świadomości czego się oczekuje.

[#33] Re: Projekt

@ender, post #32

No może jestem i nowy ale , nie fantasta jak ty
Co on zrobi z amiga 600 i 2 mb



Rozumie że nie można mieć swojego zdania na forum tylko trzeba tańczyć jak GumBoy
Zagra jeżeli takie są tu zasady to przepraszam



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 18:11:01
[#34] Re: Projekt

@bunger, post #33

bunger napisał(a):

> No może jestem i nowy ale , nie fantasta jak ty

A ja jestem fantastą ponieważ?

> Co on zrobi z amiga 600 i 2 mb

Nie wiem i guzik mnie to obchodzi. Nigdzie nawet nie napisałem co on zrobi.

> Rozumie że nie można mieć swojego zdania na forum tylko trzeba
> tańczyć jak GumBoy
> Zagra jeżeli takie są tu zasady to przepraszam

Wystarczy że się nauczysz czytać co kto napisał i odpowiadać na odpowiednie posty.

Ale jeśli chcesz zatańczyć to też możesz, tylko ja na pewno nie będę przygrywał. Na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć.

[#35] Re: Projekt

@galu, post #27

Mimo wszystko mam wrażenie, że w kontekście emulacji Amigi, WinUAE z JITem na tym notebooku dla niedzielnych internautów sprawdzi się lepiej niż Pandora.

Z chęcią bym zobaczył wyniki emulacji Amigi na obu sprzętach.

[#36] Re: Projekt

@GumBoy, post #35

GumBoy

[#37] Re: Projekt

@GumBoy, post #35

Z chęcią bym zobaczył wyniki emulacji Amigi na obu sprzętach.

Używam WinUAE na podobnym notebooku dla niedzielnych internautów: MSI Wind U100. Mogę coś potestować w razie potrzeby.
[#38] Re: Projekt

@Daclaw, post #37

Jeśli chodzi o EEEPC to mogę tez u kumpla sprawdzić bez niczego. Tylko skąd wziąć wyniki z Pandory?

[#39] Re: Projekt

@GumBoy, post #35

Z JIT-em? Kolega w pierwszym poście pisze o przenośnej A600 DO GIER...
Pandora jest/będzie sprzętem tworzonym właśnie pod tym kątem (emulacja) - zintegrowany kontroler, dotykowy ekranik, dodatkowo tv-out, dostępność od 0-day zoptymalizowanego emulatora. Waży 1/4 tego, co netbook, a gabarytowo jest zbliżona do Ninteno DS a nie do EeePC, więc po co komentarz, że Pandora wypada przy EeePC blado w roli przenośnej Amigi600? Pandora = konsolka przenośna / UMPC mieszcząca się w kieszeni. EeePC/Wind = netbook, przy odrobinie dobrej woli = subnotebook.
Przy obecniej cenie Pandory oczywiście teoretyzuję, bo samemu sobie tego czegoś nie sprawię, ale w temacie (ultra)przenośnej Amigi "do gier" jest to, jak do tej pory, chyba najciekawsze zaprezentowane rozwiązanie.

Co do działania nowych, pecetowych, wersji WinUAE - http://eab.abime.net/showpost.php?p=507796&postcount=187 - testy na pewno wiele osób zainteresują - tylko weźcie pod uwagę, że emulacja chipsetu (A500!) jest dużo bardziej wymagająca niż praca pod systemem (JIT+P96) i przy korzystaniu z nowych, naprawdę fajnych możliwości emulatora - jak autoskalowanie obrazu wyświetlania do natywnej rozdzielczości matrycy LCD, filtry imitujące wyświetlanie obrazu na PALowskim telewizorze - Atom 1,6 nie daje rady (sprawdzałem). Oczywiście po wyłączeniu tych wszystkich upiększaczo-ulepszaczy albo przy korzystaniu ze starszej wersji WinUAE EeePC czy pokrewny komputerek poradzi sobie z emulacją Amigi albo nawet dwóch Amig jednocześnie, no ale w takim razie biorąc pod uwagę pozostałe ograniczenia sprzętu (np. - czepiając się - brak tv-outu, "nieamigowa" rozdzielczość) sprzęt w emulacji nie sprawdza się wcale wybitnie... Używam na codzień jako przenośnego komputera 12" ThinkPada z Dothanem 1,8GHz (prawie-że-Core-Solo), który co prawda przez 99% czasu (nawet podczas tzw. "wymagającej" pracy) pracuje sobie skręcony do 600MHz - ale do emulacji Amigi pod nowymi (1.6.0b) WinUAE (gry na A500) musi pracować na pełnych obrotach, ew. na 1,2 GHz (czyli i tak szybciej niż Atom 1,6) w mniej wymagających tytułach. Oczywiście korzystam z bajerów, które dodał twórca emulatora. QuickShota podłączam przez LPT bo akurat mam w laptopie ale przez USB też się da (netbooki).



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2009 00:32:19
[#40] Re: Projekt

@galu, post #39

galu napisał(a):

> Z JIT-em? Kolega w pierwszym poście pisze o przenośnej A600 DO
> GIER...

A ja piszę ogólnie o emulowaniu Amigi. Poza tym, próbowałeś kiedyś grać w gry z A500 pod emulowaną Amigą na 600 MHz?

> Pandora jest/będzie sprzętem tworzonym właśnie pod tym kątem
> (emulacja) - zintegrowany kontroler,

Nie wiem, czy do amigowych gier pad jest konieczny. I tak używają w 98% jednego fire.

> dotykowy ekranik,

A to cecha która już w ogóle nie ma nic wspólnego ze specjalizacją w emulacji.

> Waży 1/4 tego, co netbook, a gabarytowo jest
> zbliżona do Ninteno DS a nie do EeePC, więc po co komentarz, że
> Pandora wypada przy EeePC blado w roli przenośnej Amigi600?

Bo tak będzie?
Z chęcią zobaczę wyniki w jakichś strzelankach czy innych zręcznościówkach z Amigi 1MB. Uważam, że na tym sprzęcie będą przycinki (jak już wyjdzie). Mogę się mylić, ale tak uważam. Wrócimy do dyskusji, jak będzie gdzieś można zdobyć wyniki emulacji.

> Przy obecniej cenie Pandory oczywiście teoretyzuję, bo samemu
> sobie tego czegoś nie sprawię, ale w temacie (ultra)przenośnej
> Amigi "do gier" jest to, jak do tej pory, chyba najciekawsze
> zaprezentowane rozwiązanie.

Przy obecnej cenie Pandory i o połowę tańszym EEE, uważam to drugie za tańszą i szybszą emulowaną Amigę. Jak ktoś woli zapłacić o połowę więcej tylko po to, żeby mieć tę Amigę lżejszą, ale za to wolniejszą, to już jego sprawa i jego potrzeb.

[#41] Re: Projekt

@GumBoy, post #40

> A ja piszę ogólnie o emulowaniu Amigi. Poza tym,
> próbowałeś kiedyś grać w gry z A500 pod emulowaną Amigą na 600 MHz?

To po co piszesz ogólnie o emulowaniu Amigi, jak temat dotyczy gier z A600?
Pytanie dotyczyło m.in. tego zagadnienia: "móc to przenosić gdzie chcę i używać niezależnie czy jest gniazdko czy nie." - trzeba mieć dużo złej woli albo mgliste pojęcie w temacie, żeby polecać komuś z takimi wymaganiami EeePC ;)

Emulowałem Amigę (od 1998 roku) na dziesiątkach rówżych maszyn, w tym na 266MHz P-II, PowerBooku 300MHz, Dreamcascie, Xboksie, PSP i MSI Wind. Na każdej z nich uruchamiałem wersje najbardziej odpowiednią do możliwości sprzętu i na swój czas najnowszą. Na Dreamcascie, PSP i pod MacOS8 wyglądało to zdecydowanie najgorzej, natomiast - co ciekawe - nie przypominam sobie, żebym bardzo narzekał w czasach P-II i WinUAE 0.6.x. A Wind po prostu nie był w stanie obsłużyć W PEŁNI KOMFORTOWO emulacji Amigi pod testową wersją WinUAE sprzed kilkunastu tygodni, z ustawieniami których używam na codzień na moim PC. Nie oznacza to, że Wind czy EeePC nie nadają się do emulacji A500 - jak wyłączyłem "ulepszacze" przewidziane przez twórcę WinUAE (w tym autoskalowanie i filtrowanie obrazu) to emulowałem każdą grę na A500/A1200, tak samo jak emulowałem każdą grę na 700MHz Xboksie pod WinUAE0.8. Po prostu od współczesnego peceta wymagam więcej - równie dobrze można polecić jakiegoś starszego 10-12" peceta za 300zł i z P-III 600MHz i też by się sprawdził - ale taka Pandora przynajmniej mieści się w kieszeni, ma ten dotykowy ekranik coby można wygodnie pograć w gry korzystające z myszki i można jej używać prawie cały dzień bez szukania gniazdka elektrycznego. Podobno!
Jak dla ciebie EeePC jest w czymś lepszym - przyjmuję to do wiadomości, nie musisz nic dodawać.


> Nie wiem, czy do amigowych gier pad jest konieczny. I tak używają w 98% jednego fire.

Czyli lepiej używać kursorów i prawego controla czy podłączyć jakąś "Mantę", usiąść na krześle i wpatrywać się w 6"-7" obraz (bo reszta ekranu zajmować będzie czarna obwódka)? Ja się teraz śmieje, bo napisałem tylko odpowiedź z linkiem do projektu OpenPandora, a po 24h odpowiadam na czepialski komentarz na poziomie nastolatka: "EeeePC jest lepsze!". Są to sprzęty zupełnie innej klasy - jak porównywać Pandorę to do tego czegoś http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4738.

>> dotykowy ekranik,
> A to cecha która już w ogóle nie ma nic wspólnego ze specjalizacją w emulacji.

W przeciwieństwie do touchpada wielkości znaczka pocztowego? Jak nie używałeś WinUAE na sprzęcie typu TabletPC to nie zrozumiesz, zapewniam - wygodniejsze niż touchpad, a nawet niż myszka.

> Z chęcią zobaczę wyniki w jakichś strzelankach czy innych
> zręcznościówkach z Amigi 1MB. Uważam, że na tym sprzęcie będą
> przycinki (jak już wyjdzie). Mogę się mylić, ale tak uważam. Wrócimy do
> dyskusji, jak będzie gdzieś można zdobyć wyniki emulacji.

Ja bardziej bym się obawiał kompatybliności a nie wydajności. UAE4All chyba nigdy na tak mocnym sprzęcie nie działało, a już na dużo słabszym działało bardzo nieźle. Z kolei "prawdziwe" UAE (nawet 0.8) znajdzie się pewnie w tym samym punkcie, w którym znajduje się WinUAE 1.6.0 na współczesnym netbooku - czyli wydajność będzie na styku komfortowego działania.

> Przy obecnej cenie Pandory i o połowę tańszym EEE, uważam to drugie za
> tańszą i szybszą emulowaną Amigę. Jak ktoś woli zapłacić o połowę więcej
> tylko po to, żeby mieć tę Amigę lżejszą, ale za to wolniejszą, to już jego
> sprawa i jego potrzeb.

Otóż to - i wg mnie mało kto ma potrzebę emulowania A600 na netbooku. Gwoli ścisłości - 4x Lżejszą, o kilkukrotnie dłuższym czasie pracy na baterii, LEPIEJ przystosowaną do odpalania amigowych gier (bo EeePC do tego w ogóle nie jest przystosowany - ciebie nie przekonam, ale sam zdążyłem się przekonać - ThinkPad nadal jest dużo lepszy) i na pewno nie 2x droższą.
Pandora - $330+"tax"
EeePC w najbardziej biednej wersji - $299
Czas taniej elektroniki w PL powoli dobiega końca :)
[#42] Re: Projekt

@galu, post #41

galu napisał(a):

> ThinkPad nadal jest dużo lepszy) i na pewno nie 2x droższą.

Nie napisałem, że dwa razy droższą. Przekręcasz moje słowa.

> Pandora - $330+"tax"

Czyli powiedzmy 390 x 3.68 = 1435PLN

> EeePC w najbardziej biednej wersji - $299

EeePC widzę od 900PLN w normalnej sklepowej ofercie. To czyni Pandorę nawet więcej niż o połowę droższą (co właśnie napisałem).

Reszty nie skomentuję, bo mi trąci demagogią frontu anty PC z późnych lat 90, poprzedniego stulecia. W dodatku najwyraźniej mamy inne doświadczenia z praktyki wzięte, więc nie widzę sensu dyskusji.

[#43] Re: Projekt

@bunger, post #30

Bunger, zrób coś, bo sie nudze.

[#44] Re: Projekt

@galu, post #41

A Wind po prostu nie był w stanie obsłużyć W PEŁNI KOMFORTOWO emulacji Amigi pod testową wersją WinUAE sprzed kilkunastu tygodni, z ustawieniami których używam na codzień na moim PC.

A czego brakuje do pełni komfortu? Prędkość wielokrotnie przewyższająca najszybszego classica z procesorem 060, grafika 1024x600 przez P96... Nie wiem o ci Ci chodzi.
[#45] Re: Projekt

@bunger, post #28

> To kolejny temat kutry do niczego nie prowadzi jak ty nie znasz podstaw elektroniki jak ty chcesz to zrobić ?

A ty nie znasz podstaw ortografii i gramatyki :) Więc nie pouczaj innych.
[#46] Re: Projekt

@Daclaw, post #44

Ręce opadają... Jakie najszybsze "klasyki", jakie P96, jakie 1024x600?
Temat jest o przenośnej A600.
Pół żartem napiszę, że w czasach mojego amigowania prawie każdy szanujący się posiadacz A600 pierwsze co robił, to nagrywał "Sensible Soccer" na dyskietkę z Workbenchem ;)

Dałem niezobowiązującego linka do Pandory a forumowy mr. "czepiam-się-wszystkiego-jak-leci" odpowiedział tekstem, że przy EeePC [zestawienie równie sensowne jak porównywanie roweru górskiego z Fiatem 126p] jest biedny - jego prawo. Przypomnę za tym, jak wyglądała moja opdowiedź:
emulacja chipsetu (A500!) jest dużo bardziej wymagająca niż praca pod systemem (JIT+P96) i przy korzystaniu z nowych, naprawdę fajnych możliwości emulatora - jak autoskalowanie obrazu wyświetlania do natywnej rozdzielczości matrycy LCD, filtry imitujące wyświetlanie obrazu na PALowskim telewizorze - Atom 1,6 nie daje rady (sprawdzałem). Oczywiście po wyłączeniu tych wszystkich upiększaczo-ulepszaczy albo przy korzystaniu ze starszej wersji WinUAE EeePC czy pokrewny komputerek poradzi sobie z emulacją Amigi albo nawet dwóch Amig jednocześnie, no ale w takim razie biorąc pod uwagę pozostałe ograniczenia sprzętu (np. - czepiając się - brak tv-outu, "nieamigowa" rozdzielczość) sprzęt w emulacji nie sprawdza się wcale wybitnie...
Zamiast się przekomarzać ze mną, poczytajcie lepiej EAB albo wypowiedzi Tonego Wilena...
[#47] Re: Projekt

@galu, post #46

[#48] Re: Projekt

@PrzemasIII, post #47

Ale ten "laptop" ma zasilanie z sieci
Mógł dołożyć jakiś modół akumulatorów i byłby pełny wypas :D
Ale w dalszym ciągu, to prawdziwego laptopa nie przypomina :P

[#49] Re: Projekt

@brada, post #48

to chyba najprosciej bedzie zrobic z minimiga.

[#50] Re: Projekt

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #49

Wracając z pracy o tym pomyślałem.
Minimig ma tylko jedno napięcie zasilania 5V, więc upraszcza się "zasilacz", ale i tak większość ekranów będzie wymagać 12V, no może 9V.
Kolejnym problemem jest wyjście obrazu. Minimig ma wyjście d-sub, mogące generować obraz PAL zgodny ze SCART (euro) a raczej ciężko będzie o mały TV z euro, więc trzeba by dołożyć układzik scart->composite.

Za to dochodzi duża przewaga rozmiarów. w tym samym rozmiarze co a600 zmieści się minimig z akumulatorem (i zasilaczem) i układem obrazu,
do tego minimig na pewno ciągnie dużo mniej prądu niż a600.

Edycja:
Znalazłem schemat RGB->composite
http://www.preromanbritain.com/gwem/martbean/ataridiy/conv.htm
Można by też wykożystać układ modulatora od A500, choc nie wiem jakie sygnał bierze i co z jego zasilaniem.



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2009 22:59:19
[#51] Re: Projekt

@galu, post #25

Tu masz już gotowy do kupienia

http://cgi.ebay.de/Amiga-1200-NB-Blizzard-mk-IV-50mhz-Fpu_W0QQitemZ250380523887QQcmdZViewItemQQptZKlassische_Computer?hash=item250380523887&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

[#52] Re: Projekt

@Dorian3d, post #51

Bardzo tanio

[#53] Re: Projekt

@jaa2, post #52

Konsola LCD na bazie amigi
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=569777260

[#54] Re: Projekt

@Dorian3d, post #53

...ale te flaki wewnątrz nie wyglądają mi na amigowe.
Amiga siedziała w "faraonie" do wróżenia z ręki. Taki był opisywany w MA i widziałem go na dworcu w Katowicach na początku lat '90-tych.

[#55] Re: Projekt

@Dorian3d, post #51

To już bym wolał sobie to sam zrobić. Nie chodzi o to, że taniej, tylko o to, że, robiąc samemu, wiem co mam. A tak nie mam żadnej gwarancji, że za tę niemałą kwotę nie nabędę sprzętu poklejonego na ślinę i plaster.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem