[#31] Re: CDTV - upgrade ROMu

@rafgc, post #30

Już znalazłem - 0xF40000 - 0xF7FFFF

http://www.cdtv.org.uk/cdtv-technical.html

[#32] Re: CDTV - upgrade ROMu

@rafgc, post #31

Mysle ze ten adres jest taki:

0xF00000-0xF3FFFF
[#33] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #32

ok wiec sprawa masie tak, ze włożyłem 2.05 37.300 z A600.

dysk+kontroler nie wstają, kiedy włączam CD to oczywiście nie chce wstać w ogóle ami, zmienne kolorki cały czas.

CO NAJGORSZE

amiga działała z romrm, który ma zgięte 2 ostatnie nóżki, mało tego pod ROMem na scalaku widać ślad wjechania w niego śrubokrętem...
Chyba wiem czemu ktoś chciał ją sprzedać - czy przez takie coś CDTV mogło się uszkodzić? czy ścieżki są wewnątrz scalaka prowadzone i zabezpieczone?


Wkurzyłem sie

[#34] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #32

Masz rację, policzyłem na kalkulatorze by potwierdzić, zastanawiam się wlaśnie jakie linie adresowe są aktywne w podstawce kickstartu, gdy adresowany jest bootrom, bo jeśli są takie same a zmieniają się tylko wyższe linie adresowe niedostępne w podstawce, to mozna by wgrać bootrom razem z kicstartem w jednej kości o podłączyć np sygnał OE (ciekawe czy CE też) z bootromu do podstawki kicstartu (lub coś w tym stylu).



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2011 17:45:39
[#35] Re: CDTV - upgrade ROMu

@rafgc, post #34

Wgranie obu obszarow jest jak najbardziej mozliwe. Ja by m to widzial tak:
1. W epromie o pojemnosci 1MB w pierwszej polowie umiescilbym KickStart, w drugiej CDTV Boot ROM
2. Sygnal CE mozna zewrzec na stale do masy.
3. Sygnal OE musialby byc suma oryginalnego sygnalu OE + sygnal gdy na ostatnich szeciu bitach adresu pojawi sie 111100b (ten drugi mowilby o probie dostepu od CDTV BOOT Romu)
Jakby sie uprzec sygnal o probie dostepu po drugiego obszaru mozna pobraz z plyty glownej z dekodera adresu.
4. Przy dostepie do CDTV Boot ROMu trzeba podac na ostatnia linie adresowa epromu logiczna jedynke aby przelaczyc sie na druga poloke pamieci.
1
[#36] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #35

mam mały problem:
chciałem sobie wgrać nowy ext rom:
http://eab.abime.net/archive/index.php/t-61625.html
wzielem pamieci flash 29c010 bo z tego co mi sie wydaje pinologia jest podobna....
zaprogramowalem oba tymi wsadami i nic... zamiast ukazac sie logo plyty po chwili pokazuje sie logo kickstartu... niewazne w jakiej pozycji jest zworka...
I teraz albo:
- te dwa wsady są zwalone z tego webarchive
- albo trzeba jednak wstwic 27c1000 lub 27c001/27c010

Jakis pomysł ?
No chyba że ktoś mi napisze jak zrobic te dwa pliczki even i odd z oryginalnego pliku 2.3 ext rom....

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 12:47:49 przez stryker
[#37] Re: CDTV - upgrade ROMu

@stryker, post #36

Niestety, zycie potrafi platac figle i to nawet w elektronice.
To co teraz ci pokaze na pewno cie zakoczy tak samo jak mnie. Nie wyszlo ci z 29C010 i niestety nie moglo to zadzialalc. Jesli kupisz 27C1000 to tez ci nie zadziala (NIESPODZIANKA!!!). Pomyslisz ze zwariowalem? Przecierz na oryginalnych kosciak tak pisze to jakby mialo nie zadzialac?
Czemu? Haha, zycie jest brutalne. Otoz C= bardzo lubilo robic cos po swojemu wg wlasnych standardow, o czym kazdy wie. Jednak tu taj juz przeszli samych siebie.
Rozwiazanie zagadki nie dzialania:
Jesli juz chcesz kupic kosci 27C1000 to musisz zwrocic uwage na CALE oznaczenie.
W mojej CDTV zastosowano EPROMy MBM27C1000-20Z, a wiekszosc jakie mozna kupic w sklepie to MX27C1000.
Szybki wglad to dokumentacji obu ukladow:
MBM27C1000 - http://www.datasheetarchive.com/MBM27C1000-datasheet.html
MX27C1000 - http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/74506/MCNIX/27C1000-12.html

I co sie okazalo? Tak, tak, oba uklady maja nieznacznie rozniacy sie uklad pinow.
1
[#38] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #37

Faktycznie... dzięki za podpowiedź
We flashu zamieniłem nogi 2 i 24 podmieniłem je przewodami w dodatkowej podstawce i ruszyło :) jest tylko troszkę grubsze ;p
http://stryker.pigwa.net/amiga/IMG_6326.JPG

Uruchomiłem 4 kicki : 1.3, 2.04, 2.05 i 3.1 no i się ładnie uruchamiają czy to z ext rom czy jako sam kick....
Teraz pytanie czy jest coś co nie będzie działać z ext rom 2.3 i wymaga starego 1.0 ?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 17:02:06 przez stryker

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 17:02:28 przez stryker
[#39] Re: CDTV - upgrade ROMu

@stryker, post #38

Czy ktoś wie może, czy żeby wypalić BOOT-ROM 2.3 dla CDTV, trzeba robić BYTE-SWAP na odnalezionych w sieci obrazach? Pomijając kwestię nóg poruszoną powyżej...

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:24:21 przez Jacques
[#40] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Jacques, post #39

Nie trzeba. Obraz Boot_ROMu masz podzielony na dwie czesci: bajty parzyste (EVEN) i nieparzyste (ODD).
Oba wgrywasz do dwoch odzielnych EPROMow. Jakby nie chcialo zadzialac po wlozeniu ich do plyty glownej, to wystarczy je zamienic miejscami.
[#41] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #40

Czy nie ma ktoś czasem nadmiarowych kostek? Chętnie przytuliłbym za niewygórowany piniondz.
[#42] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #40

A jak ostatecznie z tą zamianą nóg najprościej ro zrobić?
[#43] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Jacques, post #42

Wszystko zalezy od tego jakiego typu uda ci sie zdobyc kosci. Moze sie okazac ze taka zmiana nie bedzie konieczna. Poczytaj moj post wyzej (z 2013) i odpowiedz na niego.
Jesli juz masz jakies kosci to sprawdz w dokumentacji do nich jakie maja oblozenie pinow.
Musi byc zgodne z MBM27C1000.

Najprostrza metoda jest przeprogramowanie oryginalnych EPROMow z CDTV jesli maja "oczko".
[#44] Re: CDTV - upgrade ROMu

@alt_, post #41

alt mam ale 27C1001, tylko tam chyba dwa piny trzeba zamienić. Jak coś to PM.
[#45] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #43

Cześć.
Zastanawiam się nad zastosowaniem SST39SF010A.
Proszę o opinie i radę czy fash może to zadziałać ?
Chciałbym uniknąć okienka kasowania UV..
[#46] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Jarek090, post #45

Z tego co widze z dokumentacji do tego EPROMu, to bez pozniejszego przekrosowania pinow 2<->24 sie nie obejdzie.
[#47] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Jarek090, post #45

Tak po prostu nie będzie działać. Musiał byś zrobić sobie jakieś adaptery w których zamienione miejscami będą sygnały OE i A16. Możesz też to jakoś podrutować wyjmując nóżki 2 i 24 z podstawek, ale to mało eleganckie rozwiązanie.
[#48] Re: CDTV - upgrade ROMu

@Phibrizzo, post #46

@Phibrizzo
@Kilos

Teraz to widzę, jasne... (porównując z http://mhv.bplaced.net/cbmroms/231000.htm)
Czyli zamiana pinów na pewno. Kwestia bardziej czy flash będzie współpracował - wydaje mi się, że tak.
Jak zdecyduje się na eksperyment to podzielę się wynikiem :) (lub zdjęcie z dymkiem :) )
W każdym razie dzięki za podpowiedzi !
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem