[#31] Re: Jakie śruby do A1200?

@Krashan, post #29

Hej, dostałem już te śruby (zamówione w tej firmie).

Niestety do montażu płyty się nie nadają, ale do montażu obudów już tak.

Przydały się mi zatem do montażu obudów i przymocowania stacji dyskietek. Te dłuższe rzeczywiście dobrze pasują do tych otworów po bokach.

Jednak do montażu płyty użyłem innych śrub już posiadanych (+ jedną nakrętkę), które są tej samej długości i średnicy, ale mają że tak powiem (nie wiem jak się to nazywa fachowo) "częściej zawijaną część wkrętu".
[#32] Re: Jakie śruby do A1200?

@Hexmage960, post #31

Mniejszy skok?

[#33] Re: Jakie śruby do A1200?

@teh_KaiN, post #32

Tak, pewnie tak się to fachowo nazywa.
[#34] Re: Jakie śruby do A1200?

@TechNineWonder, post #24

Uff, ciężko pracuję na złoty szpadel

Posiłkując się Waszą dyskusją i pomiarem śrubki portu z A1200, wyglądają mi one na dystanse o gwincie zewnętrznym M3 i UNC4-40 jako gwint wewnętrzny.

TME ma takowe.
[#35] Re: Jakie śruby do A1200?

@tbone, post #34

A masz może linka to tych do całej reszty obudowy? Kiedyś kupiłem chyba 2.2mm... Noo tak na oko. I teraz mam fajna torebeczkę 100 śrubek które nie pasują do niczego...
[#36] Re: Jakie śruby do A1200?

@MariuszK, post #35

To nie coś takiego?
[#37] Re: Jakie śruby do A1200?

@tbone, post #36

Hehe, dałem tego linka w poście #29 w tym wątku. Poza tym, wbrew temu co błędnie pisze Hexmage, te wkręty służą również do przykręcenia płyty w dwóch punktach: przy stacji i od przodu przy slocie karty turbo. Natomiast przy porcie PCMCIA w oryginale jest tam blachowkręt wkręcony od spodu w blaszany element trzymający górny ekran. U mnie ekran jest usunięty, w związku z tym od spodu dałem tam normalną śrubę M3×8 i od góry podkładkę i nakrętkę.
[#38] Re: Jakie śruby do A1200?

@tbone, post #36

A no całkiem możliwe... :) Ja niestety tak jak mówiłem wziąłem "na oko" i kupiłem takie tylko za małe.
[#39] Re: Jakie śruby do A1200?

@mrshift, post #1

To i ja popracuję szpadlem i odkopię ten wątek.
Brakuje mi śrubek do skręcenia klawiatury - tych których jest 27 i każda ma 5 mm wysokości.
Chciałbym je kupić, ale nie wiem jaki to wymiar, gdzie i o co powinienem zapytać. Domyślam się, że w markecie budowlanym ich nie znajdę. Czy ktoś z Was pomoże?
[#40] Re: Jakie śruby do A1200?

@baderman, post #39

Poprawny wymiar to 2x4,5mm ale są ciężkie do dostania. Bez problemu kupisz w TME 2,2x5mm, będą pasować. Tylko musisz szukać jako wkręt a nie śruba.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 22:29:35 przez panti1801
[#41] Re: Jakie śruby do A1200?

@Krashan, post #37

Krashan, a nie lepszy byłby Torx zamiast Pozidriv? Nie wymaga docisku, oraz nie zużywa się tak szybko. Poza tym ludzie często mylą Pozidriv z Phillipsem doprowadzając do uszkodzenia wkrętu jak i narzędzia. Wydaje mi się, że Commodore doszło do takiego samego wniosku wymieniając je z krzyżowych na gwiazdowe. Sam chciałem się wściec rozwiercając zapieczone Phillipsy w CDTV. Gdyby tylko któryś z kolegów mógł zrobić zdjęcia i pomierzyć suwmiarką śruby od płyty głównej, stacji dyskietek, oraz obudowy. No i nie zapominajmy o tulejkach dystansowych montowanych przy portach z tyłu obudowy. Mam taki problem, że kupiłem gołą płytę A1200 bez jakichkolwiek śrubek. Teraz nie wiem jak złożyć to wszystko do kupy. Myślałem, aby zakupić komplet z amigakit lub amigastore, ale przesyłka wychodzi drożej niż taki cały zestaw.
[#42] Re: Jakie śruby do A1200?

@cheslavic, post #41

W Amigach tylne gniazda DB25, DB23 i DB9 to są standardowe M3 tylko że teraźniejsze gniazda mają chyba gwint 4/40 UNC. W co chesz tą płytę włożyć?
[#43] Re: Jakie śruby do A1200?

@SimonGK, post #42

Wybacz nie napisałem, że już posiadam obudowę desktopową z A1200.NET. Docelowo tam ma wylądować ta płyta.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem