[#1] Bvision PPC
Takie pytanie mam. Ten blizzard ze z łomu jako tako działa choć z pamięciami jest jakiś problem. Ale Bvision nie daje znaku życia. Nie widać karty w bootmenu, nie daje żadnego sygnału na wyjściu. Coś kiedyś słyszałem, ze trzeba z flaszką kombinować?


Benedykt Dziubałtowski

[#2] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

W zależności od zainstalowanego w BPPC flasza karta może być widoczna w bootmenu, ale nie musi. Sygnał na wyjściu po podłączeniu karty od razu powinien być po włączeniu komputera. Rozumiem, że komputer odpala z tą kartą włożoną?

Więc może czeka ją wizyta u Staszka .

[#3] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Jeśli dobrze pamiętam ze starszymi flaszkami karta nie działała.Spróbuj ją zafleszować inną wersją,może odpali.

[#4] Re: Bvision PPC

@Grisza, post #3

Jeśli dobrze pamiętam ze starszymi flaszkami


Jeśli dobrze pamiętam z najnowszymi może nie działać (ostatnie wersje flasha dla BPPC mają wsparcie dla G-Rexa, ale za to nie działają czasem z BVision).

[#5] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Jest pewna systucja kiedy BVision nie startuje, a komp działa na AGA - wtedy gdy nie masz podłączonego dodatkowego zasilania do portu stacji dysków.

Dodatkowe zasilanie jest konieczne i jest napisane o tym w instrukcji dołączanej do BVision. Dzięki zasilaniu być może miną także problemy związane z ramem.



Ostatnia modyfikacja: 24.09.2011 10:55:26
[#6] Re: Bvision PPC

@strim, post #2

Zasilanie mam poprzez zorro II. Więc prądu raczej nie braknie. Kompletnie nie wiem jak sprawdzić jaką mam flaszkę, skąd wziąć inną i jak ją wgrać.


Benedykt Dziubałtowski

[#7] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Pomocna będzie ta strona:

http://phase5.a1k.org/index.php?driverslibraries

Co do flashowania to poszukaj na forum.

Ps. Obiecuję że niedługo się odezwę na gg ;)

[#8] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Co nieco w temacie:

http://powerup.amigaworld.de/index.php?lang=en&page=
[#9] Re: Bvision PPC

@Dopuser, post #8

Wgrałem te stery co podałeś. gfxshowconfig pokazuje mi ze mam zainstalowana jedną kartę graficzną BvisionPPC. W screen mod jednak nie widać żadnych ustawień tej karty. Flaszkę zaktualizowałem.



Benedykt Dziubałtowski

[#10] Re: Bvision PPC

@strim, post #4

Ja mam BVision i działają, tylko z tego co pamiętam jest problem z CyberGraphX w wersji 3 i trzeba zainstalować nowszy.

[#11] Re: Bvision PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Zgadza się, u mnie nie poszło dopóki nie wrzuciłem wersji 4.0

[#12] Re: Bvision PPC

@pampers, post #11

Cze cybergrpahix nadal jest komercyjny? Iso tego znalazłem na ftp eab( dzięki Rzokol:*). efekt jest taki, że przy inicjowaniu karty ( mam na myśl devs:monitors/bvisionppc ) Amiga się resetuje.


Benedykt Dziubałtowski

[#13] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Czwórka jest komercyjna z tego co pamiętam. Po instalacji zrób wszystkie uaktualnienia, które znajdziesz tutaj: http://aminet.net/search?query=cybergraphx aż do wersji rc6 jeżeli mnie pamięć nie myli.

[#14] Re: Bvision PPC

@pampers, post #13

Teraz jestem u narzeczonej w Knurowie. Jutro będę z tym dalej walczył. Pamper. Jak mi nie wyślesz tej oferty to zrobię wywiad z Tobą, który będzie zajmował 2 megabajty w czystym ascii. Więc wyślij mi ofertę albo zarezerwuj sobie 2 lata na wywiad :)


Benedykt Dziubałtowski

[#15] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

przy inicjowaniu karty ( mam na myśl devs:monitors/bvisionppc ) Amiga się resetuje.

Przy okazji: ile masz pamięci dołożonej ? O ile dobrze pamiętam 32MB to niezbędne minimum do pracy z PowerUp. Ja miałem 96MB, śmigało...
[#16] Re: Bvision PPC

@Dopuser, post #15

Tak mam 32 mab fastu.



Benedykt Dziubałtowski.

[#17] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

I jeszcze jedno: w boot menu karty PPC trzeba pobawić się ustawieniami co nieco... przytrzymaj wciśnięty klawisz ESC przy bootowaniu...



Ostatnia modyfikacja: 25.09.2011 10:07:25
[#18] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Jak tak sobie czytam rozwiązania problemu, to się nie dziwię, że ktoś to cholerstwo na hasiok wywalił.......

To wygląda, jakby konstruktor urządzenia (systemu??) miał płacone ekstra za skomplikowanie życia użytkownikowi....
Myślę, że operacja zainstalowania i uruchomienia takiej karty, dzisiaj, to bez dwóch zdań sadyzm. Ewentualnie masochizm w ektremalnym wydaniu, jeśli ktoś chce takie boje przechodzić.


End of sarkazm

[#19] Re: Bvision PPC

@Dopuser, post #17

Vo dokładnie trzeba poustawiać? Ja grzebałem w bootmenu PPC ale jedyne co mam ustawione do promowanie ekranu do 31khz. Działą to dosyć średnio bo boot menu promowane nie jest. Musze wcisnąć lat|ctrl+del+backspace żeby mieć obraz 31khz.



Benedykt Dziubałtowski

[#20] Re: Bvision PPC

@michalmarek77, post #18

Ta karta pochodzi ze znalezisk. Całkiem prawdopodobne, że znalazła sie tam z uwagi na uszkodzenie. Opisane przez Benedykta problemy dotyczą być może 1% pechowych użytkowników.
Miałem w różnych okresach czasu trzy egzemplarze BlizzardaPPC i żaden nie sprawiał najmniejszych problemów. Instalowałeś kartę w slocie i działało. Sprawa siękomplikowała gdy powstał drugi system obsługi tych kart: WarpUP, który gryzł się z tym zainstalowanym na karcie: PowerUP. Trzeba było odpowiednio skonfigurować system aby je pogodzić (w s-s wyłączyć PowerUP, a potem go emulowować za pomocą wtyczki w WarpUP). Ale to były zabawy programowe, a nie sprzętowe.
W tym wątku obserwujemy wysiłki lekarzy, aby ożywić trupa. Trzymajmy kciuki aby się udało OK
[#21] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Boot menu jest promowane. Może masz w karcie jakis dziwny flash? Porozmawiaj z jakimś doświadczonym użytkownikiem BlizzaPPC.
[#22] Re: Bvision PPC

@michalmarek77, post #18

wymiotuje

Szkoda że twój but nie umie pisać. Na pewno napisałby mądrzejszy post...
[#23] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

> efekt jest taki, że przy inicjowaniu karty ( mam na myśl devs:monitors/bvisionppc ) Amiga się resetuje.

najprawdopodobniej to ta wadliwa wersja 4.3 z 2002 rozmiar 63508?

... podmień sam sterownik BVisionPPC na inną wersję.



Ostatnia modyfikacja: 25.09.2011 11:36:19
[#24] Re: Bvision PPC

@wali7, post #20

Jak sięgam pamięcią wstecz to zasadnicze problemy były z pamięcią :)... W BootPPC ustawienie np. 60ns wieszało mi połerkę...

I jeszcze jedno: tooltype w ikonce CGraphX trza jeszcze było zmienić na BOARD=BVisionPPC, bo defaultowo jest CVisionPPC bodajże...



Ostatnia modyfikacja: 25.09.2011 12:27:00
[#25] Re: Bvision PPC

@michalmarek77, post #18

nie karmić trolla!

[#26] Re: Bvision PPC

@wali7, post #21

Wgrałem ostatni oficjalny flash. Boot menu amigi oraz PPC nie są promowane pomimo ustawienia odpowiednich opcji (31khz default)


Benedykt Dziubałtowski

[#27] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #26

Powiły mi się tryby graficzne z Bvision w screen mode. Gfxinto także wykrywa kartę. Chyba to nie jest jednak totalny trup. Niestety obrazu brak.


Benedykt Dziubałtowski

[#28] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #26

Jak z BVision nie ma obrazu na innym monitorze to może taśma łącząca karte z monitorem jest wyrobiona/uszkodzona.

[#29] Re: Bvision PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #28

Taśmy nie było w ogóle. Zrobiłem sobie nową zgodnie z tym schematem.

http://uk.aminet.net/docs/hard/BVision-2-SVGA.jpg

Sprawdzałem parę razy miernikiem czy taśmę zrobiłem dobrze. No i jest git. Ale obrazu nie ma nadal :(


Benedykt Dziubałtowski

[#30] Re: Bvision PPC

@Benedykt Dziubałtowski, post #27

Czy już zdefiniowałeś tryby dla swojego monitora w CGXMode?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem