[#1] AOS4 i kwestia...PayPal?
Czy gdy juz na dobre wyjdzie AOS4 Classic, to czy chcialoby sie komus zorganizowac jakas dystrybucje w Polandii? A moze juz od dawna sa takie plany?
Mnie osobiscie nie chce sie bawic w jakies PayPale itp.
Nie chodzi o zadne znizki na system, tylko po prostu o mozliwosc zakupienia go tutaj. Oczywiscie jakies prowizje np. do 50 zl, wchodza w rachube :)



Ostatnia modyfikacja: 24.10.07 01:06
[#2] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@Andrzej Drozd, post #1

Jak masz kartę kredytową (np. Visa), to możesz sobie spokojnie ten system zakupić w zagranicznych sklepach. Ja tylko czekam, aż się tam pokaże nasz oczekiwany AmigaOS4.0 dla klasika.
[#3] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@kmilota, post #2

Mam. Operacje nalezy wykonac w banku?
[#4] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@Andrzej Drozd, post #3

Na pewno sporo osób (w tym ja) będzie chciało kupić ten system bezpośrednio od dystrybutora.
Można wtedy się zorganizować i od razu kupić kilka sztuk - koszty zakupu i wysyłki do Polski się rozłożą a potem rozesłać do ludzi (coś jak z tym zakupem efik)



Ostatnia modyfikacja: 25.10.07 14:57
[#5] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@Andrzej Drozd, post #3

Operacje wykonujesz w sklepie internetowym. Nie płaciłeś nigdy kartą kredytową przez internet?
[#6] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@amigafan, post #4

dobrze by bylo jakby ktos pozbieral kase na amigaos4 i kupil za jednym zamachem :) tez sie na to pisze :) OK

[#7] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@amigafan, post #4

Jestem chćtny :)

[#8] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@kmilota, post #5

Nie płaciłeś nigdy kartą kredytową przez internet?

Nie.

[#9] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@amigafan, post #4

No ta ja tez sie pisze. Wazne aby cena byla jak najblizsza 74.

[#10] Zbieram zamówienia na AOS4

@Andrzej Drozd, post #9

Mogę się podjąć zakupu hurtowego AmigaOS4.
Należy pamiętać, że 74euro to cena bez podatku więc zawsze dojdzie podatek kraju w którym system zostanie zakupiony (ale za to często jest on niższy niż w Polsce).
Na podstawie ceny AOS4 w Vesalii oceniam, że całkowity koszt systemu z przesyłką do Polski i potem rozesłaniem do ludzi wyniesie ok. 325zł.
Dokładną wycenę przedstawię bliżej terminu zakupu bo przez miesiąc mogą się jeszcze znacznie zmienić kursy walut.
Mogę zebrać teraz zamówienia od chętnych a w okolicach 30 listopada kasę i kupię system.
Zakup planuję albo w ACube - tylko nie wiem czy będą zainteresowani detalem w stylu 10 sztuk czy od razu wymagają zakupu 50, jeżeli nie u nich to w Vesalii (Niemcy) lub AmigaKit (Anglia).
W obu kupowałem już wcześniej i mają bardzo dobrą obsługę klienta. Dodatkowym atutem Vesalii jest to że paczki do Polski wysyłają firmą kurierską Hermes, więc po 2 dniach od wpłaty pieniędzy otrzymuje się towar.
Z AmigaKit wysyłają zwykłą pocztą i tu towar był po 5 dniach. Koszty wysyłki z obu sklepów są porównywalne.
Chętni na zakup proszeni są o zgłaszanie się w tym wątku lub poprzez e-mail.
[#11] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #10

mi sie nie spieszy moze bedzie wersja "OEM" bez pudelka itd online.

[#12] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #10

Ja się piszę, a jak potrzebujesz pomocy to chętnie - jestem z Warszawy.

[#13] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Masz na mysli torrenta? ;)

[#14] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@reactor, post #13

nie, nie lubie torrentow i w ogole p2p.

[#15] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #10

Panowie, wstrzymajcie sie na razie z tymi deklaracjami. Do premiery jeszcze miesiac. Do tego czasu w Polsce moze pojawic sie dystrybutor.

[#16] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@reactor, post #15

Albo mogą przesunąć "Premierę".

Wybaczcie ale musiałem to napisać . Odpukać w nie malowane mam nadzieje że wszystko będzie 30'ego tak jak acube z "hajperionem" zapowiedzieli. OK

[#17] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #10

OK
[#18] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@reactor, post #15

Do tego czasu w Polsce moze pojawic sie dystrybutor.

Ale to juz nie bedzie kwota bliska 74.
[#19] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #10

Ceny OS4 zapowiedziane przez AmigaKit.com

http://www.amiga.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=41167&forum=21

85 euro (z podatkiem) + przesyłka na terenie Europy. Na razie nie przyjmują zamówień.

[#20] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@Sir_Lucas, post #19

No dobra, dajesz znac juz w drugim poscie :)
To 74 czy 85? I z podatkiem czy bez?

Dodane: I jak to wychodzi po "polskiemu"?



Ostatnia modyfikacja: 28.10.07 04:41
[#21] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@Andrzej Drozd, post #20

Oznacza to tyle, że cena samego systemu (bez przesyłki) w AmigaKit jest o niecałe 3 euro czyli ok 10zł mniejsza niż cena w Vesalii.
Cena systemu w przeliczeniu to ok 310zł, doliczając koszty przesyłki do Polski + rozesłanie pocztą do ludzi, to tak jak pisałem całkowity koszt to ok. 325zł.
Zobaczymy czy np. efunzine będzie miał system w swojej ofercie i za ile. Jeżeli do 320 to nie ma co kombinować tylko u nich brać a jeżeli za więcej niż 320 np. za 350 to taniej będzie sprowadzić go sobie z za granicy.
[#22] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@jimiche, post #16

Przypuszczam, że data wydania się nie opóźni tylko obawiam się, że mogą zrobić ten sam błąd jaki notorycznie robiło Commodore przy wydawaniu nowych Amig (tuż przez Bożym Narodzeniem).
Niedoszacują oczekiwań rynku i pierwsza partia rozejdzie się w ciągu 2 dni a potem będzie trzeba czekać aż dodrukują instrukcje, pudełka i wytłoczą płyty i kolejna partia będzie dopiero po Nowym Roku.
[#23] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@Andrzej Drozd, post #20

Za 74 sprzedaje Acube bez podatku i bez przesylki, podatek zawsze trzeba doliczyc.

85 Amigakit z podatkiem bez przesylki.
87,90 Vesalia z podatkiem bez przesylki.

Trzeba sie nastawic na to ze cena bedzie oscylowac w roznych sklepach w granicach 85-90 euro z podatkiem bez przesylki. A na "polskie":

Tu masz przelicznik walut:

http://www.xe.com/ucc/



Ostatnia modyfikacja: 28.10.07 10:57
[#24] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #22

no to zamawiajcie już teraz
wreszcie będzie można zrobić porządny test porównawczy z MOSem
[#25] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@reactor, post #15

> Do premiery jeszcze miesiac

haha... ;) "miesiac amigowy" tak?

[#26] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@_arti, post #25

To i tak chwila w porównaniu z mosowymi dwoma tygodniami.

-----

A wracając do tematu to napisałem do ACube jaka jest minimalna ilość sztuk systemu aby można było kupić bezpośrednio u nich. Jak odpowiedzą dam znać.



Ostatnia modyfikacja: 29.10.07 15:14
[#27] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #26

2 tygodnie to ile trwało?? Zdaje się ze na AmiOS4 dla klasyków 10 lat czekacie :)



Ostatnia modyfikacja: 29.10.07 15:32
[#28] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@arti4-92, post #27

> 2 tygodnie to ile trwało??

dalej trwa tylko w innej formie (bo nie daja rady) - more weeks Śpioch

[#29] Re: AOS4 i kwestia...PayPal?

@Andrzej Drozd, post #1

/me też chętnie zajmie się dystrybucją :)
Jakby co - można się też privem kontaktować.



Ostatnia modyfikacja: 30.10.07 08:25
[#30] Re: Zbieram zamówienia na AOS4

@amigafan, post #22

amigafan napisał(a):

> Przypuszczam, że data wydania się nie opóźni tylko obawiam się,
> że mogą zrobić ten sam błąd jaki notorycznie robiło Commodore
> przy wydawaniu nowych Amig (tuż przez Bożym Narodzeniem).
> Niedoszacują oczekiwań rynku i pierwsza partia rozejdzie się w
> ciągu 2 dni

Tylko, że wtedy Amigi mogły być dosyć popularnym prezentem gwiazdkowym. Nie sądzę, aby tym mianem OS4 można było określić, dlatego moim skromnym zdaniem okoliczność świąt nie wpłynie znacząco na sprzedaż OS4.

No chyba, że pierwsza partia będzie liczyła 100-200 sztuk. Przy takiej ilości, odsetek egzemplarzy OS4 kupionych jako prezent może ewentualnie być znaczący.

> a potem będzie trzeba czekać aż dodrukują
> instrukcje, pudełka i wytłoczą płyty i kolejna partia będzie
> dopiero po Nowym Roku.

Czym jest miesiąc w porównaniu do 10 lat?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem